Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a legideálisabb korkülönbsé...

Mi a legideálisabb korkülönbség a gyerekek között?

Figyelt kérdés
Nem a szülők kényelmi szempontjait figyelembe véve, hanem a gyerekek szempontjából. Szerintetek?
2012. jún. 17. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem ez borzasztoan osszetett kerdes!

a gyerek szemelyetol is fugg majd hogy jotestver lesz e ... meg a horoszkoptol is (mert en hiszek benne!) pl nekem 2 hugom van: az egyik 2ev 4 honappal kisebb nalam, skorpio csillagjegyu. sose voltunk jotestverek, es igy felnottkent sem vagyunk azok, teljesen mas az ertekrendunk, sot, nekem egy nyug volt az hogy mindenhova velem johetett! de gondolom a neveles kerdese is ide tartozik, szerintem szuleink is hibaztak abban hogy folyton ramaggattak.

masik hugom 6 evvel fiatalabb nalam, ikrek csillagjegyu.

2012. jún. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

folytatom:

szoval kisebbik hugommal sokkal jobb volt es most is a kapcsolatom mint a masikkal.

ennek megfelel az amit a horoszkop mond az oroszlan-skorpio, oroszlan-ikrek viszonyrol.


vegezetul az en velemenyem az hogy nem az ido a leg mervadobb, DE fontos, ugyanis ha egy gyerek mar 10 eve egyedul van lehet hogy nehezen visel el egy kistesot....


nekunk van egy 2 eves kislanyunk, 3-4 ev korkulonbseget szeretnenk majd a tesok kozott.

2012. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pont ma láttam Czeizer Endre műsorát, ő 15 hónapot mondott. A gyerekek szempontjából a 9 lenne ideális szerinte, de azt is figyelembe vette hogy mennyi idő amíg a nő teste regenerálódik, felkészül egy újabb terhességre és szülésre. 15 hónapnál kisebb korkülönbség esten magas (talán 24%) a koraszülés veszélye. Nem tudom, ez kényelmi szempont-e számodra.


Nekem személy szerint van egy 3 évvel fiatalabb húgom és egy 8 évvel fiatalabb öcsém. Mindkettejükkel jó a kapcsolatom és nekik is egymással. A korkülönbség csak egy összetevője a testvéri kapcsolatnak.

2012. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én és öcsém között 7 év van,én azt mondom:sok! Ez már nem is testvéri kapcsolat,mire ő tinédzser lett, nekem már gyerekem van,persze nem mindenhol van ez így.

Most várjuk a 2. babócát,a kislányom 2 éves,azt hiszem így lesz tökéletes(az ő szempontjukból),nekem biztos nehéz dolgom lesz,egyik kicsi másik még kisebb,de vállalom a feladatot,mert azt akarom hogy jó testvéri kapcsolatban nőjenek fel,és majd a későbbiekben is mindent meg tudjanak beszélni.

A férjem és a báttya között 4 év van, anyósomék elmondása szerint ez is sok,de sajnos a férjem nem jött előbb. :)

Te döntöd el mi az ideális számodra,én csak a saját tapasztalataimra tudok támaszkodni!

2012. jún. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két lányom van, 16 és 2 évesek :-)

Imádják egymást, és a nagylányom kb csak 12 éves kora után szeretett volna tesót. Nálunk ez a korkülönbség tökéletes, a gyerekek, és a mi számunkra is. A nagylányomnak a kicsi érkezéséig már mindene megvolt, és sokat is tudtunk gyűjteni , tehát a kicsi is ugyanebben részesül majd. Ráadásul pont jó, mert amég a nagy suliban van addig mi kettesben vagyunk a kicsivel :-)

Ha lenne egy úgy élet a számomra, akkor is két lányt szeretnék, de kipróbálnám hogy pl. csak pár év legyen köztük :-)

36.N

2012. jún. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!