Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti tud-játok kezelni...

Anyukák! Ti tud-játok kezelni más gyermekeit?

Figyelt kérdés
Mindig félek azoktól a szituktól, mikor rá kell szólnom egy ismerősöm, vagy akár csak egy másik játszótéri anyuka gyermekére, mert olyat csinál, amivel bennem, vagy a gyerekeimben kárt tesz. Nyilván először szépen megkérem, de ha nem úgy reagál (márpedig legtöbbször nem úgy, mint a saját gyerekem: vagy nem is figyel, vagy visszabeszél, vagy szó nélkül rosszalkodik tovább) nem tudom, mit csináljak. Most az mindegy, mi van az anyjával, mert sokszor pl az anyja megy a kisebb gyereke után, rászól mondjuk a nagyra, de az eset megismétlődik, stb...tehát Ti hogy viszonyultok az idegen gyerekekhez, akiket úgymond nincs "jogotok" fegyelmezni?
2012. júl. 18. 07:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha szóltam egyszer de nem hatott, erélyesebben szólok.
2012. júl. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én simán rászólok. Múltkor a kisfiamhoz éppen készült hozzávágni a kis barátnője egy iszonyat nagy követ, az anyja ott állt, de másra figyelt, én simán hangosan rászóltam, hogy ezt ne. Meg akkor is rákiabáltam egy ismerős kisfiúra, amikor majdnem kiszaladt az úttestre.

Ilyet egyébként csak akkor csinálok, ha veszély fenyeget, tehát nem mérlegelek, hanem ösztönből cselekszem. Direkt "nevelni" nem szoktam ás gyerekét.

2012. júl. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megkérem szépen, ha elsőre nem hallgat, odamegyek hozzá, leguggolok, megfogom a kezét, és úgy is megpróbálom szépen, értelmesen. Ha ez nem hat, rászólok erélyesen. Ha pedig még ez sem megoldás, akkor kézenfogom, és odaviszem az anyukájához, hogy csináljon vele valamit Ő, hiszen Ő tudja, hogy mire hallgat a gyereke. Ha olyan az anyuka, akkor ezt meg lehet oldani konfliktus nélkül is. De sokszor sajnos nem olyan.. De nem érdekel, ha a kislányom testi épségét veszélyzeti az ő gyereke, akkor inkább legyen konfliktus, de nem fogok szemet húnyni felette..
2012. júl. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is tartok ezektől. :( Nem vagyok egy határozott, erélyes valaki, de úgy érzem azért meg kell próbálnom ilyen helyzetekben kiállni a gyerekem mellett. Tegnapelőtt is volt egy ilyen szitu. Kislányommal játszóházban voltunk, észrevett egy gazdátlan babakocsit és elkezdte tolni, erre jött egy kislány és megpróbálta kirángatni a kezéből, hogy az az övé. Na akkor én megmondtam neki, hogy nem így van, mert ez közös játék és mivel nem játszott vele senki, ezért a lányom elhozta és most ő játszik vele, majd ha megunta, akkor viheted te is. Persze anyja újságot olvasott, sehol nem volt, de nem hagytam magam. Még egy kicsit rángatták, de mivel folyamatosan mondtam a kislánynak, hogy adja oda a lányomnak, így ráállt. De az az igazság, hogy én azért tartok ezektől a szituktól, mert sok nagyon erőszakos gyerek van, akit nem igazán érdekli az sem, ha a felnőtt mondja. :( 4 éves kislány anyukája.
2012. júl. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenki tart az ilyesmitől, pedig én még sose hallottam emiatt vitát, hogy "minek szólsz rá a gyerekemre". Ha veszélyhelyzet van, akkor egyérterműen szólok, akárhogy is reagál az anyuka esetleg. Ha a kistesó után fut a mama, akkor végképp nem lehet hibáztatni, mégis hogy a fenébe legyen egyszerre két helyen? Ha a lányom butaságot csinál és én nem vagyok ott vagy nem figyelek, és valaki rászól, nemhogy zokon veszem, de még el is szégyellem magam, na nem a gyerek, hanem saját magam miatt. Szerintem minden normális szülő így van ezzel, aki nem normális, az meg nyugodtam gondolhat, amit akar.


Nem arról van szó, hogy meg akarod mutatni az anyukának, hogyan kéne helyesen nevelni a gyereket. A saját gyerekedet véded és nyilván olyan helyzetben szólsz rá a másikra, ami viszonylag egyértelmű, nem különösebben vélemény kérdése, hogy rászólna-e mondjuk az anyuka ha ott lenne, vagy sem.

2012. júl. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

ÉN mindig szépen kedvesen szóltam a más gyerekére, legtöbbször hatott. Ha nem akkor anyukának kell szépen szólni. Nekem eddig nem volt semmi gondom. De biztos ha nem fogad szót a gyerek és az anyja is idióta nem veszi észre magát, meg hogy mit művel a gyereket, biztos kiosztanám.

Nekem pont egy ellenkező esetem volt, 3 éves fiammal a játszótéren voltunk. Több gyerek is volt a homokozóban. Volt ott egy kislány akinek nagyon szép göndör haja volt ő is kb. 3 éves lehetett. A fiam igaz kicsit homokos kézzel, de megsimogatta a kislány fejét, mondván "de szép". Erre a kedves anyuka ránkszólt, szépen persze hogy ne simogassa homokos kézzel, mert tegnap mostak hajat. Erre felmerült bennem a kérdés: hogy akkor mi a f...omnak hozta ide a gyereket? Amúgy nem lesz homokos a keze a lába? Azért van a homokozó hogy összekoszolják magukat, ettől is fejlődik az immunrendszere, otthon majd megfürdetem. Nem éreztem ezt olyan nagy problémának.

2012. júl. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért nem érzed gondnak, mert a fiadnak nyilván nem hosszú göndör haja van. Nálatok a hajmosás 2 perc, és talán szárítani sem kell max megtörölgetni. Ha neked kéne fél órát vacakolni egy kislány hajával naponta, csak mert más gyereknek nyúlkálhatnékja van, nem hiszem, hogy ilyen lazán vennéd. Más az, ha játék közben kicsit piszkolódik, és más 'direkt' ha belekenik a homokot.

Teljesen jogos volt a rászólás. Neked kellett volna a kisfiadra. Mást össze nem koszolunk, más játékában, ruhájában satöbbijében kárt nem teszünk. Ez alap.

A másik anyuka sem balhézott, csak szépen kért valamit. Te meg itt f...szomozol. Hát igen...

2012. júl. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
most csak itt beszéltem csúnyán, ott az anyukával kedves voltam, egy szót nem szóltam, csak meglepődtem. Az Én gyerekem tiszta homok amikor hazahozom a játszóról, folyik a füléből is, még a bugyijában is az van. Ugyanúgy meg kell fürdetni, tök mindegy hogy most 5 percel tovább kell fürdetni mert éppen a haját is meg kell mosni.
2012. júl. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Épp ez az, hogy kislánynak, akinek sok haja van, vagy göndör, közel sem 5 perc a hajmosás. Én egyetértek az előzővel. Beletörli a kezét, előfordul, mert gyerek, de a te dolgod rászólni.
2012. júl. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!