Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Nektek milyen tulajdo...

Anyukák! Nektek milyen tulajdonságok fontosak egy bölcsődei gondozónőnél?

Figyelt kérdés
vAGY MELY TULAJDONSÁGOK VISSZATASZÍTÓAK?Nemsokára bölcsiben fogok dolgozni és félek hogy egyes szülőknek nem fogok megfelelni.
2012. júl. 17. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
..hát:) legyél kedves, de túl engedékeny ne.:) Más most nem jut eszembe, bár ezek nagyon pici gyerekek,nem is tudom:)
2012. júl. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a tapasztalatom:

Mikor bementünk megnézni az egyik bölcsit, a gondozónő egyből leguggolt a lányomhoz, és halkan kérdezgette, hogy hogy hívják, kedvesen beszélt vele. Lányom szinte egyből jól viszonyult hozzá, és barátságos volt vele (gondolom ez adódik a szemkontaktusból is, abból hogy leguggolt hozzá a nő).


Másik helyen bementünk, a gondozónő majdnemhogy üvöltve köszönt (túl hangos volt), és rá sem nézett a kislányomra. Velünk rendes volt, de a gyerekkel nem volt közvetlen. Mint ember nekem végülis szimpatikus volt ő is, de látva, hogy a gyereket jóformán észre sem veszi, az azért furcsa volt.

A másik helyen viszont az, hogy egyből a gyerekre koncentrált a gondozóné, és tulajdonképpen rajta keresztül ismert meg minket, és a beszélgetés alatt végig figyelt a gyerekre, nekem sokkal szimpatikusabb volt.


Ami fontos nekem: közvetlenség, kedvesség, barátságosság, vidámság, megbízhatóság. De ezek lejönnek az egész személyiségedből, megjátszani nehéz szerintem, ha nem lennél ilyen alapból.

2012. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekcentrikus és ez látszódjon is rajtad!!!!!!
2012. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a gyerekekkel nem lesz gond:)imádom őket.Csak néhány szülő szereti ha a fenekét nyalják neki is és a gyerekének is ,szeretik az extra figyelmet maguknak és a gyereküknek is.Az ilyen megveszlek kilóra ha nem úgy táncolsz ahogy én fütyülök szülőkre gondolok.
2012. júl. 17. 15:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Én azt szeretném, ha a gondozó néni anya helyett anya lenne.

Ha elesne megvigasztalná, nem csak lemosná a sebét, ha nem tudna elaludni, megsimogatná. Ha kacsalábul vette fel a cipőjét, akkor segítene neki helyesen felvenni, nem csak gyorsan megfordítaná rajta.

Ilyenek.....de ilyen nem létezik szerintem:(

2012. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"Az ilyen megveszlek kilóra ha nem úgy táncolsz ahogy én fütyülök szülőkre" nincs recept. Az ilyennel nem tudsz mit csinálni, soha nem fogsz nekik megfelelni, légy bármilyen is.
2012. júl. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ava87 ***** válasza:

Kedvesség, pozitív kisugárzás, vidámság, nagy mosoly, pontosság, mindenre odafigyelni, a hátán is legyen szeme, határozottság, kb. ilyesmik :)

Meg ami fontos, hogy nem csak a tündibündi édesaranyos kisgyerekeket kell szeretni, hanem a félénkebbeket, rosszcsontabbakat is, csak hát velük több a munka, több odafigyelést igényelnek, de velük is lehet eredményt elérni.

2012. júl. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amiket eddig leírtak, plusz még: lehessen vele kommunikálni, kofliktust kezelni. Ha kérdezem a gyerekem napjáról, legyen fogalma róla, sok a gyerek, de ha másképp nem megy, vezesse egy füzetben, aznap hogy evett, volt-e széklete, próbáltak-e wc-be pisilni, voltak-e kint, hogy ébredt az alvásból, stb.
2012. júl. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5-ösnek. Igenis léteznek ilyen gondozónénik, sőt óvónénik is. Nekünk szerencsénk volt, mert a bölcsiben is ilyent fogtunk ki, és az oviban is.

Ha kell vígasztalnak, ha kell szigorúak, és mindig tudják, mi volt a gyerekkel, pedig 27-en vannak egy csoportban.

2012. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amit az 5-ös leírt. Foglalkozzon a gyerekekkel, fejlesszen, játszon, mondókázzon, rajzoljon stb. Nálunk a bölcsiben az egyik gondozónő ilyen a másik inkább takarít, pakol, adminisztrál, cigizik, stb. Mondanom sem kell, hogy a második az idősebb, már kiégett gondozó. Ja és az bunkó, kötöszködő, káromkodó, kiabáló szülő gyereke extra figyelmet kap, mert nyilván fél tőle, hogy esetleg feljelenti, stb. Nekem kifejezetten ellenszenves, hogy a kilóra megveszlek" tipúsnak és a gyerekének nyalja még a seggét.
2012. júl. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!