Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Laza anyuka kontra házsártos...

Laza anyuka kontra házsártos anyuka 4 év körüli gyerekkel?

Figyelt kérdés

Milyenek vagytok?

Mennyi szabály van?

Megszeghetőek e a szabályok?

Illedelmességet, tiszteletet mennyire vártok?

Engedelmesség mindig vagy csak a fontos helyzetekben?

Önkiszolgálás vagy ugrándozás a gyerek után/körül?

Amit kér mindig megkapja?

Mennyi "NEM"-et kap (leszámítva ha nem veszélyes, buta dologról van szó)?

Stb .... bármit leírhattok ami szerintetek ide vág.


Én elég szigorú vagyok, nem nagyon tudok lazítani :(


2012. jún. 4. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:

alapszabályok vannak: tisztelet,udvariaság. nem ordítunk,nem beszélünk csúnyán,nem verekszünk,megosztjuk a játékot,köszönünk stb.


korához mérten szolgáljuk ki-lányom 2,5,öltözik,vetkőzik,eszik,iszik,fogat mos,wc-zik egyedül. ha tudom h még kicsi valamihez,akkor segítek,de csak azért nem csinálom meg helyette mert nem akarja


nem-csak a szabályszegésre és a veszélyes,buta dolgokra.


mindent megbeszélünk velük.


ha a határokon belül maradnak,mi is lazák vagyunk. de pl napirendtől eltérés nincs

2012. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyenek vagytok?

A kettő között vhol

Mennyi szabály van?

Nem sok, de azt betartja

Megszeghetőek e a szabályok?

Nem

Illedelmességet, tiszteletet mennyire vártok?

Mindig, és erre is tanítom

Engedelmesség mindig vagy csak a fontos helyzetekben?

Mindig

Önkiszolgálás vagy ugrándozás a gyerek után/körül?

Sosem ugrálok körülötte, sőt , mivel 3 éves múlt elvárom h hellyel-közzel de egyedül egyen (persze kikészítem neki)

Amit kér mindig megkapja?

Na, ebben nem mindig vagyok jó....elcsábulok.....:S szóval majdnem mindig.

Mennyi "NEM"-et kap (leszámítva ha nem veszélyes, buta dologról van szó)?

Próbálom úgy vezetgetni, h ne sok "nem" legyen belőle, merte gy idő után ráunnak a gyerekek, h megvan tiltva nekik minden.

2012. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ja a nagy 4,5
2012. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem kapnak meg mindent,de ha boltba jönnek velüönk 1 kis dolgot választhatnak: 1 tejszelet pl. egyéb helyen szintén kicsi valami: kis figura pl, zoobles most a sláger. nagy dolog csak szülinapra vagy karácsonyra jár. 3-as voltam
2012. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vannak szabályok. Hogy mennyi, nem számoltam.

Ami szabály, az nem szeghető meg.

Illedelmesség, tisztelet alap. Tőlünk is, nem csak a gyerektől. Ezt látja tőlünk, ezt adja vissza.

Engedelmesség. Mindig.

Legtöbb esetben önkiszolgáló, amit tud megcsinál, de nem ő főzi meg az ebédet és nem is ő szolgál ki minket, nehogy azt higgyétek. :)

De ha önállóan meg tud valamit csinálni, akkor hajrá.

Amit kér megkapja, ha az nem hülyeség, nem felesleges.

Nem-et nem kap sokat, inkább azt mondom neki hagyd most békén, foglalkozz mással. "Elterelő hadművelet." :)


Én szigorúbb vagyok inkább, és következetes.

Egy ideig ez aggasztott, de rájöttem anyukám velem elég szigorú volt, viszont így legalább mindenben megtudtam hol a határ, és nagyon is szeretem az anyukámat azóta is. Nem volt soha gonosz, nem tiltott el feleslegesen semmitől, de határokat szabott, és azt mindig betartatta. Én ennek most látom az előnyét.


Ha szigorú vagy az nem baj, ha a szigorúságod nem erőszakot, állandó tiltás és állandó büntetést takar.

Én sem tiltok mindent, de én vagyok a főnök, nem a lányom. Legalábbis a nevelésben. Minden másban úgyis ő szab nekünk határokat. :)

2012. jún. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krisztivan ***** válasza:

Valamiben házsártos vagyok és mindig megkövetelem:illem,tisztelet,engedelmesség.Ezt viszont Ő is megkapja tőlem.Attól mert gyerek még tisztelnem kell Őt.

A többiben laza vagyok,kevés "nem"-et kap viszont elég nyugis fiam van.Boltban 1 valami jöhet,ha tudja egyedül csinálni akkor hajrá.21 hós a fiam.

2012. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyenek vagytok?

Szeretetben neveljük, de vannak szabályok,- ezekhez rugalmasan állunk.


Mennyi szabály van?

Nem sok, azok betarthatóak.


Megszeghetőek e a szabályok?

Nem, de azok meghozatalába bevonjuk a gyereket is, amit így egyértelmű normákként él meg.


Illedelmességet, tiszteletet mennyire vártok?

Ilyen téren konzervatív vagyok,de... pl.:nem kell képmutatónak lennie és undorodva megpuszilni a szomszéd nénit, de előre köszönni kötelező. Nem szeretném, ha az illedelmességet tehernek érezné.


Engedelmesség mindig vagy csak a fontos helyzetekben?

Általában mindig, de rugalmasan. Pl.: ha egész nap odavoltunk a szigeten és estére hisztis, nyűgös, inkább hagyom, nem követelőzök, holnapra kialussza magát. De ez is szokás kérdése.


Önkiszolgálás vagy ugrándozás a gyerek után/körül?

Mivel a szüleim vidéken élnek,a férjemé pedig elhunytak, nem nagyon volt segítségem. Ebből kifolyólag nem volt nagy sürgés- forgás körülötte, megszokta, hogy Édesanyának segíteni kell. Van önkiszolgálás, sőt, már nekünk is csinált lekváros kenyeret reggelire! :)


Amit kér mindig megkapja?

Nem, pedagógusok vagyunk, be kell osztanunk ami van. A süteményt megsütöm, finomabb, mint a csoki, és TV híján sok játékot alkotunk együtt. (Legutóbb kartonból kard született, és pelenkaöltéssel csináltunk terítőt a babaszobába.)


Mennyi "NEM"-et kap?

Én sem szeretem ha korlátoznak. Vannak abszolút betartható szabályok, ezek betartását elvárom, ilyenkor nincs apelláta. Természetesen balesetveszély esetén hangsúlyos a nem. Szerencsére megérti ha fáradtak vagyunk (most jön a kistesó), megtanult játszani, egy-egy fél órára eljátszik magával ilyenkor.

Próbálom úgy vezetgetni, h ne sok "nem" legyen belőle, merte gy idő után ráunnak a gyerekek, h megvan tiltva nekik minden.


Janka 4 éves múlt májusban, a tesó 26 hetes. :)

2012. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Milyenek vagyunk?

Próbáljuk megtalálni az arany középutat. Nem szabad túl házsártosnak lenni, de ha túl laza vagy, annak sem lesz jó vége.


Mennyi szabály van?

Az alapvető szabályok megvannak. Köszönés, tiszteletadás, illedelmesség, szófogadás, nincs verekedés, nincs káromkodás, tehát amit mindenkitől el lehet várni.


Megszeghetőek-e?

Ezeket mindenképp próbáljuk betartatni, de a szófogadás, a nincs bunyó és a hisztizés olyan dologk, amiket szeret megszegni. De lassanként már tanulgatja, hogy ha nem tartja be, akkor bünti lesz :)


Illedelmesség, tiszteletadás:

Amit egy 4évestől el lehet várni, azt el is várom. Szerintem nagyon fontos, hogy ezeket a dolgokat már kicsi korban megtanulják. Köszönni, kérni, megköszönni, nem tiszteletlenkedni a felnőttekkel, szépen viselkedni a társaival, nem kiközösíteni valakit, stb. ezek szerintem bőven elvárhatóak már.


Engedelmesség:

Próbáljuk minden helyzetben engedelmesnek nevelni, de ha nem fontos dologról van szó, akkor mi is engedünk neki. Tehát ha arról van szó, hogy megbeszéljük, hogy 7ig vagyunk a játszótéren, de ő még akar egy negyed órát, és nem hisztizik, hanem szépen kéri, miért ne? Nem katonának neveljük :)


Önkiszolgálás/ugrándozás:

Nem tudom, hogy ez jó vagy rossz, de kiszolgáljuk. Amit meg kell ennyi idősen tudnia csinálni, azért arra szoktatjuk, hogy menjen egyedül is. De nyáron jön a kistesó, így mindenképp nagyobb önállóságra kell szoktatunk ilyen téren is.


Amit kér mindig megkapja-e:

Ha kér a boltban egy csokit vagy valami kisebb dolgot, azt általában igen. De ennek is az a feltétele, hogy szépen, nagylány módjára kérje :) Ha nagyobb dologról van szó, akkor azt megbeszéljük apával, és döntünk. Ha megkapja, akkor azt általában valami alkalomra szoktuk megvenni neki. De felesleges dolgokat és ami nem való neki, azt nem, akármennyire is megy a hiszti :)


Mennyi nemet kap?

Nem kap sokat, mert úgy gondoljuk, hogy felesleges mindent tiltani neki. Inkább próbáljuk elmagyarázni neki, hogyha nem, akkor miért nem. Pl. ha este egy fél órával később akar lefeküdni, miért ne? A tiltott gyümölcs úgyis mindig édesebb :) Pl. 3 éves volt, mikor fel akart ülni a Dodgem-re, nem akartuk megengedni, mert féltettük, és még szerintem pici volt hozzá. Addig addig könyörgött boci szemekkel, míg apa elvitte egy körre. Aztán úgy jöttek vissza, hogy nem is jó, mert mindig nekikmentek és ő mindig megijedt :D


Én próbálom úgy nevelni a kislányom, mint annó engem a szüleim. Amit az ő nevelésükben pozitívumnak tartok, azt mindenképp megtartom, ami negatív volt, azt pedig próbálom úgy igazítani, hogy jó legyen. Igyekszem laza anyuka lenni, olyan, aki nincs mindig a gyerek nyomában, nem fojtja meg a túlzott aggódással, ugyanakkor a fél szeme mindig rajta van, és amennyire csak lehet, figyel rá. Szerintem nem kell szigorúnak lenni ahhoz, hogy a gyereked szót fogadjon és megtanulja az alapvető vislekedési normákat. Sokkal többet érsz el, ha a gyermeked tisztel és a példaképének tekint :)

2012. jún. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom nagyon laza vagyok, szinte semmi szabály, csak ami veszélyes, azt nem szabad, nem engedem.

Nem érzem ennek a böjtjét, mert bárhová bemegyünk, találkozunk valamivel, mindenkinek szépen köszön, Jónapot, Szia, Helló

Akaratos, szeretne önálló lenni, sokszor sok időbe telik nála bármit is elérni, de előbb utóbb megtanulja, és onnéttól fogva megteszi. Gondolok itt arra hogy szedjenössze a játékokat, parkoljon el, az elején hiába mondtam el 100x, nem pakolt el, megtettem én, de utánna egyszer csak fogta magát, és elpakolt elsőre, és onnéttól fogva megcsinálta elsőre.Nem fenyítettem meg hogy akkor többet nem kapod meg, vagy ha harmadszorra mondom kap egy pofont, Nincsennek hasonló nevelési elveim, mint barátnőnél látom, lassabban, de csak rájött hogy kell!

Mindent megkap, de a boltban nem hisztizik semmiért, vagy ha elmegyünk bevásárolni, kinéz magának egy 5-6 ezer forintos játékot, amit nagyon szeretne, de van már neki hasonló, el lehet vele bizniszelni a pénztárnál egy 50 Ft-os Pez cukorkára, vagy egy nyalókára, vagy egy jégkrémre. De megnézegeti a dvd-ket, könyveket, a mindennapos bevásárlásnák a Sparban, CBA -ban, nem mondja hogy vegyünk

Valamilyen szinten elvárom hogy engedelmes legyen, de ha elmegyünk a bankba, nagy a sor, nem csodálom ha elúnja magát, és nem ül a fenekén, akkor feltalálom magam, szórólapokat olvasunk, rajzolhat a banki papírokra az ott kirakott tollakkal.

Kiszolgálom, mivel még egy szendvicset nem tud megcsinálni magának, a csapot seméri el hogy vizet engedjen magának. De ha megyünk valahovà hozza a cipőjét ruhàját, öltözik.

Úgy gondolom boldog, kiegyensúlyozott, bátor, önálló gyerek.

Barátnőkhöz képest nagyon de nagyon engedékeny vagyok, de a lányom az ő gyermekeikhez képest sokkal jobban elvan, eljátszik, feltalálja magát, jobban viselkedik, és ezt ők is megjegyzik hogy Fiam, vagy Lányom, nézd meg őt, milyen szépen játszik, nem nyafog...

Barátnők is bevalják, nekik nincs ehez türelmük.

2012. jún. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!