Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismét egy szobatisztaság...

Ismét egy szobatisztaság kérdés? Várjak még, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

A fiam februárban volt 2. Már próbálgatjuk a szobatisztaságot, de mivel nem nagyon sikerült, inkább visszaadtam rá a pelust. De nálunk elég meleg van, csak egy pelenka van rajta. Na, most meg kitalálta, hogy leveszi. Kicsatolja, és pucéran rohangál. (Azt hallottam, ez most már jó. nem? Hogy zavarja, hogy rajta van?) Van, hogy ő szól hogy bilizni akar, de azt vettem észre, hogy mindig a dolog után. Nem tudom, hogy tudnám rávenni, hogy előtte szóljon? Van, hogy már akkor szól, amikor tele van pisivel a pelus, a kakit is mondja, hogy tegyem tisztába.

Szóval már eljutottunk oda, hogy zavarja a dolog, de soha nem sikerült még a bilibe produkálni semmit. Sőt, igazán meg sem ül rajta sokáig. WC-n sem.

Szóval akkor most várjak még egy kicsit? Vagy mondogassam neki, hogy üljön rá a bilire?


2012. júl. 15. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én levenném róla a pelust és kész. Főleg ha már őt is zavarja. Hagy rohangásszon csak pucéran vagy egy kis bugyiban. Ha becsorogna, hát becsorogna. Épp emiatt jönne rá, hogy jobb bilire ülni. Közben persze kérdezgetném, hogy kell-e pisilnie, és megmutatnám a bilit, hogy ide üljön, ha kell neki.


Ne ijedj meg, ha elsőre nem megy neki majd pelus nélkül, de ne add rá vissza egyből a pelust. A gyerekek nagyon okosak és hamar megértik az összefüggéseket. Ha látja, hogy becsorog (és ilyenkor nem szidod le, hanem csak elmondod neki, hogy következőre inkább a bilire üljön), akkor idővel meg fogja ezt érteni, és rá is fog jönni, hogy jobb az úgy neki.


Kitartás kell hozzá, de bízz benne, hogy meg tudja csinálni!

2012. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok figyelem és foglalkozás kérdése.

Pont ezen a nyáron simán ránevelheted, de kitartás kell. Sok anyuka hamar feladja mert pelenkázni kényelmesebb.

20 hónapos a unokám és kb. 1 hónapja kezdte a lányom a leszoktatást. 20 kis bugyija van és kellő időközökben rákérdez, hogy pisilünk? Persze eleinte sokszor becsúszott, de a héten már volt, hogy a baba jött és szólt. Van olyan, hogy már bepisilt és utána szól, de már ez is nagy haladás. A kakit 12 hónapos kora óta mondja és azóta nem is kakil be. Sokáig nem is szabad ültetni a bilin, mert kellemetlen élménnyé válik a bilizés. Ha már tudatosan nyom és valóban kell neki pisilni vagy kakilni, ha ráül a bilire hamar megy. És persze megdicsérjük nagyon, hogy milyen nagy baba már.

2012. júl. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És az első nagyon-nagyon jól leírta én is így gondolom, csak jobban megfogalmazta mint én.:)))
2012. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom márciusban volt 2 éves. Egy hete nappalra nem kell pelus.

Anyám jobban erőlette volna a bilizést, én nem akartam. Tavasszal egyszer pisilt a bilibe, azóta nem, csak most.

Előtte volt mindig, de csak játszott vele.

Most, hogy voltak ezek a nagy melegek, odakint csak bugyiban vagy csupaszon volt. Természetesen belepisilt a bugyiba. Ilyenkor nem szidtam, nem morogtam, csak mondtam neki, hogy szólni kell, ha érzi, hogy pisilni kell, és jó lenne, ha bilibe pisilne.

Az napokig így ment. :)

Aztán egyik reggel úgy kelt fel, hogy: bilibe pisilek!

És attól kezdve bilibe pisil és kakál. Mindig szól előtte, de magától megy, húzza a bugyit, ráül, és intézi a dolgát. Nagyon meglepődtem, hogy ilyen gyorsan ment, és nagyon örülök!

Délutáni alváshoz még húzok rá pelust, biztonság kedvéért, de mindig szárazon veszem ki alóla.

Menni fog az nálatok is hamarosan! Mondogathatod neki, de nem kell túlzásba vinni. :)

2012. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!