Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te miért viszel nasit, rágcsál...

Te miért viszel nasit, rágcsálnivalóua játszótérre? Mit viszel, ha viszel?

Figyelt kérdés
minden indoklás érdekel :-)
2012. júl. 17. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet tovább maradunk mint azt elsőre terveztük, vagy csak szimplán megéhezik a baba, mert nem evett eleget főétkezésre, stb. Nagyon sok oka lehet, mi ha elindulunk otthonról messzebbre mindig rakok el nasit. Általában köles golyót és valami aszalt gyümölcsöt, a legnagyobb kedvenc a mazsola. Ha nincs nagy meleg akkor friss gyümölcs, ma pl szőlő volt nálunk még pluszban. És természetesen víz is mindig van nálunk.
2012. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem viszek :) Főként azért, mert szép kis oxigénhiányt lehet csinálni (jó esetben csak azt) egy frappáns félrenyeléssel játék közben. Ezért pl almakockákat sem eszünk játszón, de itthon sem felyenállás közben :)


Ha nem egyenesen a játszóra megyünk és a bépoklos kissebbikem útközben a babakocsiban rágcsál kekeszem vagy gyümit, akkor az bekereülhet a játszóra, de addig nincs ugrabugra, amíg le nem nyelte.

2012. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

:DDDD

szóval fejenállás (aludnom kellene:) )

2012. júl. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindig rakok el, általában gyümölcsöt, zöldséget kis darabokra vágva, télen sajtot, néha kölesgolyót, bulátát.


Azért viszek, mert nem lehet tudni, mikor éheznek meg, ráadásul ha valaki más elkezd enni a játszótéren, tuti hogy az én gyerekeim is rögtön követelik a kaját. :)


Ezzel elkerülöm azt, hogy éhség miatt kelljen hazajönnünk, bár egyébként igyekszem direkt két étkezés közé úgy szervezni a játszóteret, hogy kibírják, de ezeket a nasikat itthon is eszik játék közben, gyümölcsöt másképp nem is lehet beléjük diktálni, csak ha valami leköti a figyelmüket közben, és nincs idejük "védekezni". :)

2012. júl. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bépoklos, kisebbik, kekszet, bekerülhet.... na jó, tényleg lefekszem...
2012. júl. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4. vagyok, természetesen amíg esznek, leülnek a padra, és nyugodtan, tiszta kézzel esznek, szóval nem hintázás meg mászás közben. Szoktam mondani, hogy aki játszani akar, az nem is éhes igazán, lehet választani.
2012. júl. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem viszek mindig, csak ha tudom, hogy pl. kevesebbet ebédelt, mint szokott és ezért hamarabb megéhezik. Olyankor is viszek, ha úgy tervezem, hogy sokáig leszünk ott.

Általában olyan dolgot viszek ami nem csurog vagy maszatol, tehát nem őszibarackot vagy paradicsomot. Gyümölcsként legtöbbször banánt, mert az energiát ad. Szoktam még valamilyen édes vagy sós péksütit, vagy ha én sütöttem valamit akkor azt, meg kekszet.

Én sem szoktam engedni, hogy szaladgáljon, játsszon, hintázzon, padon ülve eszünk.

2012. júl. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Általában délután megyünk a játszóra. Ha épp nem evett (eleget) uzsonnára, akkor viszek valamit.

Mostanában "chipset". (Cheetos földimogyorós kukoricasnack).

Vagy ha sütöttem valamit (pl. pogácsa), akkor azt.

A kis barátnője pl. mindig eszik valamit. Egyrészt nekem elég ciki, hogy állandóan a másét eszi, másrészt az én lányom is tudja kínálni a többieket, vagy épp a barátnőjét.

Nem is baj, ha szokja, osztogatja. Testvére még nincs, legalább megtanulja, hogy adjon másnak is, ha van miből. :)

2012. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi direkt így időzítünk. Ahova mi járunk, ott 4 után kezdődik meg igazán az élet, valahogy mindenki alszik az én gyerekemen kívül, a kicsi is felébred 2-kor legkésőbb. Viszont most, hogy dögmeleg van, nem fogom itthon húzni az időt, amikor 3 után (pont uzsonnaidőben) már ki lehet merészkedni, hanem felpakolok gyümölcsöt, joghurtot, kekszet, innivalót és nekivágunk, fél óra míg odaérünk, ahová szeretnek járni, mikor megérkeztünk a pici rögtön kéri, ő eszeget a babakocsiban, a nagy is csatlakozik egy félóra múlva, tehát pont még azeltt, hogy ott nyüzsögne a kajánkon mindenki. Ezután játszhatnak sokáig, de mégsem csak 4 után kerülnek a levegőre, nemcsak azután mozognak, hanem már 3-kor.

Persze más rendszer van, mikor egyre hűvösödik az idő, igyekszem igazodni ehhez.

Nálunk is csak padon evés van, kéztörlés után. Így is tök éhesek, mire vacsira hazaérünk :)

2012. júl. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mostanában nem hajlandó reggelizni a picim, ezért viszek le a játszótérre pár szem kekszet vagy piskótát. Ezt odaadom neki 10 körül, így ebédig kibírja. Kb 9-től fél 12-ig szoktunk a játszón lenni. De ez kb két hete van, hogy viszek le, eddig soha nem vittem. Nem szeretem ezeket a játszóteres közös zabálásokat. Épp tegnap délután kínálta mentossal a gyerekemet egy anyuka, mondtam, nem adhat neki (szerintem egy 1,5 éves ne egyen mentost), szerinte szigorú vagyok, és nem érti, miért ne ehetne, tisztára kiakadt, de akkor sem engedtem. Múltkor meg a 3 évesemnek adtak a tudtom nélkül csokit, csak az tűnt fel, hogy tiszta csoki a szája, nagyon mérges voltam, mert nála meg erősen kontrollálni kell a napi csokimennyiségeket, különben szorulása lesz. Szóval utálom a játszóteres kajálásokat.
2012. júl. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!