Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Együtt vagy külön alvás a már...

Együtt vagy külön alvás a már nagyobb gyereknél mi a jobb neki és nekünk? " éves kor után)

Figyelt kérdés

egy szobába egy ágyba vagy egy szobába külön ágyba vagy másik szoba egyedül alvás?

Mi gyermek számára a legjobb?


2012. szept. 13. 08:58
 1/10 ava87 ***** válasza:
94%
Én nem vagyok híve az együttalvásnak, bár beleszólni sem akarok abba, hogy ki hogyan csinálja. Én mindenesetre azt tapasztalom, és azt tartom jónak, ha külön alszik, főleg, ha már elmúlt 2 éves (gondolom ezt akartad írni). Ez nagyon egyéni dolog, de úgy látom, a gyerek is, meg mi is jobban kipihenjük magunkat, ha neki megvan a külön kis helye. Na meg én úgy vagyok vele, hogy kell a szülőknek is a kettesben töltött idő, ha máshol nem, hát legalább éjjel az ágyban :)
2012. szept. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen 2 éves kor után
2012. szept. 13. 09:18
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
mi soha nem aludtunk előre megfontolt szándékkal együtt a gyerekkel. volt neki saját szobája, ő ott aludt. olyan persze volt, hogy éjszaka felébredt, mert rosszat álmodott és akkor átvittük. de sosem csináltunk belőle rendszert.
2012. szept. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
egyszobába alszik a kislányom velünk ö a kiságyába mi a miágyunkon és mindenki jol alszik.
2012. szept. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Külön szobában alszik, de össze is lehet nyitni a szobákat (de nem szoktuk). Akkor jön amikor akar, de ha elaludt átvisszük az ágyába. Mindenféleképp külön szobába tegyed már.
2012. szept. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy aludjatok ahogy nekted jó, nagyon különbözőek a gyerekek igényei, erre nincs általános szabály. Én első körben biztosan a különalvással kezdeném, ha nem megy, akkor az egy szobánban alvást, de ha az sem, akkor egy ágyban, ez teljesen egyéni.

Nekem az egyik gyerekem önállóan alszik el a saját szobájában délután és este is, soha nem jön át hozzánk, míg a másik ágya ott van a franciágy mellett,de oda is csak 4 évesen költözött ki mellőlem :)

Az egyedül alvót sosem költöztetném be magam mellé, ha egyszer fel sem merül benne és sokkal jobb neki külön, de az együttalvásra igényes gyerekem sem hagynám üvölteni a szomszéd szobában.

2012. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Na, én pl abszolút eggyütalvás-párti vagyok.

Úgy gondolom, hogy a picurka babának mellettem a helye, mert akkor tudok azonnal reagálni a jelzéseire. Tehát a babának az a legjobb, szerintem, ha együtt alszunk, egymás mellett. Mellesleg, nekem is, mert nem kell felkelnem hozzá, csak odahúzódni, odafordulni. Aki akarja, ezt könnyedén megoldhatja egy ágyhoz tolt kisággyal is, aminek le van véve a negyedik oldala. Így külön is van meg nem is.


Viszont, ha már éjjel nem ébred a pöttöm, akkor kvázi "felesleges" egy ágyban aludnunk. A fiunk 1,5 éves volt, amikor a közös ágyból külön szobába költözött. Ő örült, hogy már NAGY és van saját ágya. Nekünk meg végre nem tette senki a lábát a szánkba éjjelente. :) :) Most 2 éves múlt, (fél éves a hugi) és sokszor átjön hozzánk hajnalban, sőt, gyakran a mi ágyunkban alszik el és úgy visszük át a sajátjába. Nem csinálunk belőle ügyet.

2012. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
igen,utolso valaszolonak igaza van.nalunk detto ugyanigy megy,es a mai napig szivesen alszom vele,ha neki megfelel,persze igen,mar ilyen korban,azert muszaj,ösztönözni,hogy egyedul aludjon,mert azert ugy normalis,ha mar nagyobb
2012. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

Nálam 10 éves múlt a legkisebb, még mindig együtt alszunk.

Nem érezzük úgy, hogy változtatni kellene. Erre nincs szabály. Ha majd a kamaszkor előrehaladtával, másoknál előbb, eljön az az idő, amikor már nem bújik, hanem inkább elhúzódik, akár átmenetileg, akkor alhat külön, nem tilos, van másik ágy. Nálam mindegyikük addig maradt, ameddig akart, vagy elfért, míg ki nem "túrták" a kisebbek, vagy ő maga nem döntött a távozás mellett.

2012. nov. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első év közös szobában külön ágyban telt, aztán költöztünk, külön szobája lett, egyébként pedig sosem aludtunk együtt, kb 1 évig mégis rettegtem hogy ráfekszek és megfullad (ez vmi bekattanás volt nálam, hisz soha nem aludt köztünk), de pl ő sem tud elaludni kzöttünk, ha akarnám sem. Másban is ilyen önálló és nem bújós, szóval mi külön szoba külön ágyra esküszünk.
2012. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!