Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlővel mennyi ideig...

Bárányhimlővel mennyi ideig kell bent maradni a házban? Hány hét?

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát hetekig azért nem tart.A házban bent maradni?Ezt hogy érted?
2012. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam : mivel nagyon ragályos (fertőző) betegség, és cseppfertőzés útján terjed ezért közösségbe nem mehet a gyerek. Na most ezt hogy kell érteni hogy közösség? Azt értem hogy oviba bölcsibe nem mehet de boltba se mondjuk? Illetve hova engedem ki akkor? (így értettem a házban tartózkodást hiszen játszótérre gyerekek közé nem viszem az érthető)
2012. máj. 5. 09:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első pötty megjelenése után kb. 1-2 hét. Attól függ, mikor kezd "pörkösödni", tehát gyógyulni. Amikor már nem piros pötty vagy hólyag van, és az orvos azt mondja mehet közösségbe, utána, de csak utána. Addig se bolt, se játszótér, semmi. Az udvaron eljátszhat, de közösségbe nem. Gondold el, ha a boltban fertőz végig mindenkit, az ott vásárlókat is. Akik között kismamák, legyengült idősek is lehetnek. Ne feledd, hogy a bárányhimlő övsömört is okozhat felnőtteknél! Abba meg belegondolni is rémes, mit okoz egy kismamánál, aki nem esett át a betegségen még.
2012. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom, én se voltam még az. Most várom, hogy én is elkapom tőle.
2012. máj. 5. 10:30
 5/7 A kérdező kommentje:
nINCS udvarunk, ezért is kérdezem hogy akkor effektív nem léphet ki az utcára. Tehát akkor bent leszünk 2 hétig.
2012. máj. 5. 10:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első 1 hétben biztos nem mehet ki a lakásból,még a boltba sem!Egyrészt a fertőzésveszély miatt,másrészt szobahőmérsékleten kell ahhoz lennie a gyerkőcnek hogy rendesen kijöjjenek rajta a pöttyök!Tudom,milyen rossz mert nekem mindkettő tavaly lett bárányhimlős,egymás után a kicsi május vége felé,a nagyobbik júniusban és kész katasztrófa volt abba a szép időben nem mozdulhattunk ki,mert bizony ha már nem fertőz és pörkösödnek a pöttyök sem tanácsos nagyon a napra menni!Nekünk a dokink mondta,utána is óvni kell a bőrta mig teljesen el nem halványodnak a pöttyök helyei.
2012. máj. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!!! Azért kérdezősködöm mert valamit szeretnék már mondani neki hogy meddig kell bent maradni, és orvosunk csak jövőhéten van.
2012. máj. 5. 12:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!