Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 3 éves kisgyereknek már...

Egy 3 éves kisgyereknek már illene tudnia hajtani az oldalkerekes (támasztékos) biciklit? A ti gyermeketek mikor tanult meg rajta menni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
2.5 évesen
2012. júl. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom épp csak 3 éves. Csütörtökön elment a nagyival látogatóba egy barátja unokájához, akinek van kisbicaja. Simán ment vele mikor megmutatták neki hogyan kell. Teljesen elképedtem...tehát már tud vele menni. Megjegyzem 2 éves korától már a 3 kerekűvel is tud, most meg már "az utak ördöge" azzal. :)

Idén már talán nem, de jövőre tuti kap egy pótkerekes bicajt.

2012. júl. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom ez is gyerekfüggő, hogy mennyire érdekli. Az én fiamnak tetszett, ő tavaly augusztusban lett 3 éves, akkor kapta a keróját. Június közepén szereltük le a pótkerekeket, azóta 2 keréken bicajozik. Egyébként szerintem jó, ha bölcsiben, oviban, ismerősöknél ki tudja próbálni és akkor látod, hogy hogy megy neki. A triciklit egyébként nehezebb hajtani, mint a pótkerekes bicajt.
2012. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2,5 évesen kapta a pótkerekeset,ekkor már elérte a pedált. Hamarabb is érdekelte, csak elég alacsony növésű, nem érte el egyről sem a pedált.
2012. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lányom 2 évesen kapta a pótkerekes bicaját és simán volt 3 éves, mire szabályosan tudta tekerni. 3,5 évesen pedig már 2 keréken száguldozott :)
2012. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én lánykámat nem érdekelte egyik jármű sem annyira, hogy hosszabb távon menjen vele, mint bent a lakásban. Testvérfellépőn közlekedett 3 éves koráig, nem akart gyalogolni sem. Tudott motorozni, rollerezni, de nem érdekelte, nem akarta. 3 éves múlt, mikor a testvérfellépő lekerült a kocsiról (lassas a kocsit eltesszük, 2 évesek az ikrek), onnantól gyalogol, de a járműveket nem szereti most sem, novemberben lesz 4 éves. Triciklije van, tudja hajtani rövid távon, oldalkerekest még nem próbált, de idén már nem is fog szerintem. Ő ilyen.

A fiúk is inkább futnak, ráülnek a motorra, de nem nagyon érdekli őket.

2012. júl. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sókristály ***** válasza:

Az enyémek antitalentumok voltak bicikli ügyben. A pótkerekes 12-est sosem tanulták meg tekerni, mindhárman 5 évesen, már 16-os biciklin indultak el.

Ezért most a 3 évesemnek futóbringát vettem, mert motorozni szeret, de a biciklin ehhez útban van a pedál. Úgy tűnik beválik, hamarabb tanul meg egyensúlyozni. Már egy hét elteltével felemeli a lábait, és gurul.

2012. júl. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!