Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » El lehet magyarázni azt egy...

El lehet magyarázni azt egy kisgyereknek (2 éves) hogy hogyan kell pisilni?

Figyelt kérdés

2 évesek az ikerfiaim, de úgy érzem, nem tudják hogy kell irányítani a pisit. Mikor mondom nekik hogy pisiljünk, soha nem pisilnek, úgy érzem nem tudják, nem értik hogy kell. Bilibe még soha nem sikerült.

Viszont mikor levettem róluk a pelust, és a nagy melegben bugyiban voltak, akkor egy idő után mikor pisiltek nézték közben hogy csurog, le is guggoltak néha, és volt hogy mikor visszaadtam a pelust, akkor is nézték hogy folyik, amikor pisiltek, vagyis inkább azt hogy miért nem folyik. :-)

Jó pár nap volt míg próbáltam, de nem volt semmi eredmény, egyszer sem ment a bilibe, így kicsit felhagytam vele.

Hogy csináljam, meg tudom nekik magyarázni, hogyan kell irányítani, ti mit mondtatok nekik? Vagy amíg erre maguk rá nem jönnek, addig esélytelen?


2012. júl. 27. 08:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyit, hogy mikor pisiltek, volt hogy jöttek rögtön utána, hogy "Anya, pisi oda!" De előtte soha nem szóltak, és ha kérem, akkor sem pisilnek soha. Bilibe még nem sikerült ahogy írtam egyszer sem, viszont szeretik a bilit.
2012. júl. 27. 08:02
 2/6 anonim ***** válasza:

na szóval..az a baj hogy felhagytál vele..minden megszokás kérdése..

apa hol van? ( remélem veletek)

tessék szépen kézen fogni a két kis lurkót és apával bevonulni a wcbe és ő majd megmutatja hogy csinálják a nagyok.

egy nap többször is hogy szokják.,na meg lehet lepisilni fűt,fát azt is szeretik a gyerekek.


a másik hiba..én úgy csináltam hogy ha egyszer leveszed a pelust róluk ne add vissza rájuk, csak akkor ha elmentek otthonról és alváshoz,akkor is a bugyipelenka féle változatot ajánlom hogy szokják az is hasonló bele kell lépni nem tépőzáras.

ha otthon vagytok csak bugyiba legyenek,egy nap többször ültesd rá őket és jutalmazd meg ,hogyha egy kicsit is belecsorgatnak bizony kapnak valamit, én például a kislányomnak mindig marticát adtam és ráragasztottuk a kismotorjára vagy kapott néha egy csokidarabot de ezt nem sűrűn ..


rájönni hosszú idő,de már 2 évesek okosak, pedzegetik már a dolgot,

szóval az a lényeg hogyha otthon vagytok így csináld:


-reggel felkeltek bugyit adsz rájuk, megreggeliztek és kb fél óra múlva ültesd rá őket a bilire ülj le hozzájuk és

foglald el őket bohóckodj vagy akármi mondogasd hogy hol van a pisi? hol csorog? mond meg nekik hogy kapnak valamit hogyha egy csepp is odamegy.. anya és apa is a wcbe vagy akár a bilibe pisil mint a nagyok, veled is mehetnek nem baj ha látják hogy anya máshogy pisil legyen ami motiválja őket.

és akkor ha nincs pisi akkor is többször reggeli után, ebéd után vagy közbe is amennyit ittak, ültesd rá őket többször aztán hátha belemegy az a pisi.

csak tényleg kitartás kell és bizony nem úgy hogy visszaadod rájuk a pelust mert bezavarod őket.nem baj ha mellé pisislnek bárhova akkor meg csapd össze a kezed és mond hogy : csúnya pisi szőnyegre nem szabad csak a bilibe..csúnya fúj, lengesd meg a pisis bugyit..ilyesmi.

itt a nagy nyár jön a meleg a hétvégén legyen bugyiban hadd szokják, ha van udvar még bugyi nélkül is rohangálhatnak..


kell idő míg megszokják, kicsit megérnek rá de kitartás és lesz eredmény.


minden jót :)


2 éves kislány és 25 hetes pocaklakó anyukája

2012. júl. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm hogy írtál. Kicsit feladtam, de azért nem teljesen. :-)

Tudod az a baj,hogy a vegyem le róla és ne adjam rá vissza a lányomnál nem jött be. 2 évesen levettem róla, és fél év kellett, mire nem volt mindennapos a baleset, kaki meg majdnem 3 éves volt mire a bilibe ment, addig mostam és nagyon nem volt jó. Most meg kettőre mosok, (illetve 3ra, bár a lányom már nem pisil be ugye), és annyi ruha amennyit eláztatnak...nem szárad meg addigra, hogy 3 napnál tovább csináljam, ha egyszer sem szólnak, vagy egyszer sem sikerül a bilibe. Az a baj hogy a lányomról mikor levettem a pelust, kérésre belepisilt a bilibe, szóval tudta hogyan kell pisilni, de a fiúk nem tudják, úgy érzem. Viszont a lányom mikor bepisilt sem szólt, meg előtte sem, fiúk meg szóltak, igaz utána.

Apa velünk van, de sajnos sokat dolgozik, alig látjuk. Utánam is bejönnek a wc-be, meg apa után is.

Most megint elkezdtem, leveszem és csak aludni kapnak meg ha elmegyünk pelust, köszönöm még egyszer!

2012. júl. 27. 10:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

sztem még nincs itt az idő...

Én is próbálkoztam, és ugyanezért amiért Te is, feladtam...sztem még nem érzik, és míg agyilag nincsenek "ott", addig csak csomó felesleges meló az egész...de azért sok sikert kívánok!

2012. júl. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet. Én is úgy jártam a lányommal, ahogy te is írtad és 2-3 hónapig kinlódtunk, semmi eredménnyel. Most a fiam van soron, ő tudja hogy kell pisilni. Szinte minden alkalommal produkál a bilibe, néha csak cseppeket, de akkor is kifacsarja magából. Viszont ha én nem ültetem bilire magától nem szól és akkor becsorog. Én még azt nem tudom hogy tanítsam meg, hogy ha elindul a pisi, hogy állítsa meg.
2012. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, most kissé meg vagyok keveredve. Mikor tegnap felkelt a kisebbik, mondta hogy Anya,bili, itt (és mutatta a popsiját. Nem volt hajlandó ráülni a bilire, lábujjhegyre állt és szorította a kis popsiját,láttam hogy tényleg kaki jön (tehát szólt, tudta hogy jön, és vissza is tudta tartani=fizikailag érett, nem??) Csakhogy nem ült rá, egyszer mellé, egyszer nagyon messze kakilt, végül nyüszögött, ráadtam a pelust mert szenvedett attól hogy visszatartotta, és fél perc alatt kakilt. Másik hallani sem akart arról, hogy levegyem a pelust róla, nagy nehezen sikerült úgy, hogy nem tiltakozott, de bilibe nem ment semmi.

Reggel miután kakiltak (azt még hanyagolom azt hiszem, legalábbis a reggeli kakit megvárom, utána veszem le róluk, nehogy egész napra elmenjen a kedvük) levettem róluk, szólnak miután befolyt, nézik ahogy folyik, de nem mennek a biliig sem, csak kiabálnak nekem. Viszont szeretnek a bilin ülni, ma sokszor rákéretőztek, mégsem ment bele semmi, a kisebbiknek pár csepp, annak nagyon örültünk persze. :-) Bugyi már alig van tiszta, megyek is teregetni, és még pár napot adok a dolognak, ha valami kis haladás lesz, nem hagyom abba.

2012. júl. 28. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!