Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felétek milyenek a játszótéri...

Felétek milyenek a játszótéri "viszonyok"? Milyenek a gyerekek, anyukák?

Figyelt kérdés
Az én lányom még kicsi, nem járunk még játszóra, de itt olyan sok "rémtörténetet" olvasok, hogy elgondolkodtam, tényleg ilyen a legtöbb játszótér? Szóval egymást kibeszélő, kiközösítő, más gyerekét leszóló anyukák, stb.? Vagy azért gyakoribb a normális közeg?
2012. júl. 6. 12:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
úgy veszem észre, hogy mindenhol van 1-2 buta szülő, de a többség normális. De nem kell mindenkivel beszélgetni, én a gyerekekkel szoktam lenni.
2012. júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Aki szimpatikus azzal beszélgetek aki nem azt kerülöm és a gyerekkel vagyok vagy csak pihenek és nézem mit csinál, de amúgy felénk arányos anyukák vannak többnyire.
2012. júl. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%

Sajna tőlünk 20 perc a legközelebbi játszótér (pesti kerület). Amikor még várandós voltam, rettenetesen féltem a leendő közösségtől (paneljátszótér), a sok "buta" "proli" anyukától.

Aztán szerencsére kiderült, hogy csak én vagyok csúnyán előítéletes. Nagyon jó kis csapat verődött össze, korban, iskolai végzettségben, nevelési felfogásban hasonló szülőkkel.

Már mindannyian visszajöttünk dolgozni, de tartjuk a kapcsolatot, hétvégente 'randizunk'a játszón, nosztalgiázunk.

Szóval, ne ítélj előre.

2012. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
57%
Vajon mi rosszat írtam?!?!
2012. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
nem tudom, én felpontoztalak.
2012. júl. 6. 13:24
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sajnos rossz a helyzet...de nem akarnék előítéletesnek tűnni, így nem írom le kik járnak sűrűn oda, de gondolom tudjátok.

Sajnos miattuk félve megy oda mindenki, már ha megy egyáltalán.

Mi egyszer voltunk a lányommal, de sajnos megérkeztek az említett családok, és az volt az első, hogy kővel fejbe dobták a lányomat. Szóval majdnemhogy menekültünk.

Nagyváros, Budapest mellett amúgy ahol élünk.


Máshol viszont nem találkoztam ilyen rossz emberekkel.

Az össze többi játszótéren viszonylag nyugi volt. Persze van egy-két rosszabb gyerkőc, de semmi extra.

Én az anyukákat nem figyelem. ha beszélgetni akarnak, akkor válaszolok, de igazából a gyerek miatt járunk, és nem azért hogy én ismerkedjek, vagy meglessem az anyukákat és később jól kibeszéljem őket. (Bár sajnos van ilyen is, de azzal meg nem kell foglalkozni.)

2012. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pontoztam, de a buta, proli aminél felhúztam a szemöldőköm.
2012. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Felénk is vannak nagyon gáz anyukák, gáz gyerekekkel (pedig elvileg normális magyar családok, nem is rossz anyagi helyzettel de a bunkóságot nem anyagiakban mérik...) igyekezzük elkerülni őket, szerencsére a nagyobbak már ovisok sulisok, így most nyáron találkozunk velük de amúgy évközben nem, egy évvel ezelőtt még sokkal rosszabb volt a helyzet.

Amúgy meg van egy két normális mami is akikkel néha elcsevegünk teljesen hétköznapi dolgokról (ki mit vett hol, mit főzött, mit csinált a gyerek..) ami nem elégít ki szellemileg ugyan, de már rájöttem hogy a nagy beszélgetéseket nem is itt kell keresni.

Nagyrészt inkább a gyerekemmel (gyerekeimmel) foglalkozok, játszunk stb. aztán lépünk haza.

2012. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

Én szeretek játszóra járni. Persze nálunk is vannak "nagyon okos" anyukák, meg olyanok is, akik valami miatt elvből nem állnak velünk szóba, de vannak nagyon jó fej családok is, hasonló korú gyerekekkel. Többen vagyunk, ahol 2 évesek a nagyok, ők eljátszanak egymással, mi pedig ülünk a padon, beszélgetünk, és tologatjuk a most tavasszal-nyáron született kistesókat. :)

Tudom, sokan megszólják azokat az anyukákat, akik beszélgetnek a játszón, de nem érdekel, én szeretem. Örülök, hogy nem a férjem az egyetlen felnőtt ember, akihez szólni tudok.

2012. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi is lakótelepen lakunk, itt van vagy 10 játszótér.

Én az óvatos tipusú anyukák közé tartozom, mert tényleg vannak ilyen klikkek minden játszón, de őket messziről fel lehet ismerni, alig köszönnek vissza ha bemegyünk, de tojok én rájuk.

Mivel mi mindig váltogatjuk a játszótereket, így nem is tudnék bekerülni egyik helyen sem a csapatba, de nem is akarok.

Amúgy nem szólogatnak be, meg semmi extra, de valóban nem szimpik, azt annyi.

A gyerekedet ez miatt ne foszd meg a játszóterezéstől, mert ők imádják, meg hova mennél vele??? Hisz a játszótér az a hely, ami zárt, és kicsit védettebb, és jól le tud fáradni a gyerek, nem tudsz vele állandóan az utcán/parkban/stb. sétálni, főleg míg kicsi, és még nem fogad szót, mert akkor Te fogsz úgy elfáradni estére, hogy kettéáll majd a szemed..:-DDD

Meg úgyis elég sokáig nem is lesz időd mással beszélgetni ha elkezdtek járni játszózni, mert nagyon oda kell a gyerkőcre figyelni, hogy mit csinál, meg igényli is, hogy homokozz vele, hintázzatok, stb.


Amúgy nekem most 2 éves a lányom, és azért van már minden játszón 1-2 olyan anyuka, akivel már vmikor beszélgettünk, vagy a gyerekek együtt játszottak már, és aranyosak, keresd a magadhoz valót, és nem lesz kibeszélés, meg ilyenek, nem szabad általánosítani...:-)

2012. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!