Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen pakolta össze a...

Mennyi idősen pakolta össze a játékait maga után a gyereked?

Figyelt kérdés

2012. máj. 19. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4-5 évesen amikor már nem kellett neki segítség és nem kellett könyörögni.:)
2012. máj. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
egy (több mint)2éves összetudná! Érti ha meg kérem rá?
2012. máj. 19. 11:43
 3/12 anonim ***** válasza:

1,5-2,5-ig összepakolta, akkoriban mindent elpakolászott, de valamiért leszokott róla.

Most 4 lesz, de rémálom a pakolás, úgy kell könyörögni neki, közben mondogatja, hogy jajj, de nehéz elpakolni.Persze képes rá, 2 évesen is képes rá, csak nehezen megy.

2012. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én 2 évesem érti, és összepakol maga után, de a 19 éves nagylányomnak a mai napig könyörögni kell. :) Amúgy, igen. A 2 éves gyerkőc képes erre, csak nem mindig szereti megcsinálni. Olykor alkalmi süket. (A saját gyermekeimről írok, mielőtt valaki általánosítaná a választ.)
2012. máj. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2 éves is képes rá,csak segíts neki mert egyedül megunja.Játékosan csináljátok.Találj ki sztorit pl a kocsik be akarnak gurulni a garázsba ,a maci elfáradt fektessük le stb.
2012. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen. Már az agyamra megy a 26hónapos lányom. Érti hogy mit mondok neki,de sokszor alkalmi süket.
2012. máj. 19. 11:54
 7/12 anonim ***** válasza:
22 hós múlt a kislányom. Kb. 2 hónapja, ha kérem összepakol, ha épp olyanja van. Csak általába túlteljesíti a tervet, mert mindent bele akar szuszakolni a dobozba, ami nagyobb, és akkor bepipul:-) De van amikor nagyon ügyesen összeszedi a játékait.
2012. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Fiam most 27 hónapos, de már 2 éves kora előtt is elpakolt maga után, persze csak ha megkérem. Meg eleinte mindig együtt pakoltunk. Pl mindig elpakoltam, ha elmentünk otthonról valahova, akár csak a boltba, vagy csak egy kicsit sétálni. Ez rögzült benne is. Igaz, hogy naponta többször is összepakoltam így a rumlit, (nem csak este egyszer mint sokan mások) de így a fiam is gyorsan megtanulta, és mindig megcsinálja ha megkérem rá.

De nem vagyok naív, biztos vagyok benne, hogy lesz még neki is olyan korszaka (talán nem is olyan soká), mikor könyörgés ellenére sem lesz hajlandó összepakolni... :)

2012. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2,5 éves a fiam, még elpakol maga után, kérni se kell. Tudja, hogy csak úgy játszhat újabb játékkal, ha az előzőt elrakta. Hogy ez meddig fog tartani, azt nem tudom, de még működik. :)
2012. máj. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A fiam 2,5 éves múlt, és összepakolja maga után a játékokat, ha megkérem. Este, fürdés előtt szoktam megkérni rá, nappal hagyom, hagy játsszon, amivel csak akar. A saját szobájában nem zavar vele senkit.

Igen, egy két éves gyerek már megérti.

De meg kellett nekem is magyarázni neki, hogy este miért kell összepakolni. Mert ha este felsír, és megyek hozzá, ne lépjek rá az autókra. Meg azt is mondtam, hogy mindennek megvan a helye, és oda rakjuk vissza, hogy amikor keressük, megtaláljuk.

2012. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!