Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha hosszabb idore mennel...

Ha hosszabb idore mennel nyaralni a 2 ev koruli gyerekeddel, milyen ruhazatot vinnel neki?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek mar jo par eve, de most 2,5 honapra kabe haza kell mennem. Majus vegetol augusztus elejeig lennenk otthon most 22 honapos lanyommal, sajnos apa nelkul (nem mentunk kulon, a korulmenyek miatt leszunk kulon)

Mar osszeirtam neki egy listat, hogy mit viszunk haza, mert otthon egyreszt nem szeretnek erre kolteni, masreszt sajnos ismerem az otthon kaphato minoseget (nagymama kuldott mar parszor ruhacskakat) Az utobbi par nyaron nem volt alkalmam Magyarorszagra menni.

Szoval az en listam:

10-15 bugyika (1-2 hete kezdtunk el probalkozni a bilivel, szeretnem, ha a nyaron sikerulne elhajitanunka pelust)

Zokni 3 par ?

cicanadrag 1-3 db

hosszunadrag 1-3 db (1 farmer, amiben megyunk, egy vekony nadrag es egy pluss anyagu melegito also)

rovidnadrag 4db

szoknya 3db

ruhaszoknya 9db

polo 10db

triko 3db (polonak valo)

hosszu uju polo 1-3db

pulover 2db

? melleny 1db

nyari kabat 1db

nyari sapka 1db

sportcipo 1db (ebbe megyunk, itt huvosebb van)

papucs 1db

szanda 2db

Szerintetek valamit kihagyjak? Ahol nem tudom eldonteni, hogy hany darabot vigyek, pl hosszu uju polo, abbol mennyit vigyek?

Koszonom a valaszokat elore is:D


2012. máj. 17. 15:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ja, koszi a gyogyszer vitamin otleteket:D
2012. máj. 17. 17:56
 12/15 anonim ***** válasza:
Ellátásról jutott eszembe: nem tudom, hol éltek most, ha EU tagállam, akkor kell hogy legyen EU Tb kárnya (itthon is kiváltható, ha EU-s tagállamba utazunk és akkor ingyen van ellátás, gondolom, a többi országban is hasonlóan működik).
2012. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem írókkal,hidegre való ruhából többet hozz,sőt szerintem vmi széldzseki,esőkabát is kellhet.Illetve a tavaly nyár jut eszembe,mikor júl végén a másfél évesem vastag ! nadrágban,pulcsiban és kiskabátban volt annyira lehűlt az idő egy hétig!Én a nyári ruhácskákat csökkenteném,hiszen melegben seperc megszárad az a kispóló.Mi mamákhoz szoktunk leutazni 1-2 hétre,évente többször,ezt tapasztalatból is írom :) .Illetve én még sapit is raknék egyet,bár az én fiam fején szinte mindig van vmi,lehet erre ezért vok figyelősebb.

Alvósdolog?Pizsama,hálózsák?

Amit én mindig viszek,ha megyünk az a pizsije és zsákja,amiben itthon is aludt,segíti az itthoni illat aludni.

Jó utat és üdv Magyarországon majd!Szép nyarat nektek!!!!

2012. máj. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a jo tanacsokat. Egy par szoknyat akkor kiveszek belole es teszek helyette meleg cuccot. Igazabol esokabat es sapka is volt a listan, de amit vettem sapit neki, azt nem turi meg magan, de veszek majd masikat, mert a normal sapkaformat jobban megturi. Szeldzsekije szinten nincs.

Az az igazsag, hogy nagyon nem tudom, hogy olyan eu tb kartyat tudok e intezni, mert szeretnem megszuntetni a bejelentett lakcimemet Magyarorszagon. Elmeletileg megcsinaltuk ezt parommal, mikor kikoltoztunk, de megis benne maradtunk a rendszerben. Nem tudom, hogy igy lehetne e. Majd utana erdeklodok. Takarohoz, parnahoz szerencsere nem ragaszkodik, csak egy rongybabahoz meg egy pluss kutyahoz. Pizsoma is van a listamon, csak azt nem irtam ide. Van egy alvos poloja meg egy kis hosszu poloja, ami szerintem szoknya ruha akar lenni, azt hasznalja haloingnek, azt is elteszem neki.

2012. máj. 17. 22:26
 15/15 anonim ***** válasza:
Az eu-s tb kártyát nem itthon tudod igényelni - kivéve, ha a kicsinek magyar tb kártyája van eleve, de ebben az esetben itthon szükséged sincs rá. Abban az országban igényeld, ahol éltek. A tiédet meg ott, ahová tb ügyileg be vagy jelentve, ahová a tb-t fizeted - ha ez Magyarország, akkor itt, ha máshol, akkor máshol.
2012. máj. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!