Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szemüveg kontra ovi?

Szemüveg kontra ovi?

Figyelt kérdés

Gyermekem télen kapott szemüveget. Szépen hordja, azzal nincs baj. Viszont az oviban hiába vigyáz ő rá, mindig történik valami. Hetente járunk állíttatni a szemüveget, mert elnyeklik, elállítódik. És ugye nem helyben van az optika sem, tehát nem egy olcsó mulatság eleve, hogy utazgassunk. Egyik nap úgy jött haza, hogy xy nekiment és a szemüveg úgy megnyekkent, hogy örülök, ha meg tudjuk csináltatni.

Viselnie kell egész nap, viszont az oviban folyton csak rongálódik. És már egy kicsit unalmas, hogy hetente optikába kell járni. Ha meg esetleg tönkremegy úgy, hogy nem tudják javítani, az megint 25 ezer ft, ami nekünk sok... Óvónénik figyelnek, de nem tudnak megakadályozni minden balesetet ők sem.

Te mit tennél?


2012. márc. 30. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A lányom családi napközibe jár, ott is van egy szemüveges kislány. Egy hónap alatt kétszer történt "baleset".

Ha a kislányom szemüveges lenne, lenne tartalék szemüveg itthon, ha bármi történne az állandó szemüveggel, ne aznap kelljen rohangálni megcsináltatni. A tartalék szemüveg lehet egyszerűbb, olcsóbb darab. Nincs rá valamilyen támogatás, hogy olcsóbb legyen?

2012. márc. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs sajnos :S

A keret a drága, mert a lencse semmi extra, hisz csak kancsalságra kapta a szemüveget. De keretből is ez volt az egyik legolcsóbb... Azért amolyan szódásszifon szemüvegekhez tartozó keretet nem adnék rá, még ha annyival olcsóbb is lenne.

2012. márc. 30. 14:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez elkerülhetetlen, nem tudsz ellene mit tenni. Talán ha olcsóbb keretet választanátok, és az árából lehet pl 2 szemüveg, hogy legyen tartalék.

Nem szódásszifon az olcsó el ne hidd, meg kell találni a jó optikát (pl.egy Ofotértbe általában csillagászati, de ki lehet fogni). Rugalmas keretet válasszatok, fülre kunkorodó véggel.

Az én szemüvegkeretem 6ezer Ft volt,és elég jól is néz ki,tehát nem feltétlen rossz ami olcsó.

2012. márc. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Létezik rugalmas, nem törős gyerekszemüveg.


Pl itt nézd meg:

[link]


(Semmi közöm egyik céghez sem, csak gyorsan rágugliztam)

2012. márc. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, esetleg gyermek napszemüveg keretbe nem lehetne csiszoltatni optikai lencsét? Tartaléknak szerintem az is jó lehet.
2012. márc. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet:)


Ezt a napszemcsis variációt is megkérdezem.

2012. márc. 30. 20:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!