Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha hosszabb idore mennel...

Ha hosszabb idore mennel nyaralni a 2 ev koruli gyerekeddel, milyen ruhazatot vinnel neki?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek mar jo par eve, de most 2,5 honapra kabe haza kell mennem. Majus vegetol augusztus elejeig lennenk otthon most 22 honapos lanyommal, sajnos apa nelkul (nem mentunk kulon, a korulmenyek miatt leszunk kulon)

Mar osszeirtam neki egy listat, hogy mit viszunk haza, mert otthon egyreszt nem szeretnek erre kolteni, masreszt sajnos ismerem az otthon kaphato minoseget (nagymama kuldott mar parszor ruhacskakat) Az utobbi par nyaron nem volt alkalmam Magyarorszagra menni.

Szoval az en listam:

10-15 bugyika (1-2 hete kezdtunk el probalkozni a bilivel, szeretnem, ha a nyaron sikerulne elhajitanunka pelust)

Zokni 3 par ?

cicanadrag 1-3 db

hosszunadrag 1-3 db (1 farmer, amiben megyunk, egy vekony nadrag es egy pluss anyagu melegito also)

rovidnadrag 4db

szoknya 3db

ruhaszoknya 9db

polo 10db

triko 3db (polonak valo)

hosszu uju polo 1-3db

pulover 2db

? melleny 1db

nyari kabat 1db

nyari sapka 1db

sportcipo 1db (ebbe megyunk, itt huvosebb van)

papucs 1db

szanda 2db

Szerintetek valamit kihagyjak? Ahol nem tudom eldonteni, hogy hany darabot vigyek, pl hosszu uju polo, abbol mennyit vigyek?

Koszonom a valaszokat elore is:D


2012. máj. 17. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem lesz kevés a zokni? Minimum 10 párat vinnék. Ezen kívül még hosszúnadrágból is vinnék párat - pl. most épp elég hideg van napok óta, egy kisgyerek meg - legalábbis az enyémekből kiindulva - napi két nadrágot is képes full összekenni, meg se szárad másnapra, hiába mosod.
2012. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Zokniból jóval többet, a h. nadrág is kevés.

A mellényt nyugodtan hozzátok. H. ujjú pólóból is hozhatsz 3-at.

2012. máj. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Azt hittem azt irjatok majd, hogy a hosszu dolgokat elhagyhatjuk, akkor megnyugodtam, hogy nem esek tulzasba.

Jo, akkor viszek meg zoknibol, meg akkor amibol 1-3-at irtam, abbol 3-at, meg van meg egy mellenye, akkor azt is elteszem, meg akkor meg 1-2 hosszu nadragot.

Pont ezert kerdeztem, mert mar nem ismerem az otthoni nyarakat, es ha mamat kerdeznem, tuti azt mondana, hogy ne vigyek, majd o vesz. Keves a fizetese, nem szeretnem, ha erre koltene. Eleg lesz a napi egy turo rudi az unokanak:D

Koszi a valaszokat, sokat segitettetek:D

2012. máj. 17. 16:05
 4/15 anonim ***** válasza:

Szívesen! :)

Tudod, azért lehet még 1-2 hűvösebb nap attól, hogy nyár van. :)

Ha eszedbe jut még valami, kérdezz nyugodtan!

2012. máj. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Most, hogy igy kerdezed, van:D

Itt ilyen nincs, de talan otthon van. Szeretnek neki valami vitamint venni, de ilyen piciknek meg itt nem adnak csak A, D, c vitamint egy tablettaban, de szeretnek neki mindenfele vitamint adni, mert en szedek minden nap, ezekben az etelekben nincs meg minden vitamin. Van valamilyen vitamin, amit mar o is szedhet?

2012. máj. 17. 16:12
 6/15 A kérdező kommentje:

Ilyen laz es fajdalomcsillapitot pl viszek, mert hogy nincs tb-je, nem kapna szerintem ellatast, es van egy olyan gyoszi, ami mar bevalt nala (ugy izlik neki, hogy mindig sir, hogy csak egy szurival kap (fecskendovel adom be neki))

Meg ha otthon van, akkor onnan szerzek pl valamit szorulasra, mert neha elojon neki, es most ugy erzem kelleni fog (sok csoki nagyitol). Valamilyen bevalt gyogyszer otleted van?

2012. máj. 17. 16:16
 7/15 A kérdező kommentje:
Pakolnatok meg valamit a borondbe? (repulore valo cuccok mar megvannak...jatek stb)
2012. máj. 17. 16:17
 8/15 anonim ***** válasza:

hú, azért nem olyan elmaradott a mi országunk :DDD

tb nélkül is ellátják csak fizetni kell. de gondolom a mama ismeri a saját orvosát, működik, hogy megbeszéli vele, ha gond van, viheti ;)


szorulásra vagy laevolac szirup meg glicerines végbélkúp.

mira víz és még ezer más szer...

lázra vannak szuszpenziók, nurofen, panadol, algoflex bébi... vannak kúpok, germicid, nurofen, és még sok sok más.


én a cebion multi vitamint adom a fiamnak de abból is nagy a választék.


ezt a ruha dolgot is támadnám, marha jó minőségű ruhák vannak itthon csak nyilván anyukád nem jó helyen vette. menjetek majd el a brendonba, tescoba, corába... nagyon jók vannak, én a fiamnak nextet szoktam venni (nálunk az auchanben van) és tescos cherokeet :)

2012. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha ismered a foreveres készítményeket - gyakorlatilag az egész világon ismert - azt szívből ajánlom.

Nekem is van két porontyom (nemsokára három) és a forever Kids vitamint szeretik is és tényleg nagyon jó. Szorulásra a szintén foreveres Aloe Bits n peaches-t javaslom, tökély. :-) De helyette jó az Activator is, testsúlykilogrammonként egy-két cseppet teszel teába, szörpbe vagy amit szívesen megiszik, gyönyörűen rendezi az emésztést.

2012. máj. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mamanak nincs penze brendonban vasarolni, hallottam mar a brendonrol, egyebkent meg a varosaban nincs. Kuldott mar cheroke tescos babaruhat is...hat lehet hogy kifogta azokat a darabokat. Egyebkent meg van erre az idoszakra elegendo ruhaja, biztosan van jobb minosegu is, de dragabban, mint itt, hallottam az arakrol, es itt olcsobban megvan.

Nem azert mondtam, hogy nem latjak el, mert elmaradott az orszag, es tudom, hogy penzert ellatjak, ugy ertem ingyen nem latjak el. Ismerosomek babaval innen hazalatogattak es nem igazan akartak ellatni a gyereket otthon. Ezert mondtam. De remelem orvoshoz nem kell mennunk.

2012. máj. 17. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!