Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5-2 éves gyereked melyik...

1,5-2 éves gyereked melyik kezével eszik inkább? Melyik kezét használja jobban?

Figyelt kérdés

Evéshez (kanalazáshoz) mindkét kezét használja vagy csak az egyikkel próbálkozik?

Melyik kezét használja többet, pl. ceruzát melyikben fogja?


Tudom, hogy a jobb vagy bal kezesség még később is kialakulhat, csak kíváncsi lennék nálatok hogy van ez, mennyire látszódik már most, hogy milyen kezes lesz, mennyire használja inkább csak az egyik kezét?


Köszi előre is a válaszokat!



2012. máj. 16. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A lányom egyértelműen jobbkezes.
2012. máj. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21 hónapos a jobb kezét részesíti előnyben,Van úgy hogy elkezd ballal kanalazni de rájön hogy a másikkal ügyesebben megy és cserél.
2012. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krisztivan ***** válasza:
Valószínű az én fiam is jobb kezes lesz.Kanál,ceruza inkább jobb kézben minden mást mindkét kezével:-))
2012. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen kezes lesz a gyerekem, mert nálunk majdnem mindenki bal kezes. A könyvek szerint, ilyenkor kezdi el használni egyik kezét gyakrabban. Az én két éves lányom, pár hónappal ezelőttig csak a jobb kezét használta, de most a balt is szokta. Én azt látom, hogy jobb kézzel ügyesebb, de én pl. két éves koromig szintén csak a jobb kezemet használtam, mégis balkezes lettem.
2012. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kanalat, ceruzát jobb kézzel fogja. A balt is használja néha más dolgokra. Szerintem ő jobb kezes lesz.
2012. máj. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 éves, a bal kezével ügyesebb, azt részesíti előnyben, de próbálkozik a jobb kezével is.
2012. máj. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Lányom nagyon sok mindent bal kézzel csinál már pici kora óta, de még ő is váltogatja néha a kezeit, de ezek szerint nincs egyedül ezzel. :)

Szerintem ő balkezes lesz, de azért kíváncsi vagyok miként alakul ez még nála.

2012. máj. 16. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!