Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nagy baj, hogy a...

Szerintetek nagy baj, hogy a 2 éves ikreimet még nem vittem játszótérre?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok velük elmenni, mert nem fogadnak szót. Motorozni nem szeretnek, max. sétálva tudnék elmenni velük, de séta közben is mindig kihúzzák a kezüket. Nagyon fontos, hogy járjanak játszótérre?
2012. júl. 30. 12:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mit csináltok?

Babakocsi már nincs?

Játszótér azért jó, mert oda csak el kell jutni, de utána "be vannak zárva", és nem tudják elhagyni a teret, tehát neked sem kell szétszakadnod.

Szerintem fontos a játszótér egyébként, hiszen ott találkoznak más gyerekekkel, megtanulják az enyém-tied fogalmát, megtanulnak homokozni, van hinta, esetleg valami mászóka, amin ügyesedhet a mozgásuk.

2012. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon fontos, hogy levegőn legyenek! Ha kertes házatok van nem gond! Ha nem, akkor szoktad azért őket kivinni? Tudom sokan elítélik, de pl reptereken nagyon bevett használt dolog ez a gyerek póráz dolog. Babakocsitok van?
2012. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Fontos lenne mennetek néha. Szerintem a szocializáció első lépcsőfoka.

Lehet, hogy azért nem fogadnak szót, mert nem "gyakorlod" velük a közlekedést.

Igaz, nekem egy 2 évesem van, de hetekig "gyakoroltuk" a közlekedést. Először baromi nehéz volt vele is. De most már szót fogad, tudja a szabályokat.

Próbálj először segítőt szerezni, így a játszótéren is könnyebb lesz rájuk figyelni.

2012. júl. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Szerintem pont a 2 éves kor az a kor, amikor már el kéne kezdeni gyerektársaságba járni. Ha van kertetek, és abban különféle játékok (csúszda, hinta, homokozó), akkor nem olyan létfontosságú a játszótér, de akkor vidd őket ilyen gyerekfoglalkozásokra, ahol énekelnek, hangszerrel játszanak, vagy tornáznak, és gyerekek között vannak...
2012. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Játszóházba már vittük őket (több alkalommal), de csak sírás volt végig, nem érdekelte őket egyetlen játék sem. Férjemmel szoktuk elvinni őket sétálni. Nagyszülőknél minden héten kint vannak az udvaron, homokoznak, hintáznak, szaladgálnak.
2012. júl. 30. 13:27
 6/22 A kérdező kommentje:
Az is baj, hogy itt nálunk nagyon picike a játszótér és nagyon sokan vannak.
2012. júl. 30. 13:29
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

És akkor egész nap otthon vannak a 4 fal között? Hát, eléggé gáz szerintem.

Ha nem kezded gyakorolni velük a közlekedést, a közösségben való viselkedést akkor sosem lesz jobb!!!

Nekem három pici gyerekem van, mégis legyalogolok velük (az ő tempójukban negyed- fél órás távra) a játszótérre. A kicsi most 16 hónapos, a középső szeptemberben lesz 3 éves, a nagy négy éves. Most szoktatom a kicsit a gyalogolva közlekedéshez. Egyre jobb. Simán kibírja a távot.

A játszótér pedig azért kell, hogy jó levegőn legyenek, mozogjanak, kapcsolatuk legyen a külvilággal.

Tömören szerintem nagy baj, hogy nem viszed őket játszótérre.

3 gyerekes

2012. júl. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ma elvittem őket, de csak egymással a játszottak, a többi gyerek mintha ott se lett volna. Hintáztak, szaladgáltak és ennyi.
2012. júl. 30. 20:45
 9/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond.Így is szociálisak, együtt vannak, családban vannak, levegőn is vannak. Pszichológiailag ilyen korban még nem játszanak együtt, maximum egymás mellett ugyanazt. 3 éves korig ez nem működik. Ők valószínűleg nagyon jól el vannak ketten, nem kell erőltetni ezt a folyamatot, az elsődleges szocializáció kora van még náluk.
2012. júl. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

szerintem gáz, nagyon is

mi már 1 évesen bőven jártunk játszóra

ha kell szerezz be egy babahámot

mit csináltok egész nap? ez nagyon nem jó a gyerekeknek szerintem

és az nem baj, hogy nem játszanak másokkal, ez a természetes ebben a korban, ilyenkor még nem egymással, hanem egymás mellett játszanak, de figyelik egymást, utánoznak, így tanulnak

és semmi programra nem viszitek őket? párszor voltatok játszóházban 2 év alatt?

nekem ez döbbenetes

mi minden nap megyünk valahova, pedig kisvárosban élünk, sok minden nincs, de akkor is csinálunk valami programot minden nap

2012. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!