Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lesz ez a szobatisztaság...

Hogy lesz ez a szobatisztaság a kaka terén?

Figyelt kérdés
Pár hete már nappal szobatiszta a kisfiunk és az alvás alatt is már egyre többször száraz marad a pelusa. De kakálni nem akar a bilibe, mit tanácsoltok? Nem szeret kakálni igazán, mert szorulása szokott lenni, Levolacot szoktam neki adni időnként, szóval rossz élménye van a kakilással kapcsolatban. Persze erőltetni nem akarom. 2,5 éves a kisfiam.

2012. aug. 28. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:

tanácsot sajnos nem tudok adni, mi is így vagyunk. Fiam 4 hónapja szobatiszta éjjel-nappal, de kakilni csak pelusba hajlandó. Én nem erőltetem, majd csak átszokik. Ja, és ő is elég szorulásos, nagyon sokáig tart a kakit kinyomni, gondolom ha hipp-hopp menne, már sikerült volna wc-be, mert azért néha ráül próbálkozni, de pár perc után megun

ja.

2012. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sziasztok!Dettó!ne haragudj,én is pont ezt akartam kérdezni..:)A kakilással az én fiam is megvárja az éjszakai pelust..Igaz,ő 2 éves,de valahogy csak rá kéne szoknia,hogy bilibe menjen az is..
2012. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nalunk ugy jott ossze, hogy velem jott a furdobe, en a wcn, o a bilin. Amikor en kakaltam, tapsoltunk, es amikor o akkor is:)A vegen meg a fenekemet is meg akarta torulni:)
2012. aug. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azóta már betöltötte a 3. évét is és még mindig nem ül rá a bilire kakilni és persze a wc-re sem. Mit találjak kis, mit tanácsoltok??????????????
2013. febr. 7. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos nem leszek túl népszerű ezzel a válasszal, de leírom.

Az én fiam is 2,5 évesen lett szobatiszta - a pisi gyönyörűen ment a wc-be. De a kakival mindig gond volt, még a pelusba is sokszor nehezen ment, mert egyszer-kétszer szorulása volt, aztán a rossz élmény miatt visszatartotta. A sok visszatartás miatt pedig folyamatos szorulásos-visszatartásos ördögi körbe kerültünk. Reményt se láttam arra, hogy valaha is a wc-be fog kakilni, mert már az említésére is hisztizni kezdett és menekült.

Én is így voltam, mint te, hogy nem akartam erőltetni. Feltettem én is ilyen kérdéseket, hogy mit csináljak - azt tanácsolták, hogy várjak, majd ha megérik rá, akkor magától fogja elhagyni a pelust stb stb. Vártam én. Egy évet. Hol türelmesen, hol türelmetlenül. Mindenfélével próbálkoztam a zenélő bilitől a rábeszélésen át, jutalmazással, motiválással...

Aztán rájöttem, hogy marhára nincs köze az érettségnek nálunk a wc-be kakiláshoz, inkább a dachoz (tombolt a dackorszak). Nem akarja és punktum - végre valami, amit ő dönthet el, ő szabályoz. A szorulás azért is súlyosbodik, mert a nagyobb gyerek-nagyobb kaki és a pelus nyomja visszafelé kakilás közben, nehéz kinyomni.

Na, hogy ne írja kisregényt - én három napon keresztül minden este glicerines kúpot adtam neki, de nem adtam rá pelenkát, amikor kérte. Előtte elmagyaráztam sokszor, hogy ő már nagyfiú, a wc-be kakil. Nem volt mese, jött a kaka, a kúp miatt már nem tudta visszatartani, ahogy szokta. Ráültettem a wc-re és hoppá - wc-be kakilt. Volt ordítás, tiltakozás, de pár nap után rájött, hogy ez jó, mert nem fáj! Utána még néha bepróbálkozott, hogy ő nem akar a wc-re menni, de elég volt szólni, hogy akkor kúp lesz és már ment is. Hiszed, vagy sem, egy hét alatt vége lett az egy éves kínkeserves szorulásos rémálomnak. Azóta egyedül szól, hogy anya, megyek kakilni a wc-be, teszi rá a wc-szűkítőt, tolja oda a kis dobogóját és azóta (fél év) egyszer sem volt szorulása!!

Lehet, hogy kegyetlennek, vagy drasztikusnak hangzik, de nálunk csak ez vált be.

2013. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2013. febr. 7. 18:17
 7/7 anonim ***** válasza:

ugyanez nálunk, csak az én kisfiam már 3,5 éves. szőrnyű. mindent csináltam már én is . Jutalom, együtt mentünk a wc-re stb.. stb...

Oviban nem kakil, és hogy ne legyen neki kellemetlen mindíg itthon intézzük ezt. A minap már 2 órát könyörögtem neki hogy kakiljon a wc-be, eredménytelenül.

És mindíg attól félek, hogy szorulása lesz ha sokáig visszatartja..


Kipróbálom a kúpot. hátha beválik.

2013. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!