Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyermeketek egy...

2 év körüli gyermeketek egy ágyba alszotok vele? Vagy egy szobába külön ágy? Vagy külön szobába és elalvás után egymaga van a gyermek?

Figyelt kérdés

én most szeretném otthagyni eddig külön szoba egy ágy volt

most úgy vélem elég agy hogy visszaköltözzek az apához ő meg marad a sajt szobájába aludni. nyitott ajtónál ha bármi van átjöhet.

Aki ezen már túlesett hogy külön altatja nehéz volt?


2012. aug. 5. 11:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

Én eleve nem altattam,az hogy még egy ágyba is szoktassam magam mellé,az kizárt dolog volt.Nagyon nehéz volt,de meg kellett tegyem,most meg semmi gond nélkül egyedül el tud aludni,és tudja az az Ő ágyikója,Neki az a helye.Ha altatgattam volna meg megszoktatom,hogy velem/velünk aludjon soha a büdös életben nem tudtam volna leszoktatni,hogy külön aludjon.Csak majd ha már cikinek érzi az anyáékkal való alvást.Igaz,hogy egy szobában van velünk,de csak azért mert ekkora a lakás,ha költözünk külön kis birodalma lesz neki.

Ezt magamról tudom,soha nem tudtam egyedül aludni,mindig kiköveteltem magamnak,hogy anyuval aludjak még 15-16 évesen is!Ciki nem ciki,de csak így tudtam pihentetően aludni.Anyut meg a párom váltotta:))

2012. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

nálunk régóta úgy van, hogy megkapja a kakaóját, puszit, ölelgetést és kijövök. éjjel ha a férjem horkol akkor befekszem mellé, de hajnalban legkésőbb átmegyek hozzá, mikor a férjem elmegy. sajnos nem mindig keltett fel reggel és rosszalkodott míg egyedül volt :D

tényleg rég működik nálunk ez a rendszer, altatni csak akkor altatom ha valami miatt nyűgös vagy fél valamitől, egyébként kis korától egyedül alszik el :)

2012. aug. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

2 éves kislányomnak van saját szobája, saját ágyikója.

Megissza a kakaóját, fogat mosunk, befekszik az ágyába, meseolvasás,jóéjt puszi és kijövök.

2012. aug. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

A fiam féléves kora óta alszik a saját szobájában egyedül. 13 hónapos kora óta nem kéri az altatást sem. Egyik sem volt nehéz. Az átköltözést észre sem vette, az önálló alvást meg ő akarta, ugyanis altatáskor folyton kitekergett a karunkból, és mászott volna be az ágyba.

Most így néz ki az alvás: mese, puszi, kis villany lekapcsol, és kimegyek, ő meg álomba beszéli magát.

2012. aug. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
2,5 éves koráig egy szobában volt velünk, de mindég a saját ágyikójában aludt. Akkor kapott rendes egyszemélyes ágyat, és megkapta a szobát is. Mi meg kiköltöztünk a nappaliba. Semmi gond nem volt, első naptól kezdve imádta a saját kis birodalmát és a nagy ágyat:-) Altatni mindég is altattam, illetve szopin aludt be (25 hós) koráig. Most 3,5 éves még altatom. DE az nem volt gond, hogy egyedül alszik.
2012. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
2 éves, a kezdetektől a saját ágyában alszik, de velünk egy szobában - egy takaró van a rácsos ágyra hajtva "szeparénak". Kb. fél éve egyedül is el tud aludni, bár eddig sem altattam, csak igényelte, leellenőrizte, hogy én is alszom-e már. Mostanában fogjuk leszedni az ágy egyik oldalát és szerintem egy év múlva kezdünk bele, hogy gyerekszobát alakítsunk ki valahogy (ha jön a kistesó)... csak elég macerás lesz átrendezni az egész lakást :)
2012. aug. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

5 éves, még mindig együtt egy ágyban.


Nem izgat kit zavar és kit nem. Hiányzik, ha nincs velem. Ő ettől nem sérült, nem anyakomplexusos, nem gyenge, nem önállótlan. Ellenkezőleg erős és határozott, mert mindig biztos lehet benne, hogy mellette állunk és nagyon szeretjük.

2012. aug. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

Másfél éves koráig együtt aludtunk mind a hárman (mondjuk ha akartunk sem tudtunk volna máshogy, mert egy pici szobánk volt csak). Utána elkészült a másik szoba, az lett a fiamé. Az első naptól kezdve szerette, semmi nehézséget nem okozott a "kiszoktatás". Rendes felnőtt ágya van, odafekszem mellé, cicizés, alvás. Újabban átjön hozzánk valamikor éjjel, de nem izgatom magam különösebben, majd elmúlik. Májusban volt 2 éves.

A húga 4 hónapos, ő velünk alszik. Őt is kb másfél évesen szeretném majd "kipaterolni", de ez nagyban függ attól, hogyan-mikor lesz pénz emeletes ágyra...

2012. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%
2 eves a kislanyunk es egyutt alszunk, mind3an az elejen azert mert konnyebb volt a szoptatas, alig 3 hete h nem szopik, de meg nincs kesz a szobaja. nekunk jo volt egyutt aludni, hianyozni fog ha majd kulon tesszuk.
2012. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

első naptól külön szobában alszik a fiam a saját ágyában.

nekünk így volt jó,és nem bántam meg.most kínlódhatnék,hogy hogy szoktassam a saját szobájába,ágyába.ha valami miatt egy szobába kényszerülünk,nyaralás vagy rokonlátogatás,én nagyon rosszul alszok,mert minden sóhajtásra felébredek.a fiam beszélni is szokott álmában.

altatás nincs,egyedül alszik el,ébren hagyom a szobájában.kis összebújás,beszélgetés,puszi,integetés,és kimegyek.reggel szól ha felkelt.

2012. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!