Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezzel ártok, vagy így jól...

Ezzel ártok, vagy így jól csinálom? Éjszakai szobatisztaság kérdés.

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 éves, kb 3 hónapja szobatiszta nappalra. Elég könnyen ment a leszokás. De az éjszakai pelust még nem sikerült elhagyni. Pedig van, hogy 3-4 éjszaka is üres marad a pelenka, aztán a következő reggel megint tele van. Tegnap azt csináltam, hogy lefekvés előtt olyan 1 órával már nem kapott sok innivalót. Lefekvés előtt pisi. Majd mikor én is mentem aludni, kb 3 órával később, gondoltam, akkor megpisiltetem. Bár még most sem vagyok benne biztos, hogy ez jó ötlet, hogy alvásából felébresztem. Na de tegnap így volt, egy pillanat alatt visszaaludt, sőt, még hajnalban is szólt. Reggel minden tiszta és pisimentes volt.... Ma szintén így terveztem, de a férjem szerint nem kéne felébreszteni.....nem tudom. Szerintetek? (az már csak egy plussz kérdés - vajon hogy lehet jól csinálni, hogy a pici, aki 11 hónapos és rossz alvó, ilyenkor ne ébredjen???????)

2012. aug. 30. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem ébreszteném fel,két lányomról akkor hagytam el a pelust amikor jó ideje nem volt benne semmi.Este kevés ivás,pisilés az oké,reggel figyelném amikor ébred rögtön pisiltetném.Az éjjeli szobatisztaság később alakul ki mint a nappali,ne aggódj ezen.Én a fiamra aki szintén ennyi idős most bugyipelust adok,van hogy sikerül elkapni reggel,de néha nem.Magyarázzál neki sokat,én azt szoktam,hogy ha felkelünk is a bilibe/wc-be kell pisilni.
2012. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Barátnőm ébresztette, náluk is csak ez vált be, minden este éjfélkor keltette a fiát!

Nálunk éjjelre hamarabb lett szobatiszta mint Nappalra, kb. 2,5 éves korától száraz pelussal kel, viszont nappali szobatisztaságot csak 3,5 évesen értük el!

2012. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!