Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik azok a tulajdonságok,...

Mik azok a tulajdonságok, amik alapján elkényeztetettnek neveznél magadban egy kisgyereket? Mennyi idős kortól látszhat ez?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

nincs önkontrollja,nincs neki megtanítva hogy a nem az nem.

ha azt hiszi mindent megkap,ha mégsem,akkoris kiharcolja.

Én mindenképp a viselkedéshez kötöm az elkényeztetettséget,nem pedig ahhoz hogy mindene megvan e vagy sem,márkás ruhába jár e vagy nem..

Szerintem az elkényeztetés már egy vagy másfél évesnél már jól látszik

2010. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm, érdekes kérdés!

Például amikor az ember vásárolni megy, általában lát hisztiző gyereket. De kivülállóként nehézeldönteni, hogy azért hisztizik valamiért, mert mindent megkap és azt miért nem?! vagy azért, mert nem foglalkoznak vele eleget és így akarja magára felhívni a figyelmet... vagy csak azért, mert dackorszakban van vagy fáj a foga.

Mióta gyerekem van, teljesen kívülállóként nem ítélek el semmilyen gyereket, mert tudom, hogy működnek.


Hanem becsüli meg a játékait eléggé pl. óvodásként, akkor valószínűleg elkészeztetett anyagilag. Ha apróságok miatt hisztizik, akkor valószínűleg elkényeztetett lelkileg. (pl. apuci lecsesz jogosan, anyuci megvígasztal - ergó, bármit megtehetek).

2010. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Sztem inkább kétéves kortól. Pl. ha minden kis jelentéktelen dologért a földhöz veri magát és üvölt, ha nem kap meg vmit. Ha vmiért várnia kell (csúszda, hinta) és már hisztizik. Főleg, ha erre csak annyi a reakció: "Zsuzsika!" némi megrovó hangsúllyal és kész.
2010. szept. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is két éves kor körül kialakul. Mi most kezdtük a bölcsit és ott a 12 gyerekből egy nagyon csúnyán el van kényesztetve.
2010. szept. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

kétéves kortól? hm....a hisztirohamoknak 4 évesen kell megszünniük, természetes reakció egy gyerek türelmetlensége, hisztije, tanulási folyamat h megértse nem minden miatta/érte van......idéznék: egy ennyi idős gyerek nem azt hiszi, h ő a világ közepe, hanem h ő a világ

Korra meghatározni ezt elég nehéz, de mondjuk egy nagy ovodás, kisiskolás gyerektől már elvárható, h szót fogadjon, vendégségben ne bontsa le a lakást és ne csapja magát a földhöz....Ennyi idős gyereknek már úgy gondolom azt el lehet mondani, h a boltban nem veszünk meg mindent, ami megtetszik....stb....Egyébként én nem mondanám senki gyerekére h elkényeztetett, szerintem ez kicsit képmutatás!

2010. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Azért kérdeztem, mert eszemben szokott lenni, vajon -amennyire lehet-jól csinálok-e mindent a gyereknevelésben? Vagyok-e olyan következetes, mint amilyennek elvben tudom, h lenni kellene. Ugye nem fogjuk elkényeztetni úgy, h még magunk sem vesszük észre. Mindenesetre jó tudni, ti hogy látjátok ezt, köszönöm. :)Azt sejtettem, h nem fog tetszeni az elkényeztetett kifejezés, de nem akartam körülírni, mire vagyok kíváncsi, bocsánat. Ja, kedves 14:44-es válaszoló, leírnád azt a kisgyereket a bölcsiből?
2010. szept. 24. 14:54
 7/10 kelemenkelo ***** válasza:
14,44melyik bőlcsibe jártok,és miben nyilvánul meg neked hogy el van kényeztetve,?
2010. szept. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mi most szokunk a bölcsiben, ott voltam tízórainál és a fiam mivel utoljára töltöttek ivólevet elvesztette a türelmét és levágta magát a földre. Nem kezdtem el szidni, fegyelmezni, egyszerűen csak hagytam h felkeljen magától, leporoltam és elmondtam neki, h türelmesnek kell lenni, ki kell várni a sorát mindenkinek. Neki ez új szituáció, szerintem természetes h rosszul kezeli, ha várnia kell, otthon mindig ő kap először. Falra mászok azoktól a szülőktől akik elkezdik nevelni a gyereküket az orvosnál, bevásárlóközpontban.....fennhangon, körbenézve h ki hallja elmondják a gyereknek h mennyire rossz és h így nem viselkedünk, vágják a pofákat.... közben meg mindenki az nézi h anyuka/apuka mit ordibál egy megszeppent gyerekkel.....
2010. szept. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kelemenkelo ***** válasza:
0%
már ne haragudj kedves utolso.mi kőzünk vab a te szitutdhoz?semmi kőze a kérdéshez.kopj le
2010. szept. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
14 44-es vagyok. Elég nehéz leírni, hogy miben nyílvánul meg az elkényeztetés mert ez szerintem egy érzés magunkban. Amikor olyan gyereket látok röktön tudom, hogy ez elkényeztettet. De az tény, hogy 12 gyerekből csak egynél van ilyen érzésem. De leírok egy-két példát az asztalhoz reggelinél nem hajlandó leülni se míg a többiek esznek. Ha véletlenül le is tudják ültetni akkor az ennivalót köpködi a szájából, mindíg nyíg. Olyanon is amin nem kéne. Ő már nem most kezdte a bölcsit már tudja a rendszert semmi nem új neki.Még a mai napig müzliszelettel eteti a gondozónéni 10 órakkor mert az anyukája poarancsba adta persze, hogy nem ül le ebédelni a többivel.De tényleg nem tudom megfogalmazni, hogy miért elkényesztetett de az egész gyerekből árad ahogy viselkedik amit mond és ahogy mondja.Pedig mindegyik gyerek néha hisztizik és sír de a többiekről nem ez a véleményem.
2010. szept. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!