Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Titeket mivel ijesztgettek...

Titeket mivel ijesztgettek gyermekkorotokban?

Figyelt kérdés

Ha rosszalkodtatok, nem ettetek rendesen stb. akkor kivel akartak elvitetni titeket?

Eddig olyanokról hallottam hogy zsákos ember, Mókár, kukásautó, motherbookdriver, rendőr bácsi,doktor bácsi...



2012. szept. 2. 18:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
91%
Engem a cigány asszonnyal akartak elvitetni!:) Mikor gyerek voltam, akkor néha a lakások mögött elkezdtek valamit kiabálni a cigány asszonyok, akik hatalmas zsákokkal jártak és nem volt nekem ijesztőbb hang annál, mikor meghallottam őket, olyan volt, mintha énekelnének, de nekem ez volt a "halál" hangja.:S Pár éve megint hallottam egyet, aki rázendített a lakásunk mögött. Akkor már eszembe sem jutott vagy egy évtizede, de amint meghallottam ezt a hangot, rendesen halálfélelmem lett és nehezen esett le, hogy miért, de sírógörcsöt kaptam!:S Nagyon durva volt és már teljesen elnyomtam magamban ezt az emléket, de hirtelen előpattant a tudatalattimból és szörnyű volt.:S Huszonéves létemre alig tudtam megnyugodni.:( Én biztos nem fogom ilyesmivel "ijesztgetni" a gyerekeimet!
2012. szept. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a nagymamám a pulyaszedőt emlegette, de soha sem állta meg nevetés nélkül, úgyhogy nem hozta rám a frászt, de sokat hallottam, ezért világ életemben kíváncsi voltam rá, milyen is az a pulyaszedő.
2012. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
69%

Én nagyon rossz evő voltam.

Apukám egész gyerekkoromban azzal fenyegetett, ha nem eszem meg ami a tányéromban van, akkor szélben követ rak a zsebeimbe, hogy el ne fújjon a szél. Igyekeztem rossz időben zseb nélküli ruhát felvenni, vagy legalább is minél kisebb zsebűt:)

Nyaranta pár hetet falun töltöttem, ott a konyhafiókban tartotta a rokon néni és bácsi a libatömőt. Minden ebédnél bemutatták, hogy mivel tolják le a levest a torkomon, ha magától nem megy.

Ma már vicces, de akkor nagyon aggódtam, hogy tényleg megteszik.


Szerencsére a lányaim elég jól esznek, így nem kell fenyegetni őket, de a szüleimet sajnálom, mert visszanézve csont és bőr voltam és valóban szinte semmit nem ettem.


Ma már lenne mit leadnom:))

2012. szept. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
69%
Igen, a zsákos ember. Mikor kicsi voltam, és megsértődtem valamiért, nem akartam tovább menni apámmal, mindig azt mondta, hogy jó menjek csak, majd elkap a zsákos ember...
2012. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 ava87 ***** válasza:
90%

Szerencsére semmi ilyesmivel. Csak a szokásos "hátrakötöm a sarkad" volt, de én már akkor is röhögtem ezen :D

Bár mamám néha kicsit ijesztgetett, amikor nála nyaraltunk, volt egy házuk falun (amúgy nem ott laktak, csak nyugdíjas korukban vették a házat, és nyaranta ott voltak mindig), ha éjjel nem akartunk aludni, mert ment a vircsaft, akkor mamám mindig mondta, hogy addig csináljuk, amíg egyszer meghallja a csendőr, akkor aztán bajban leszünk :) Egy darabig elhittük, de nem sokáig :)

2012. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 ava87 ***** válasza:
91%
Amúgy mi ez a "motherbookdriver", anyakönyvvezető? :D
2012. szept. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
87%
A Gyerekszedővel- szerintem ez ugyanaz, mint a zsákos ember
2012. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Igen, gyerekszedő, krampusz, részfäszú bagoly :D ezeket is ismerem.

Hogy mi a motherbookdriver? Errefelé ezt szoktuk használni a kimondhatatlan nevű, képzeletbeli szörnyetegekre, akik embert esznek (pont azért mert ilyen hülye tükörfordítása az anyakönyvvezetőnek) :D Haverokkal táborozásnál is ,valahányszor furcsa zajokat hallottunk, mindig mondogattuk, hogy "vigyázzatok, itt a motherbookdriver!" :DDD

Ezekszerint akkor ez még nem annyira elterjedt :)

2012. szept. 3. 17:24
 19/35 anonim ***** válasza:
90%
a barátnőm a -kókuval- a, b betűssel, meg az m betűssel ijesztgeti a fiát.:D ezeket már kimondani sem lehet, olyan félelmetesek :DDDDDD XD
2012. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
69%
Hát engem nem nagyon. Igazából én, ha a lányom rosszalkodik, mindig azt kérdezem, hogy legyek-e Zsófia császárné a Sissi című rajzfilmből (nagy kedvenc ). Akkor mindig lenyugszik.
2012. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!