Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nagy baj, hogy a...

Szerintetek nagy baj, hogy a 2 éves ikreimet még nem vittem játszótérre?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok velük elmenni, mert nem fogadnak szót. Motorozni nem szeretnek, max. sétálva tudnék elmenni velük, de séta közben is mindig kihúzzák a kezüket. Nagyon fontos, hogy járjanak játszótérre?
2012. júl. 30. 12:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

És mi van akkor ha nincs játszótér a közelben?

Mi faluban élünk és itt nincs játszótér:(Igaz kertes házban lakunk,vagyunk is kinnt az udvaron,meg minden nap megyünk boltba sétálni ilyesmi,de nem nagyon van gyerekek közt a lányom(23 hónapos)max az unokatesójával egy héten 1-2x.

2012. júl. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Utolsónak.

A 3 gyerekes vagyok. Én a helyedben 2 évesen biztosan keresnék legalább egy családi napközit pár órára vagy napra a gyerek számára, mert igen is fontosnak találom a közösséghez szoktatást. Nincs szomszéd gyerek, aki hasonló korú?

Amúgy a Te helyzeted annyiban más, hogy a Te gyereked jó levegőn van minden nap, közlekedsz vele, találkozik más emberekkel. Ez nagyon más, mint ha otthon lenne egész nap Anyával a testvérével és az Apjával.

2012. júl. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Az én gyerekeim sincsenek elzárva a levegőtől! :) Mi is minden áldott nap megyünk valahova, ha a férjem hazajött. A játszóházat meg minek erőltessem, ha üvöltenek, mint a sakáll????
2012. júl. 31. 07:23
 14/22 anonim ***** válasza:

"párszor voltatok játszóházban 2 év alatt?

nekem ez döbbenetes"

Miért is? Az én kislányom sem tudott szinte semmivel sem játszani, max. a bébicsúzdával(van otthon is), labdával(van otthon is). A 3-4 évesek meg majd' fellökték, ahogy szaladgáltak, Nekik nem program egy 2 éves társasága. Ez nem gond, szerintem ők tudják igazán élvezni a játszóházat, nem a picurkák. Én is "nagyon vinni akartam", de nem jött be. A következővel várok még pár hónapot. Ebből a szempontból teljesen egyetértek a kérdezővel.

2012. júl. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

23:50-es vagyok

Nem arra értettem hogy nem kell a társaság a gyereknek.Voltunk már mi is játszón de igazán nem tudta feltalálni magát a lányom(vagyis nem tudta használni még a dolgokat)Sajnos nincs sok gyerek a környékünkön,akik vannak azok szülei meg eléggé maguknakvalóak:(

Szeptembertől megy a lányom családi napközibe,mert egyrészt észrevettem rajta hogy velem már "unja"magát,másrészt mennem kell dolgozni.

Szóval én arra gondoltam,hogy nem muszáj játszóra járni,de azért kell a társaság a gyereknek.

2012. júl. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

10-es vagyok, 14-esnek:

a kérdező ezt írta: "Játszóházba már vittük őket (több alkalommal), de csak sírás volt végig, nem érdekelte őket egyetlen játék sem. Férjemmel szoktuk elvinni őket sétálni. Nagyszülőknél minden héten kint vannak az udvaron, homokoznak, hintáznak, szaladgálnak."


én ebből azt szűrtem le, hogy elég ingerszegény környezetben vannak a gyerekek

nem a játszóház maga a lényeg, hanem a programok, az élmények, stb

elviszik őket sétálni, meg a nagyszüléknél van kert, hát nagy élmény.....


a játszóházon kívül mi vittük a gyereket játszótérre, ismerősökhöz, strandra, állatkertbe (másik városba) fagyizni, cukrászdába, szökőkutat nézni, autómosót nézni a benzinkúton, (mert egy időben ez volt a mániája, akár egy óráig is elnézte ahogy mossák az autókat) buszozni, vonatozni,stb, stb

2012. aug. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

OFF-bocsánat.14es vagyok. A lepontozónak köszönöm a lehúzást. Gondolom nem tetszik, hogy a kislányom nem élvezte a játszóházat-merthogy ennyit írtam. Majd ha nagyobb lesz, tolmácsolom Neki a véleményedet, és számon kérem rajta, hogy merészelte nem élvezni azt,amit esetleg más igen...

A kényszeres pontozgatóknak pedig javaslom, szép idő van, kapható egy csomó jó könyv, inkább abba kellene beletemetkezni, hátha jót tesz egy kis értelmes szellemi táplálék.

Jöhet a lepontozás!


Kérdező! A közlekedést próbálgassátok gyakorolni otthon, nyugalmasabb utcába, akár úgy, hogy Te mész az egyikkel kézen fogva, apa a másikkal. És dicsérni, dicsérni minden "jótettet". Az én kislányom is most kezd ráérezni a motorozásra.

2012. aug. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Ingerszegény? :) Azért, mert nem írtam részletes listát arról, hogy merre szoktunk járni, még nem jelenti azt, hogy ingerszegény környezetben lennének a gyerekeim. A kérdésem CSAK A JÁTSZÓTÉR témára irányult! A játszótéren kívül mászkálunk mindenfele, nem kell félteni a gyerekeimet. :)
2012. aug. 1. 12:46
 19/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond. Mikor még csak egy fiam volt akkor napi szinten vittem 9 hónapos korától játszótérre. Igaz még csak ült a homokozóban de én is találkoztam más anyukákkal akikkel tudtam beszélgetni és a fiam is szokta, hogy többen vannak körülötte. Ez ment addig amíg a második fiam megszületett akkor egy kicsit csökkent a játszóterezésre szánt idő max 2-3 szor ha voltunk játszótéren egy héten mikor már lehetett vinni a picit is. Ekkor kb. 2 éves volt a nagyobbik fiam. Mikor már a pici elég nagy lett volna, hogy ő is játszon a játszin akkor viszont csökkent a játszóterezés még jobban. Most már szinte csak egy héten egyszer járunk. A két fiam az udvaron játszik egymással, nagyon jól el vannak együtt. Óvodában úgyis találkozni fognak más gyerekkel. A világ meg nem fog összedőlni ha nem jár az ember játszótérre.

Úgy csináld, hogy Neked ill. Nektek legyen jó.

2012. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%

10-es megint

ezt írtad először: "Egyszerűen nem tudok velük elmenni, mert nem fogadnak szót. Motorozni nem szeretnek, max. sétálva tudnék elmenni velük, de séta közben is mindig kihúzzák a kezüket."


és ezt másodszor: "A játszótéren kívül mászkálunk mindenfele, nem kell félteni a gyerekeimet. :)"


szóval akkor csak a játszótérre vezető úton nem tudsz velük sétálni? mindenfelé tudsz velük mászkálni simán, szót fogadnak, nem húzzák ki a kezüket a többi program során, csak pont ez a fránya játszótéri út fog ki rajtatok? :D :D

2012. aug. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!