Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szomszédasszony kontra mi?...

Szomszédasszony kontra mi? Mit tennétek? Ez most lelkileg is megviselt.

Figyelt kérdés

A szomszédunkban lakik egy fiatal csaj a gyerekével, 3 éves, és a pasija már rég elhagyta őket.


Már többször hangoztatta,hogy de jó nekünk a férjem szeret mindket, az ő gyerekének apa nélkül kell felnőnie.


Ha jött a férjem haza a munkából és mi kinn voltunk, anyuka mindig mondta/kihangsúlyozta a gyerekének, hogy NÉZDD OTT JÖN XY APUKÁJA..., az nem a te apukád,hanem xy-é, akkor nem is érdekelt anniyra, de ma már oda jutottunk,hogy a kisgyerek APA-nak szólította a férjemet, gondolom nem maga találta ki.


Alig tudtam utána megszólalni, úgy csináltunk a férjemmel,mintha nem is hallottuk volna. De legközelebb m lesz. Majd az utcán rákiabál a gyerek,hogy szia apa?


Lelkileg is rosszul érintett, és hogyan magyarázzam meg a kisgyereknek,hogy ne szólítsd így. ???


2012. márc. 29. 11:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az anyukával kéne beszélni, nem a kisgyerekkel.Ő szegény nem tehet semmiről.Én leállnék vele és megmondanám, hogy ez így nem jó.Így amit leírsz, annyi látszik, hogy szegény anyuka nem ép és nagyon nem esik neki jól hogy egyedül neveli a gyerekét!!!

Ez idővel csak rosszabbodni fog, ne várj sokáig.

2012. márc. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem Te az anyukájának magyarázd el!!!!!!

Az anyukája dolga,hogy a gyereknek elmagyarázza.

Mond meg a tisztelt anyukának,hogy ezzel a saját gyereke lelkivilágát dönti romokba.

2012. márc. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ne a kisgyereknek akard elmagyarázni,hanem az anyjával beszélj.

Normálisan, ne rájuk rontva, hogy beszéljen a kicsivel, hogy ne apának, hanem például xy bácsinak szólítsa a férjed, hiszen Ő nem az apukája. Ha továbbra sem oldódik meg a gond, én lehet, hogy végül leguggolnék a gyerekhez, és kedvesen mondanám, hogy szólítsa a férjed xy-nak, mert az a neve.

2012. márc. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy anyukának olyan édes mindegy mi van a gyerekével, alig várja, hogy délután lepasszolja a gyereket a nagyihoz, és kirittyentve lofráljon a faluban. A gyerek mindig tészta kosz, ápolatlan, ő meg smink, magas sarkú, stb....

A férjem szerint azért csinálja,mert nem engedtem be őket játszani a minap, ugyanis a kisgyerek agressív, verekedik, lökdösődik, a lányom még másfél sincs, de ha az utcán véletlen összefutunk, nem kell két perc, a lányom már sír is,mert vagy a kezét szorítja meg, vagy fellöki,vagy direkt neki rohan...stb

Anyuka meg nevet rajta, és nem szól rá,hogy nem szabad, aznnyit mond ilyenkor a gyerekének, ne csináld,mert a kislány még kicsi

2012. márc. 29. 12:02
 5/17 anonim ***** válasza:
11%
hát ha a ferjed is igy vedelmezi tuti van koztuk valamigondolom nem veletlenul szolitotta ugy a kisfiu sem.
2012. márc. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Honnan vetted,hogy a férjem védelmezi????Én nem ezt írtam
2012. márc. 29. 13:16
 7/17 balázs2010 ***** válasza:
100%
Nekem nagyon olyan szaga van a dolognak, hogy a szomszédasszonyod így szeretne közelebb kerülni a férjedhez. vedd elejét a dolgoknak mielőtt még köztetek ez vitára adna okot. Ha nálunk lenne ilyen tuti én beszélnék a nővel, ha ez se segít akkor te a kisfiúval, mond meg neki egyszerűen de kedvesen, Ő nem a Te apád nem szólíthatod így. A többi az anyja dolga.
2012. márc. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát ez lesz.... DE komolyan mondom, még én érzem magam kellemetlenül.

De egy nő,hogy lehet ennyire bárgyú. Oké nekem is okozott néhány kellemetlen pillanatot,de a gyerekével szórakozni???no comment

2012. márc. 29. 13:18
 9/17 anonim ***** válasza:
Utolsó te jól vagy? Hol védte a férj? Amúgy mindenképp az anyukával kellene beszélni, bár nem sok haszna lesz valószínüleg. A gyereknek kedvesen mondhatod hogy a párodat szólítsa XY bácsinak.
2012. márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a szomszédod egy kicsit hibás, így sajna nem hiszem, hogy sikert fogsz nála elérni. A gyermekkel tudsz beszélni, hogy szólítsa a férjedet pl. Laci bácsinak. S reméljük, hogy a gyermek apja is előkerül valamikor, bár ha ilyen mint az anyja......
2012. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!