Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyermeketek egy...

2 év körüli gyermeketek egy ágyba alszotok vele? Vagy egy szobába külön ágy? Vagy külön szobába és elalvás után egymaga van a gyermek?

Figyelt kérdés

én most szeretném otthagyni eddig külön szoba egy ágy volt

most úgy vélem elég agy hogy visszaköltözzek az apához ő meg marad a sajt szobájába aludni. nyitott ajtónál ha bármi van átjöhet.

Aki ezen már túlesett hogy külön altatja nehéz volt?


2012. aug. 5. 11:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%
Az en kisfiam 2 eves es egy agyban alszik velem. Kb fel eves koraig aludt a sajat kisagyaban, utana egyszer nagyon beteg volt, akkor mellettem aludhatott es azota vissza sem ment a sajatjaba. Vagy velem alszik vagy a mamival (o szokta kerni,hogy a mamival aludhasson,mikor itthon van).Minden este kakao, kozben eneklek neki es alvas. Lehet, hogy en vagyok a kivetel, de hogyha nincs mellettem nem tudok nyugodtan aludni. Hianyzik egy tappancs,ami egesz ejjel rugdos :) Nem is izgatom magam miatta, hogy meddig marad velem egy agyban. Eleg talpraesett gyerek. Mar most onallo velemennyel rendelkezik es tudja,hogy mit akar. Majd, hogyha kulon agyban szeretne aludni szol es megcsinaljuk a szobajat. Addig meg tokeletesen jo helyen van mellettem :)
2012. aug. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
67%

3 gyerekem van. (5-4-1 évesek)

Mind a három 2 hónapos korukig velünk aludtak , egy szobában, de külön ágyban.


Akkor költöztek a saját szobájukba át, amikor átaludták az éjszakákat.

Csak szopiztak 7 hónapos korukig.


Azóta sincs probléma az estékkel. Vacsi, fürdés, esti mese, kis beszélgetés, és alvás reggelig.

A 13 hónaposom is este 9-től reggel 8-ig alszik, ébredés nélkül!


Persze van, hogy felriadnak, vagy betegek akkor odaülünk melléjük, simi, puszi, és ha elalszanak akkor kimegyünk.


BArátnőm a babáját maga mellett altatta. Kész kálvária volt a asját szobájába szoktani, ott aludtak mellette a földön :(


Azt mondják, hogy a baba, ha érzi az anyja illatát többször ébred, és ez így van jól :)


A mi közös ágyunkba soha nem engedtük őket. Persze reggel, ébredés után amikor bejönnek az más. Tök jó összebújni velük.

Szerintem így egészséges, ha mindienki a saját ágyában alszik, megmarad apa és anya területe is :)

Mert hát hiába lettünk szülők ez azért kell.


Mondom, szerintem. Ha más másképp látja jónak azt is elfogadom és tiszteletben tartom. Minden baba és gyerek más, mások az igényeik.

2013. jan. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Látom a pontozásban, hogy valakinek/valakiknek nehezek az esték az altatások, a szoktatások...és irigykedik azokra akiknek neincs ezzel gondjuk :)

Most őszintén, ha lepontozod azt akinek a kicsije ügyesen elalszik egyedül attól neked jobb lesz?

2013. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%
Én imádtam ha velem aludtak egy szobában de a saját ágyukban. Bár hozzáteszem egy szobánk volt mig nem épitkeztünk igy nem is volt hova tenni őket. :) Mikor kész lett a ház akkor örültek hogy mehetnek a saját szobájukba, 2 és 5 évesek voltak (kisebbik ugyan később rendszeres visszajáró lett hozzánk éjjelente addig amig meg nem született a 3. tesó). A pici 2,5 éves még velünk alszik és nem is akarom hogy külön menjen, hacsak magától nem akarna persze, szeretem hogy ott van velem. :)
2013. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

csak zöld kéz ment!!!!

köszönöm mindenkinek

2013. jan. 7. 17:40
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akartam , hogy velünk aludjon , viszont olyan síros volt 6-1,5 eves koráig , hogy nem bírtam óránként , fél óránként átmászkálni felvenni , elringatni . Így meguntam és oda tettem , nagy az ágyunk szóval elférünk . Én még próbálkozok minden félével
2013. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
ujra kiemeltem a kérdést cefett nehéz volt de sikerült megoldani a dolgokat decembertöl ott vagyok elalszik kijövök és ennyi:)
2013. jan. 8. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!