Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek 2 éves fiam nem...

Mit tegyek 2 éves fiam nem akar nappal elaludni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
már totál kivagyok készülve töle,probálom ráerötetni,nagy keservesen 1 ora altatás után elalszik.de hát kiabálok vele nagyon,h semmire sincs idöm muszáj aludnia,idegesit,meg ilyenek.olyan lelkiismeret furdalásom van,h nemigaz,de nem tehetek rola,egyre türelmetlenebb,és idegesebb vagyok,nem tudom,h miért.néha azt várom,h menjen ovodába,mert itthon nagyon unatkozunk,görcsösek a napjaink,mindig ellenkezik velem,ha kiakaraom vinni,nem akar öltözni,nemhagy se fözni,se enni,mert játszak vele,de nemtudok egésznap,muszáj föz ni,bevásárolni.ja eddig jo evö volt,most meg válogat,megörit,semmi nem jo neki.lehet velem van a baj,egésznap magam vagyok vele,párom sokat dolgozik.nagyszülök lesem cseszik,h van unokájuk,minden teher rajtam van,nem birom levagyok gyengülve.mit tehetnék.más is érzett igy?ezenkivül imádom a fiam,csak nagyon ideges vagyok.bocs ha kicsit hosszú lett.
2012. febr. 12. 13:08
 1/5 anonim válasza:
egy 2 évse kisfiúra a kiabálás nem hat rakd le hadd játszoddjon magának az én gyerekem se alszik ha altatom csak mikor belefáradt a jáétékba akkor csak elalszk és nem zavar egy cseppet sem
2012. febr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
bébisziter vagy foglalkozz vele ennyi az egész
2012. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi nektek,de sajna nem telik bébyszitterre,gyesböl,ha telt volna,már régen alkalmaznám,talán csak az ovi lesz a megoldás.
2012. febr. 12. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Néha az én fiam sem akar aludni délután, ilyenkor elmagyarázom neki, hogy jó, de akkor csendes pihenő van. Behúzom a függönyöket és csendben vagyunk, nincs rohangálás, labdázás, hangos tv. Halkan szól egy mese, befektetem az ágyba és nézheti, addig is pihen. Este így viszont korábban megy aludni. 7-8 körül már ágyba dugom.


Írod, hogy semmire nincs időd mellette. Szervezd át a dolgokat. Ami halaszthatatlan azt csináld meg gyorsan, a többi várhat, addig legyél vele.

2012. febr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ne mondja már nekem senki, hogy egyetlen gyerek mellett, aki ráadásul már kétéves, nincs idő semmire! Nekem kettő van, három és fél éves és másfél éves, harmadik pocakban. Felkötném magam, ha nem lenne időm semmire.

Szervezd át a napot, legyen egy jól átlátható napirendetek, amibe a házimunka is belefér, a gyerekkel közös játékkal, meseolvasással stb. eltöltött idő is, kimozdulás is, stb. Ha naponta rendet raksz, fölporszívózol, fölmosol, akkor mondjuk az legyen egy óra. Fél óra alatt bármilyen ebédet föl lehet rakni, adj egy másik fél órát mosásnak/teregetésnek (gondolom vasalni nem szoktál minden nap), akkor az két óra per nap. Ha játszol a gyerekeddel napi egy órát, meg kimozdultok napi kettőt, akkor az összességében is csak 5 óra. Egy nap meg 24-ből áll.

Az én lányom sem alszik kétéves kora óta egyáltalán. Ráhagytam, mert így legalább fél nyolckor ágyban van, nyolcra legkésőbb mindkét gyerek alszik, enyém az este.

Gondolom, a ti környezetetekben is vannak más anyukák, kisgyerekek, akikkel össze lehet járni, lehet közösen játszótérre menni ha jobb idő lesz, addig is lehet együtt levegőzni, most épp szánkózni... Akkor te se vagy folyton magadban és néha jólesik kibeszélgetni az embernek magát.

Ha jól szervezed a napotokat, akkor marad időd olyasmire, ami jólesik, találkozhatsz barátokkal és este még apához is lesz kedved, nem leszel dögfáradt.

Ha a gyerek válogat, arra csak az a megoldás, hogy nem adsz neki mást. Ha éhes lesz, úgyis enni fog, néhány nap alatt nem hal éhen. De ha hagyod magad ugráltatni és inkább főzöl neki többfélét, akkor ez csak rosszabb lesz.

Egy kétéves gyereknek már egyedül is el kell tudni játszani hosszabb-rövidebb ideig, ha mást nem, vedd magad mellé a konyhába, hadd pakolásszon ezt-azt, de az sem ördögtől való, ha néhanapján leül mesét nézni, amíg te a konyhában vagy.

Csak akkor fog változni a helyzet, ha te uralod és nem ő. Lehet imádni, lehet ezt vele (sőt kell is ) éreztetni, de ettől még meg kell értenie, hogy vannak dolgok, amiket muszáj. Én is imádom az enyémeket, igyekszem amiben csak lehet a kedvükre tenni, de szabályok ettől még vannak.

2012. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!