Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szobatisztaság kinek az...

A szobatisztaság kinek az érdeme? Az anyukáé vagy a gyereké?

Figyelt kérdés

Kisfiam már majdnem 3 éves, de teljes mértékben elutasítja a bilit. Már kezdem magam rosszul érezni, főleg mikor pl. egy anyuka azt mondja " hát persze hogy már szobatiszta a kisfiam, hiszen már 2 éves".

Nem tudom én csinálok-e valamit rosszul....

Persze volt egy költözés és nemrég megszületett a kishuga is


2012. júl. 16. 18:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
De mindezt csak akkor kezdd el, ha te is, és a gyerkőc is nyugodt 2 hétnek néztek elébe, amikor nyugodt lelkiállapotban tudjátok végigcsinálni. Jelen esetben nektek érdemesebb várni. 9-es voltam.
2012. júl. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Senkié! Vagy a Jóistené, vagy a genetikáé! Ez idegrendszeri érettségtől függ, az anyuka maximum annyiban lehet büszke, hogy nem rontota el a szobatisztává váláshoz való asszisztálást. Mondom én, akinek kétévesen lett szobatiszta a gyereke.
2012. júl. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de Magyarországon divat egymásra licitálni, hogy kinek mit csinál hamarabb a gyereke, kinek szobatiszta már. Nekem tavaly nyáron a fiam még nem volt 2 éves, és akkor úgy gondoltam, hogy még korai ezzel foglalkozni, most meg már majdnem 3 éves, mert ugye azóta meg eltelt majdnem egy év. Most már úgy néz ki, hogy sikerült. Azt olvastam egyébként, hogy az ideális kor 24-32 hónapos kor a szobatisztasághoz való szoktatáshoz. Utána már lehet, hogy kicsit több időt fog igénybe venni. De szerintem ez csak azért van, mert akkor már frusztráló a gyereknek, meg a szülőnek, hogy már mindjárt jön az ovi, meg mások leszólnak a pelus miatt. Egyébként Benjamin Spock szerint a 3 éves kor ideális a szobatisztaság megtanulásához.
2012. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!