Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szobatisztaság kinek az...

A szobatisztaság kinek az érdeme? Az anyukáé vagy a gyereké?

Figyelt kérdés

Kisfiam már majdnem 3 éves, de teljes mértékben elutasítja a bilit. Már kezdem magam rosszul érezni, főleg mikor pl. egy anyuka azt mondja " hát persze hogy már szobatiszta a kisfiam, hiszen már 2 éves".

Nem tudom én csinálok-e valamit rosszul....

Persze volt egy költözés és nemrég megszületett a kishuga is


2012. júl. 16. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem érdem,hanem érettség kérdése.A szobatisztaság meg relatív fogalom,attól,hogy elvisszük a gyereket 3 óránként pisilni 2 évesen még nem szobatiszta.amit te megtehetsz,hogy megpróbálsz nem görcsölni rajta,rengeteget mondani neki,hogy nemsokára oviba megy és amig bepisil addig nincs ovi,olvass neki ezzel foglalkozó meséket,vagy nézzen ilyen meséket.de bizony elég trauma neki a kistesó is.mi fél éve elmúltunk 3 évesek és 2 hónapja dolgozom,és ő is elkezdett megint bepisilni.oviba,itthon bárhol,nem szólt nem érdekelte ha bent is van.rengeteg türelem,és idő kérdése volt,ma már ez is rendeződik.de ne légy elkenődve,nem a te és nem is a fiad hibája.
2012. júl. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
gyerek érdeme90%ban szerintem,mert ha nem érett rá akkor anyuka mondhat bármit.Vagy ha nagyon erőlteti csak kárt csinál.A lányom 3 éves elmúlt mikor szobatiszta lett.Én is rengeteget idegeskedtem rajta már.És hallgattam a beszólásokat.Ő profin tudta már tartani csak nem oda akarta kiengedni ahová én szerettem volna.
2012. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A gyereknek érettnek kell lenni rá, a szülőnek meg kicsit foglalkozni kell a kérdéssel.

Sok gyerek késik az oviból, mert 3 évesen még nem szobatiszta. Nagy kaland. Gondolom ő meg jobb valamiben, mint a másik 2 éves szobatiszta...

2012. júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez senkinek nem az érdeme, ez egy természetes folyamat, és mint ilyen, mindenkinél eltérő ütemben történik, de megtörténik. Majd megérik rá, és akkor szobatiszta lesz. Nem kell túlparázni. 4 gyerkőcöm van, abszolút eltérően fejlődnek, a lányom nagyon hamar szobatiszta lett, a lassan 3 éves kisfiam meg ránézni sem hajlandó a bilire. Nem is erőltetjük, majd el fog jönni az ideje.


Elvégre senki nem marad pelenkás egész életére.

2012. júl. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kezdek kételkedni, hogy van szobatisztaság 2-3 évesen. Persze, vannak okos, érett gyerekek, de az oviban is időre pisiltetik őket, nagyon gyakran, lehet, azért nem csurog be és rá lehet fogni, hogy szobatiszta.

A valóságban meg a 4 évesemnek is könyörögni kell, hogy hagyja abba a játékot, mert már 4 órája nem volt pisilni. Ritkán szól, hogy pisilnie kell.

2012. júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ja, a válasz: mivel ez fejlettség kérdése, nem lehet trenírozni a gyereket, hogy hamarabb legyen szobatiszta, egyik félnek sem érdeme.

Mi vettünk kétféle bilit, a 2.-ra volt hajlandó ráülni, kakálni csak otthon akar. A 2 éves gyerek anyukája hányszor húz ágyat?? Mert az enyém ugyan nappal becsurgatott még 3 évesen, de éjjel soha...

2012. júl. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
szerintem a gyerek érettsége,de azért az anyátol is függ részben.mert ha az anya el magyarázza,hova kell pisilni,és hogyan akkor biztos könnyebb.de nagy részben tényleg a gyerek a döntö.de sok anyukát ismerek aki megsem probálja szobatisztává tenni a gyerekét,mert egyszerübb neki pelenkázni,mint sem mosni a cuccokat,vagy éjszaka felébredni,áttöltöztetni stb,és kényelemböl a pelenkát válasszák,sajnos ismerek ilyeneket.
2012. júl. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

egyébként másban előrébb halad, mint a korosztálya, csak azt senki nem veszi észre, mert ilyen idős korban mindenki a szobatisztasággal van elfoglalva.

bennem sajnos az van, hogy ha még nem szobatiszta, akkor én rossz anya vagyok.

elég nehéz időszakban vagyunk, anyagiak stb. és nem mondanám nem vagyok szétcsúszva, a kisfiam szintúgy szét van esve, ő a kistesó miatt, meg hát valószínűleg bennem is érzi a feszültséget, néha sajnos robbanok és azt is ő látja. ha jobban belegondolok nem is csoda, hogy még nem akar bilizni, hisz azt is tagadásban mondja vissza, ha azt mondom szépen süt a nap... :-(

2012. júl. 16. 21:40
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam azért ragaszkodott a pelushoz, mert félt, hogy baleset lesz, és összepisili a szőnyeget. Kicsit balhézni kellett vele, mert mindig pelust akart felvenni, de aztán látta, hogy nem baj, ha néha baleset van (az amúgy is a szobatisztaság tanulásának a része, hiszen a pelus nélküli lét plusz felelősség, ami némiképp plusz nyomást jelent a gyereken, még ha előtte időnként sikerült is bilibe pisiltetni).

Szerintem ne kérdezgess másokat, a fenti választ is nyilván te "provokáltad" ki a kérdéseddel, bocs, hogy ezt írom. Nem kell ebből központi kérdést csinálni. Vedd le róla a pelust, adjál rá bugyit, mondd el, hogy a pisi és a kaki helye a biliben van, és nézd meg, mi történik, vagy próbálhattok wc szűkítőt. Ha egy-két hét alatt nem juttok előre, akkor tedd vissza a pelust egy-két hétre, aztán újra kezdheted az egészet. Az esetleges baleseteket se tárgyald ki az ismerősökkel, inkább itt kérdezgess, ha valami foglalkoztat. A bezzeg gyerekekkel meg ne foglalkozz, mert azzal csak frusztrálod magadat, és a gyerekedet.

Nem kell túlmisztifikálni a kérdést. Minden alkalommal nagyon dicsérd meg, ha bilibe végzi a dolgát, ha baleset van, szó nélkül takaríts fel. Ennyi.

2012. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös, ilyen korban már kibírják 4-5 óráig is pisilés nélkül.
2012. júl. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!