Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknél úgy alakult, hogy...

Akiknél úgy alakult, hogy nagy lett a gyerekek között korkülönbség megbántátok hogy annyit vártatok?

Figyelt kérdés
Kisfiam nyáron lesz 3,5 éves. Kicsi korkülönbséget nem akartunk, meg az anyagiak miatt csúszik a tesó még vagy 2-3 évet. Így lesz kb. 5-6 év köztük.
2012. jún. 24. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
A nagy kor különbség alatt én minimum 10 évre gondoltam. Az én két gyerekem között 15 év korkülönbség van. Nem feltétlen így terveztem csak így alakult, ennek ellenére nem bánom egy percig sem.
2012. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 10 évvel idősebb nővérem van, és olyan mint ha a 2. anyukám lenne! :) Nekem 2 év lesz a gyermekeim között, így is terveztem.Valahogy más lesz majd a kapcsolatuk ha felnőnek, és ha "mindent" jól csinálok, akkor jó testvérek lesznek.Nekem mint írtam van testvérem..de egyszerűen ilyen korkülönbségnél ez nem olyan, úgy hogy olyan mint ha nem is lenne.
2012. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Testvérem és köztem 9 év van, és soha nem éreztem, hogy olyan lenne mint egy szülő. Sokat játszottunk együtt, és a mai napig nagyon jó testvérek vagyunk.

Gyerekeim között 5 év van, és egyelőre tökéletesnek tűnik.

Én sem akartam kis korkülönbséget, sem anyagilag, sem érzelmileg. Én úgy éreztem többet kell várnom, és egyáltalán nem bánom.

A jó testvérség nem korfüggő, hanem nevelés kérdése és a gyerekek személyiségétől is függ.

2012. jún. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 4-5 évet tervezek, de ha több az sem baj, majd meglátjuk.

Figyelj, nem csak a kis korkülönbség lehet jó, hiszen nem az évek száma számít csak és kizárólag!

Annyi mindentől függhet ez, tehát ha nektek az 5-6 év fog összejönni, akkor ehhez kell pozitívan hozzáállnod és olyan nevelést adni a gyerekeknek, hogy szeressék és tiszteljék egymást. Lehet nem fognak naponta együtt játszani (bár miért is ne lehetne ez is), attól még lehetnek egymás felé segítőkészek és kedvesek. Majd játszanak a kortársaikkal, a testvérek meg majd felnézhetnek egymásra.

Bátyám sokkal idősebb nálam, de borzasztóan sokat játszott velem, mert ő a mai napig egy nagy játékos mackó. Tehát igenis van jó példa a nagy korkülönbségre, ne félj előre tőle!

2012. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen, én megbántam.

7,5 év van köztük és ráadásul más neműek.

semmi közös érdeklődés, a nagynak a kicsi csak egy kolonc.

a kicsi meg csüng(ne) a nagyon ha az hagyná.

és most jön a 3. gyerek, így 13 és 5 év lesz a kicsivel a korkülömbség.

ha vissza lehetne csinálni, kicsi külömbséget hagynék,hogy összenőjenek.

de leginkább ikreket szerettem volna mindig.......

2012. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!