Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehet, akinek nem akar/tud...

Mit tehet, akinek nem akar/tud elaludni a gyermeke az óvodában?

Figyelt kérdés

Nemrégiben kezdtük az ovit. 3 éves gyermekem, az első héten aludt, most két hete nem hajlandó. Még a szemét sem csukja be, mondván: nem akar aludni. Nem lehet lefektetni, sőt átöltöztetni, mert sírni kezd, azzal zavarja a többieket.

Három hete ovizunk, de az utóbbi két hét nagyon nehéz, mert hulla fáradtan érkezik haza. Az óvó nénik nagyon kedvesek, velük semmi probléma nincs. A gyerekkel, vagy velünk lehet valami gond, hogy kialakult ez a viselkedés zavar.

(Ovi előtt, minden nap, gond nélkül legalább 3 órát aludt délután, altatni sem kellett, csak mese, puszi, aztán kimenni a szobából).



2012. szept. 10. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk nem kötelező aludni,a nem alvó 2-3 gyerek eljátszhat valamelyik sarokban,csak csend legyen.
2012. szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy gyerek dacból nem alszik az oviban 3 évesen, az nem viselkedési zavar, ne viccelj már!


A mi óvónénink is mesélte, hogy néha egy-egy gyerekre rájön ez, aztán nyom nélkül elmúlik, nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani neki.


Nálunk nincs pizsizés meg öltözködés alvás előtt, egyszerűena ancit és a zoknit le kell venni. Ha valaki nem kara aludni, az ülhet az ágy szélén, de ilyenkor többnyire eldőlnek egy idő után :)

2012. szept. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Leirom a mi történetünket.

Tavaly nyáron kezdtük az ovit (bölcsis csoportot), akkor volt 2,5 éves. Az istennek nem akart aludni, pedig otthol délben szokott. 2 hónap maga volt a horror. Olyan volt a gyerek mint egy zombi. Mikor mindenki aludt, ő körbe-körbe járkált. Hazafele az uton elaludt és nagyon hisztisen ébredt. Állandóan lázas volt, anélkül hogy bármi más tünete lett volna. Mindenki azt mondta vegyük ki, de én nem hagytam. Minden nap leültem és játszottam vele ovisat, a babák, plüssök mind ettek, játszottak, aztán aludtak. Mindenkinek szoltam, hogy beszélgessünk arrol milyen jó aludni az oviban. Ne a gyereket maceráljuk, hanem csak mintha egymás között beszélhetnénk, de a lányom fülelt :)

Hiába vitt játékot magával, igérgettünk bármit, semmi nem jött be. Aztán eltelt 2 hónap egyik naprol a másikra megjavult, vagyis lefeküdt és aludt az oviban. De nekünk sokat segitett az a tény, hogy egy uj gondozónéni (huszonéves) jött, aki simogatta a hátát mig el nem aludt.

Aztán 1 évig minden jó volt.

Mig be nem zárták az ovinkat másfél honapra nyár elején. Mikor visszamentünk kezdődött előről. 1 hónapig még csak be sem akart menni a hálóterembe, nemhogy lefeküdni, orditott, raplizott , nem hagyta a többit. Elkezdtük már ijesztgetni hogy ha nem fog aludni beteg lesz és injekciot fog kapni. Ezt azért monduk mert az igérgetés már nem jött be (uj játék, kirándulás, nagymama látogatás hétköznap, lábujjak kifestése körömlakkal :) )

Aztán megbetegedett augusztusban. Injekciozták 1 hétig. Mikor meggyogyult és oviba mentünk aludt.

Kicsit hosszura sikeredett, csak megosztottam veletek a mi esetünket.

Sok tanácsot kaptam, de minden gyerek más. A mienk makacs. De 3 évesen még igenis kell aludni mert nehéz vele ha kimarad a déli alvás több napon át.

Sok kitartást!

2012. szept. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!