Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit és mennyi eszik egy nap 2...

Mit és mennyi eszik egy nap 2 év körüli gyermeketek?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim egyik fele azt mondja keveset eszik a gyerekem, a másik meg hogy túl sokat. Ezért kérem írjátok le mit és mennyit eszik nektek egy átlagos napon a velünk egykorú gyereketek, mert kezdek aggódni mi a helyzet!
2012. júl. 23. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha kiegyensúlyozott, jól fejlődik, akkor nincs miért aggódnod!Minden gyereknek más a "kapacitása" kaja terén:)

Kisfiam 21 hónapos,kb ennyit eszik:

reggeli:felvágott kenyérrel(kifli vagy zsömle is szokott lenni), zöldséggel,vagy lekváros kenyér, vagy pl ma reggel tejbe áztatott zabot evett 1barackkal,mazsolával.Változó mennyit eszik, van hogy 1 szelet kenyeret,de volt olyan is, hogy megevett 1 uborkát,1 paprikát, megivott 2dl teje és ennyi.

tízórai az változó, ha 8-9 között reggelizünk,akkor általában elmarad, ha korábban akkor eszik 1 almát, vagy barackot, vagy mazsolát,kekszet.

Ebéd:Amit főzök, általában 1 fogást eszik, mondjuk ő elég jó evő, szóval szép adagokat betermel:)Mindent szeret

Alvás után kap gyümit(banán,alma,dinnye,ami van itthon)aztán kicsit később még uzsizik.Ez van amikor gabona pehely tejjel,van mikor lekváros kenyér,mézes kenyér, de van mikor csak egy fagyi, vagy rudi.Mondjuk délután át szoktunk menni szüleimhez, náluk mindig van valami kis "nasi":)

Vacsi meg az mint a reggeli,vagy ritkán az ebéd, vagy tejberizs/tejbegríz.Általában ebből is jól eszik, de van olyan is, hogy alig kér.

Szóval így néz ki kb:)

Ebédre igyekszem változatosan főzni,ma pl paradicsom leves volt meg tojásos nokedli, de lesz még a héten zöldséges tészta tejföllel,sajttal,sült husi krumplipürével,zöldségleves,tejberizs.A főzelékeket,riszt is nagyon szereti.

2012. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

reggel: 250ml tej + tejberizs, tejbe dara, kifli vagy felvágott

délelött gyümi

délben egytál étel

délután 4 kor gyümi, keksz, kifli pékáru

este vagy meleg étel vagy szendvics +250ml tej

2012. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második voltam 12,8kg és 23 hós lány
2012. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam mindig jó evő volt, de a nyáron fotoszintetizál.

Februárban volt két éves.

Reggelire müzli vagy joghurt.

Tízóraira egy pár falat kenyér.

Ebéd általában kimarad, vagy max. pár falat. főzelék, hús, tészta, mikor mit főzök.

Uzsira általában megeszi, amit délben meghagyott.

Vacsorára megint csak fényt eszik, általában, bár ha kap tejbegrízt, azt szereti. Egyébként csak pár szelet felvágott, pár falat kenyér.

Sajnos a gyümölcsöt sem nagyon szereti. Max. a banánt.

De én még nem aggódom, mert egész jól néz ki, talán a meleg miatt eszik ilyen keveset.

2012. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ja és 96 cm, 16 kg a fiam.
2012. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16kg??? az komoly :D jo tápértéke van a fénynek:D:D
2012. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na már nagyjából meg is nyugodtam!Nekem reggeli általában tejital, kenyér szalálmival. Tízórai joghurt, tejberizs, tejszelet, hasonló...Ebéd vagy egy nagy adag leves, vagy húsos második. Uzsira virsli kenyérrel, vagy tejtermék, esetleg újra főtt étel. Este pedig tejital, tejpép. Egyébként az én fiam is 17kg és magas. Egyáltalán nem kövér, erős kötésű, csontozatú. Akkor a jelek szerint átlagosan eszik...
2012. júl. 23. 14:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Pont mint 4. hosszászóló!

Az én fiam decemberben volt 2, 97 cm és 16 kg, de akár hiszitek akár nem, horpadt a hasa, kockás, a karja is olyan vékony (viszont a csontjai erősek, nehezek).

És sajna ő is fényevő, volt nemrég hogy 4 napig csak folyadékot vett magához.

Eleinte a mindegy-mit-csak-egyen-valamit elven voltam, de rájöttem hogy a pogi, keksz, kakaós csiga mindig lecsúszna, így már nem engedem hogy akármit egyen.

R: péksütemény cikóriakávéval

T: nagyritkán gyümölcs, leginkább semmi

E: nagy leveses, abból szívesen eszik, a többi nagyon változó (húst, halat szereti)

U: krémtúró, joghurt, teljes kiőrlésű keksz

V: ez megy a legjobban, kenyér v. kifli vajjal, vajkrémmel, körözöttel, májkrémmel, tojáskrémmel stb. Imádja a sonkát, szalámit, kedvence a köményes sajt

Inni legtöbbször vizet kér, néha teát, heti 1-2 alkalommal gyümölcslét

Lefekvéskor még 2-3 dl tej.

2012. júl. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!