Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért érzem más gyereknél,...

Miért érzem más gyereknél, hogy vele semmi gond nincs?

Figyelt kérdés

Mostanság egyre jobban érzem azt, ha neten nézelődök ismerősök képei között, hogy a gyermekükkel semmi gond nincs.


Értem ez alatt azt, hogy pl. ülnek egy étterembe és mindenki mosolyog, teljesen jól elvannak. A gyerek egyáltalán nem sír, nyűglődik, stb.


Vagy nyaralnak éppen és a gyerek egy angyal, mert 1 percig sem szomorú, stb.


Miért van az, hogy más gyerekkel/gyerekével nincs semmi gond?


Én mit csinálok akkor rosszul? Pedig már az sem érdekel, hogy mit csinál. Nem görcsölök azon, hogy vajon milyen gyorsan kell végezni az evéssel az étterembe, hogy mást ne zavarjunk, mert a lányunk épp nyűglődik és sír.


2012. szept. 16. 12:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Jajj, igen, eze gy nagyon jó kérdés pedig! Hát nem gondoljátok már, h én is azt rakom fel pl. amikor hisztizik, bömböl, épp dacos...stb...Milyen lenne már az....Meg van egy ismerősöm, ővele nagyon dumálni se szeretek, mert állítólag (és nem nagyon hiszem) náluk sosincs gond az alvással, nagyon jó baba, mindig minden szuper, mindent megold.... Én van h holtfáradtan esek bele az ágyba, vannak napok, h felrobbannék legszívesebben, mert 25x próbáltam elaltatni és csak nem megy.... de ezekről nem fogok képet feltenni, ugye, érthető ?;))
2012. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

jaaj pedig szerintem irtó jó kérdés pláne hogy van nem egy ismerősöm ahol tudom jól- mert nagyon sokat találkozunk-hogy a gyerekei iszonyú hisztis félrenevelt gyerekek, egymást ütik rondán beszélnek stb a f...bookon meg állandóan teszi ki anyuka a tündéri mosolygós édes képeket ahol egymást puszilgatják ölelgetik meg a legkisebbet stb. (LÁTTAM hogy készülnek ezek a képek :))) mint az katonaságnál: pistike, menj oda és puszild meg a gézukát és mosolyogj!!)

Na köszi nekem ilyen képek nem kellenek :)))

Ezért amikor látom a sok kitett képet mindig eszembe jut hogy TUTI hogy az egy épp jól elkapott pillanat de tökéletes család és tökéletes gyerek nincsen! Biztos hogy arról a családról is lehetne rossz pillanatban képet készíteni.

Én pl. (szintén mint Ibolyának, 3 fenekén nem megülős rosszaságom van) csak akkor teszek fel képet róluk (és ez viszonylag ritkán van x. havonta egyet) ahol valóban spontánul valami jó kép született, és nem ilyen "direktbe".

Mert nincs szükségem más (főleg távoli ismerősök, távoli rokonok) írásban történő megerősítésére miszerint: jaj de édesek jaj de szeretik egymást JAJ DE JÓ TESTVÉREK.

Tudom én ezt magamtól is, nem attól leszek "rendben" mert 15 en odaírják hogy ihaj de fantasztikus család vagyunk :)))

2012. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha már étterem: mi Szlovéniában megtaláltuk az igazán gyerekbarát éttermet. Nyáron voltunk ott, és a kerthelységben ki volt rakva egy kb. 4 méteres, kerek, hálós trambulin. Egy gyerek se hisztizett, amíg vártuk az ételt :)
2012. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Az éttermes dolgot csak példának írtam.

Nem járunk étterembe, régebben sem sokat mentünk. Itthon ugyanúgy megfőzöm azokat az ételeket, mint az éttermekben, csak nekem max. nem áll 30 percig gyönyörűen a szendvics torony.. :)))

Szóval, érted :P


1× voltunk étterembe, akkor 12,5 hónapos volt. Épp nyaraltunk. De állandóan menni kellett vele, mert épp akkor tanult meg járni. a 9,5 órás utat sem bírta végig ülni. Mondjuk nem csodálkoztunk rajta.

Tudjuk hogy örökmozgó. Amikor még nem járt, akkor is fel - alá "ment".


Csak azért mégis fura nézni 1-2 képet és sokszor elgondolkozom azon, hogy vajon mit csinálhatok/csinálhatunk rosszul?

Vagy már ott elrontom a dolgot, hogy nem vagyok ősanya, aki 0-24-ig csak a gyerekért tesz mindent és vannak percek, amik csak az enyémek a napból, a gyerek meg találja fel magát és játsszon?!


Szóval, lehet én rontom el...

2012. szept. 16. 13:22
 15/22 anonim ***** válasza:

Soha nem rakok fel olyan képet, ahol sír. igaz, olyankor nem is fényképezek :)


Étterem:

mi úgy járunk étterembe, hogy amíg várjuk a kaját, lépcsőzünk kint, aztán megnézünk mindent a helyen, a falakat, függönyöket, növényeket. Mire kész az étel, kimozogta magát a kisfiú és szépen beül egy fotelbe, kap valami játékot a kezébe és azzal elbabrál, közben eszünk mi is és ő is.

2012. szept. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
52%

Ne haragudj, de ezt az ősanyázást nem kellett volna. Hogy jön ide ez? Kezdem úgy érezni, hogy tényleg irigykedsz, ráadásul olyasmire, ami nem is létezik.

Én nem teszek fel a netre képet a gyerekeimről, de igyekszem a jobb pillanataikban lekapni őket, és azt mutogatom az ismerősöknek. Attól, hogy nem fényképezem le, aztán mutogatom a nagyvilágnak, hogy hisztizik, nyűglődik a gyerek, az még előfordul, sőt, le sem tagadom. De minek örökítsem meg? Felteszem, ők is szívesebben látnak magukról később olyan képeket, amiken kulturáltan néznek ki.

Magamat sem fényképezem, és rakom fel a Facebookra kócosan, hálóingben vagy kinyúlt pólóban, pedig képes vagyok így is kinézni. De kinek mi köze hozzá?

Ez nem ősanyaság kérdése.

2012. szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
'a 9,5 órás autóutat sem bírta végigülni" - ne haragudj, de ezen felröhögtem. Még egy felnőttnek is kihívás egy ilyen hosszú út, nem hogy egy egyévesnek. Most lehet, hogy engem is le fogsz ősanyázni (mondjuk sok szempontból az is vagyok, de büszkén vállalom), de mi nem visszük ilyen messzire nyaralni a gyerekeket. A 2 éves tök jól érezte magát a Tisza-tónál is, a 4 hónaposnak meg mindegy volt.
2012. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

3. válaszolónak teljes igaza van!

Nehogy már azt hidd, hogy az életük ilyen! Te sem tennél fel sehova képet az éppen üvöltő gyerekedről.


Egyébként sokat segít, ha elkerülöd a nyüglődős helyzeteket. A kisebbik gyerekem most 2 éves, neki nem pálya egy éttermezés, mert nem bír nyugton maradni, ezért egyszerűen nem viszem étterembe. Rengetegen erőltetik ezeket a jól fotozható, aztán falra kitehető programokat kicsi gyerekkel, nem értem, hogy ennek mi értelme.

2012. szept. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
95%

Most komolyan, te a fb-ra feltett képek alapján szűrsz le bármit is a többi ember életéről? :)

Ez esetben őszinte részvétem, mert így tényleg mindig sz.rabbnak fogod érezni magad náluk.

Pl. nézd meg a fiatal csajokat. Mindenkinek csücsörítős-pucsítós-félmeztelen-agyonsminkelt képek vannak kirakva, mert hogy csak a lájkok száma számít.

De igazából mit is magyarázom ezt egy olyan embernek, aki képes ilyet leírni: "akkor 12,5 hónapos volt" :)

2012. szept. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 TKI Ibolya ***** válasza:
52%
Azon gondolkodom,hogy talán irreálisan nagy elvárásaid vannak szegény gyerek felé.
2012. szept. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!