Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bébiétel kontra házikoszt?

Bébiétel kontra házikoszt?

Figyelt kérdés
Ti hogyan tápláltátok gyermekeiteket? Mi sokat ettünk bébiételt és ha olyan volt ( ami korának megfelelő) csak akkor evett a háziból, külön nem főztem vagy ha igen akkor igen keveset!

2012. ápr. 22. 20:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

megint 20:29-es

Ha már az üveges szar, akkor az otthon főzöttnek is annak kell lennie??:)ez elég vicces így....:)


Az a baj, hogy a fogyasztásról és a marketingről szól ma már minden, ezért "kell" üvegeset venni, mert ugye az a jó és ezért "kell" 3 éves korig tápszert adni.

Nekem elég jó gyerekorvosom van, elsőre soha nem ad erős gyógyszert.Viszont mikor legutóbb voltunk, kaptam vagy 5féle szóróanyagot, hogy azért ezt is-azt is vegyem meg mert jó.Mondanom sem kell mindegyik valamelyik nagy cég terméke volt,egyik gyerekital,másik gyerekkaja, 3. orrcsepp(tudta hogy van otthon,de azért adott egy papírt).

Egyiket sem vettem meg, nem tartottam fontosnak, nélkülük is meggyógyult fiam, de azt senki se mondja nekem, hogy ez véletlen van!!Valakik eléggé jól járnak...

2012. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Ne vitázzunk, persze a házi mindíg finomabb, de ha elfoglaltak vagyunk miért ne egyen üvegeset? mit tudom én...heti 3 napot vagy 4-et , ez bűn? Be van vizsgálva. Akkor én rossz anya vagyok?
2012. ápr. 22. 21:50
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya, ez nem ezen múlik. :)

Ettől függetlenül én is végig főztem a kisfiamnak, szerencsére nagyon jó evő lett és semmi gond nem volt a hozzátáplálás közben sem. Most 20 hós és a világon mindent megeszik, amit főzök, természetesen már régen a mi kajánkat eszi. Hidd el, meghálálja az a kis macera.


Ettől függetlenül lehet otthon konzerv is, mert tényleg jöhet olyan helyzet, de én sem éreztem a külön főzést nagy kihívásnak, és szívesen csináltam hosszú hónapokig.

2012. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Hát az én gyerekem nem hagyott választást, a rekordja bébiételből a hozzátápláls 10 hónapja alatt 3 kanál volt. Főzök neki, igyekszem oylat főzni magunknak, amiből tudok kivenni neki, illetve most má sokszor utólagos fűszerezéssel (magunknak) ugyanazt esszük.
2012. ápr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én az elején főztem neki, valóban csak akkor kapott bébiételt, ha mentünk valahová. A mamáék is mindig külön főztek, ha mentünk látogatóba.

Nem vagy rossz anya, ha bébiételt adsz neki, csak sajnos elég egysíkú a kínálat. Csak példaként a kislányom imádta a céklát, amiben rengeteg vitamin van, de bébiétel nincs belőle.

2012. ápr. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A fiam 1 féle bébiételt evett meg,akár milyet vettem ment a kukába,öklendezett tőle.Ezt az egyet vettem,és ha olyan volt adtam neki néha,ha mentünk valahova,vagy éppen nem főztem,ez heti 1x.Szerencsére van nagy kertünk,ahol vegyszermentes zöldséget megtermelem magunknak,így az én főztömet eszi.
2012. ápr. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
28%

Az azért megmagyarázhatnád, hogy szerinted miért NEM konzerv a bébiétel. Ugyanis konzervnek az nevezik, ami megöfzve üvegbe vagy konzervdobozba lesz rakva és utána hökezelve.


Az össszes bébiétel kimeriti ezt a fogalmat, csak sokan nem akarjál elhinni.

A bébiétel már csak azért sem optimális, mert megfött állapotban tárolod az élelmiszert, amiben a vitaminok lebomlanak a tárolás során.


Persze meg lehet magyarázni, hogy miért nem akarsz a gyereknek normális ételeket fözni, de attól még nem lesz a bébiétel jobb. Mellékesen a gyereknek NEM kell külön fözni, mert a saját ételetekböl a fözés során ki tudsz venni neki, illetve ha külön akarsz fözni, készits egyszerre nagyobb adagot és utána fagyaszd le egy-egy étkezésnek megfelelö csomagokban.


Néha, NÉHA!!! lehet azt is adni, ha valami miatt nem tudsz rendeset késziteni neki, de egy gyereket konzerven felnevelni nem igazán felelöségteljes dolog.

2012. ápr. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Mit értessz azon hogy fölnevelni?azt hogy 10 hós koráig eszik olyat, aztán már mehet neki a miénk is? Mai napig egészségesen táplálom..szerintem...lekvárt főzök, befőtteket rakok el, házi szörpöket iszunk, tehéntejet hordok, házi túrót készítek, igenis főzök...!!!!! Saját répám, zöldségem, paradicsomom, paprikám van. 00 -nál több gyümölcsfa, annyi nincs a piacon mint nekünk, rengeteg eper! ....szóval nem nevelem konzerven, csak ennyire szar evő volt, hogy a bébiételek közül csak 2-3-at volt hajlandó megenni, a háziből csak a húslevest, na de kinél van ez minden nap? Igazad van...lusta vagyok! Mindegy...csak azt szerettem volna megtudni mi az álltalános vélemény a konzervekről, igen is igen! magamat megnyugtatni , hogy nem csináltam rosszat! Mindenem meglett volna hogy bio cuccot egyen!!! DE NEM KELLETT neki! Sokszor még az sem, igen rosszul eszik a mai napig! Tavaly nyáron a főttétel és egy tál eper közül az utóbbit választotta! Sokat sírtam, de rájöttem Ő nem egy nagy evő és inkább eszik gyümit mint húst! Két gyerekem van és a második már nem evett csak igen kevés bébiételt, zabagép a mai napig! Nem egyformák! Hiszem, hogy nem károsak a bébiételek vagyis csak remélem!
2012. ápr. 24. 12:24
 19/22 A kérdező kommentje:
bocs 100-nál
2012. ápr. 24. 12:25
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne magyarázkodj, nem csinálsz rosszul semmit. Mindenki eldöntheti, hogy hogyan szeretné etetni a babáját. Ha valaki csak kényelemből ad bébiételt, és megteheti, tegye, aki meg nem vesz üveges kaját, az ne vegyen. Én írtam az elején, hogy az első gyerekemnek hiába főztem, időm is volt, főzőcskéztem én szinte minden nap, nem ette meg a "saját" kaját, csak üvegest volt hajlandó, így ő azt kapott. Most már 5 éves, és teljesen egészséges. A 2. gyereknek is vettem bébiételt, és főztem is neki, ő egész más mint a nagyobb, hamar leállt az üvegesről, és a mi kajánkat eszi. Pedig mindent ugyanúgy csináltam.
2012. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!