Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bébiétel kontra házikoszt?

Bébiétel kontra házikoszt?

Figyelt kérdés
Ti hogyan tápláltátok gyermekeiteket? Mi sokat ettünk bébiételt és ha olyan volt ( ami korának megfelelő) csak akkor evett a háziból, külön nem főztem vagy ha igen akkor igen keveset!

2012. ápr. 22. 20:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én az elsőnél sok bébiételt adtam a gyereknek, el is rontottam, mert a rendes kajából azóta se eszik meg mindent. A másodiknál már inkább a saját főztömet kapta,ritkán üvegeset és sokkal jobb evő. Most a harmadiknál szintén a saját kosztot fogom neki adni. 24hkm.
2012. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%

A bébiétel KONZERV, tehát nem friss alapanyagokból van.

A házinál meg frissböl tudod késziteni, tudod, hogy mit teszel bele. A legtöbb esetben a saját kajátokból tudsz kiszedni neki, mielött megfüszerezed, vagy beleteszel olyasmit, ami neki nem való.

Ha nem kapsz friss dolgokat, akkor a fagyasztott még mindig sokkal jobb, mint bármilyen konzerv.

2012. ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Hát nekem 3 gyerekem van. A nagyobbiknak hiába főztem külön bármit, nem ette meg, csak az üveges bébikaját, és elég sokáig olyat evett. A középső gyerkőc evett üvegest is, házit is, de elég hamar átállt a mi kajánkra. A legkisebb most kezd kóstolgatni. Próbálom arra szoktatni, amit én főzök neki, persze néha kap üvegest is (őszibarack, sütőtök, stb mert ezt most nem tudnám frissen megvenni)de nem akarok úgy járni vele, mint a nagynál, a mostani bébiétel árak elég húzósak.
2012. ápr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

1x sem adtam neki bébiételt!!!

Úgy gondoltam itthon vagyok a picimmel, nehogy már ne legyen fél órám arra, hogy megfőzzek neki kb4 adag ételt(mert max fél óra de ezzel már sokat mondtam) amiből 3-at lefagyasztottam.

Így 1-2 hétig főztem, aztán 1-2 hétig nem.

Senki se mondja nekem, hogy megerőltető vagy macerás mert egyáltalán nem az!

Cserében kisfiamnak soha semmi baja nem volt azzal, hogy átálljon a házi kosztra( ami valljuk be sok üveges bébikajás babánál nagy gond)

A másik,ami szintén nem mellékes, hogy egy csomó pénzt megspóroltam...

Ja és megkíméltem kisfiam az ízfokozótól....


Szóval igazából nem tudom mi szól az otthon főzés ellen, mert oké,nem csak kinyitni és megmelegíteni kell mint az üvegest,de azért annyira tényleg nem macerás, hogy ne lehessen nekiállni...És nekem nagyon jól bejött a fagyasztás, mindig volt bent legalább 1-2 adag, így ha délelőtt jött egy váratlan program, csak levettem, ebédre pont kiolvadt.

2012. ápr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Főztem neki. Itthon voltam, ráértem. Nagyon gyorsan meg lehet nekik főzni. Persze volt itthon bébiétel is, kapott is néha-néha, de nem volt rendszeres. Általában akkor kapott ha nem volt időm neki főzni, vagy odavoltunk valahol, vagy amikor már nagyobb volt, és azt ette amit mi (10hótól), de nem ette meg, akkor tudtam neki adni. Meg nyaralások alkalmával evett bébiételt 2,5 éves koráig( ekkor a junior menüket).
2012. ápr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem macera a főzés! Én is főztem, de mi vegyesen ettünk és szerintem nem konzerv és nincs benne ízfokozó sem ha jó minőséget választassz! Néha lehet jobb mint a piaci répa és a többi amit szennyvízzel locsolnak hacsak nem te ültetted neki, de ebből nem vitát akartam kihozni!
2012. ápr. 22. 21:07
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A hozzátáplálás kezdetén kb. 2-3hónapig minden nap én főztem neki.Akkor kezdte megunni,mert rendszeresen nem ette meg,pedig próbáltam váltogatni a főzelékeket,illetve nemcsak krumplival, hanem rizzsel is sűrítettem.Akkor átálltunk arra,hogy egyik nap házi koszt,másik nap bébiétel.Ez így elég jól bevált,mindkettőt elfogadja.Most 11 hónapos,már lassan azt eszi amit mi.Nagyon szívesen főztem, és főzök neki ma is,de azért azzal vitatkoznék hogy annyival olcsóbb.Ma pl. cukkinit+brokkolit+rizst és csirkemellet kapott,hát ez simán került 300 Ft-ba.Persze egy téli babánál,akinél nyáron kezdődik a hozzátáplálás ez nyilván más.A bébiételekben egyébként nincs ízfokozó,és be vannak vizsgálva.Amit meg a piacon,vagy a zöldségesnél vesz az ember...Nem mindenkinek van kertje,vagy vidéki nagymama.A bio-t meg sokan nem tudják megfizetni.
2012. ápr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
22%

20:29-es vagyok...

Én nem értem miért kell mindig az üveges mellett azt felhozni, hogy "na de a piaci se biztos, hogy jó, mert mivel locsolják".Miért, ami az üvegben van az tutira teljesen bió és 1 olyan barack se kerül bele, amit vegyszeres vízzel locsoltak volna?

A bébiétel gyárban is csak frusztrált, alulfizetett munkások dolgoznak, akiket totál nem érdekli, ha mondjuk elgurul egy gyümölcs a koszos földön...hopsz már vissza is került a gyártósorra,senki sem látta.

És VAN bennük ízfokozó!!!


Nem vagyok babakaja ellenes,jó hogy van, de inkább szükség megoldásnak kéne lennie mint napi menünek.

És igazából azt nem bírom mikor a babakaja mellett az az érv szól,hogy "bezzeg a piaci sem jó..."

De!!Sokkal jobb!!!

2012. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Hát én főztem neki,csak akkor adtam üvegest ha utaztunk.

Az üvegessel az volt a tapasztalatom,hogy nagyon finomnak kellett lenni és paradicsomosnak,hogy meg is egye,mert nem igazán jött be a lánynak az íze.Én is megkostóltam,némelyiknek főrtelmesen rossz íze volt,nem csodálkozom,hogy a hideg is kirázta tőle.

2012. ápr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Oksa...legyen igazatok, mindenkinek, de maradjunk annyiba egyik sem jobb! Ugyanabból a szarból készül ez is az is!
2012. ápr. 22. 21:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!