Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlővel nyaralni?

Bárányhimlővel nyaralni?

Figyelt kérdés
Gyerkőcöm elkapta a bárányhimlőt, pénteken kezdett el pöttyösödni. Most hétvégén szombaton indultunk volna nyaralni 4 napra wellness szállodába. Mit csináljunk? Elmenjünk? Teljesen tanácstalan vagyok. A doktornő azt mondja, hogy pénteken menjünk vissza kontrollra és ha úgy látja akkor menjünk nyugodtan, mármint ha elkezd neki varasodni, mert akkor már nem fertőz. Ő lát rá esélyt, hogy elmenjünk, azt mondja ne mondjuk le. Mit tennétek a helyemben? Elmennétek így, ha a doktornő enged pénteken?
2012. jún. 5. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem mennék el másokra való tekintettel és a gyerekre való tekintettel.

Hiába már nem fertőz akkor, utálnám, ha mindenki engem bámulna, hogy hurcolom ide-oda a beteg gyerekemet.

A gyerek pedig a sebes testével mászkál majd a wellnes medencékben?? Vagy hogy gondoltad?

2012. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
NEM. A betegség miatt egyébként is labilisabb az immunrendszere, hamarabb elkapna valami mást is. Vízbe hogy vinnéd? Szerintem ki is tiltanának onnan, jogosan.
2012. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék. Egyrészt, mert minden betegséget jó kipihenni otthon, másrészt egy pöttyös gyerkőccel sétálgatni egy wellness-szállodában...hát kapnátok furcsa pillantásokat az tuti.

Mi most csak gyereknapon voltunk, ahol egy anyuka hozta a pöttyös kislányát. A többi anyuka meg fejvesztve menekülve vitte odébb a gyerekét. Igazából ez nektek sem esne jól, a gyereknek meg főleg nem, ha elhúzná a többi szülő tőle a gyerekét, nem játszhatna senkivel. Hiába mondod, hogy már nem fertőz, nem fog mindenki hinni neked.

2012. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Èn sem tudom elképzelni hogy egy sebes gyereket napra és vízbe vigyek mások közé.


Ha nem is fertöz, te pl szivesen ücsörögnél egy sebes ember mellett a vízben.

A nap meg még orsszat is tesz neki.


Elmenni elmehettek csak ne vidd vízbe és emberek közé.

2012. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. S nem is csodálkoznék, ha megszólnának miatta, ha mégis viszed.


Már bocs, de én tuti kiverném a hepajt, ha az egészséges gyerekem mellé egy vélhetőleg fertőző betegségből lábadozó, varas gyereket beültetnének a vízbe. (ahol nem mellesleg fel is áznának a sebek amik aztán szépen maradandó hegeket produkálnak)

2012. jún. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze, én is így vagyok vele, ezért is kérdeztem a véleményeket. Nekem sem tetszene a dolog ellenkező esetben, csak itt őrlődöm magamban! :-( Nem itt, de volt a ki azt mondta, hogy menjünk és majd max nem fürdik......
2012. jún. 5. 13:57
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Emlekszem tavaly nyaralni voltunk (kulfoldon elek, beszelem a nyelvet), mellettunk a parton egy anyuka volt 3 gyerekkel, akik tiszta sebesek voltak. Az enyem 1,5 eves volt, folyamatosan mentek hozza, hogy elvegyek a jatekait.

Majd egy masik gyerekes csaladtol nagyon megkaptak a maguket, hogy miert jonnek igy furdeni masok koze, foleg gyerekek koze.

2012. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vinném így, gyógyuljon csak meg teljesen az a gyerek.


Viszont még csak kedd van, szerintem még tudtok plusz költség nélkül későbbi időpontra módosítani, nem?

2012. jún. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

4 nap nem a világ, főleg, ha belföldi wellness-ezésről van szó. Én nem mások, hanem a gyerekem miatt nem vinném. Nem lehet egy nagy élmény egy hotelszobában ücsörögni egész nap, ha meg hárman mentek, akkor senki sem érzi jól magát, mert vagy apa, vagy te fürödtök egyedül, míg a másik a gyereket próbálja szórakoztatni.

Mi Olaszországba megyünk a hétvégén, de csak akkor, ha a lányunk teljesen jól lesz és már köhögni sem fog (múlt hét elején kapott el egy vírusos fertőzést, amiből múlt hét közepére már csak a levertség és a köhögés maradt vissza). 2 hónapja várjuk ezt az 1 hetet, hogy még a másik baba születése előtt pihenjünk, feltöltődjünk egy kicsit hármasban, de szó nélkül lemondanánk róla és a befizetett 100 euróról, ha arról lenne szó, hogy a kislányunk beteg.

2012. jún. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted jól érezné magát a gyereked, hogy bocsi, de nem fürödhetsz, csak nézd apát és anyát ahogy lubickol? Napra se menj, ülj a hotelszobában????
2012. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!