Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is van így? Nem szeretném,...

Más is van így? Nem szeretném, hogy minden gyerekkel barátkozon az egy éves gyerekem.

Figyelt kérdés
Nem a faji kérdésre gondoltam hanem arra, hogy némelyik gyerek a játszótéren nagyon hisztis, rosszul nevelt, agresszív. Nem szeretném, hogy ezekkel barátkozona gyerekem. Velem van valami baj vagy már más is érzett hasonlót. Érdekes, hogy már kicsinek is mennyire látszik a gyerekeken a természetük mássága.
2009. jún. 26. 19:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon rosszul esik hogy akárhova megyünk akkor mindenki elviszi a babáját a közelünkből.Az én kislányom 10hós és ha meglát egy kisgyereket akkor fut oda hozzá és közbe sikít meg kiabál hogy ő szeretni akarja.A gyerekeknek tetszik amit csinál a lányom de a szülők egyből felkapják és elviszik.Most is majdnem sírok mert nem tudom miért csinálják.Még az se lehet hogy csúnya és azért mert egyszerűen gyönyörű.
2009. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem hogy talán ezért viszik el mert azt hiszik hogy erőszakos?Nem tudom de engem ez nagyon bánt ezért nem is megyünk játszótérre meg ilyen helyekre.
2009. jún. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
39%
Nem a gyrekek természetének mássága látszik ilyen idős korban,hanem az.hogy némelyiket elkényeztették,nem nevelték meg a szüleik.Próbáld a kicsit elterelni tőlük,de ebben a korban még nem lehet barátkozásról beszélni.Az viszont előfordulhat,hogy a te babád utánozni akarja őket.
2009. jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

A gyereked maga választja meg a barátait, JObb ha idejében hozzászoksz.

Ha ő csendes, persze, hogy az eleven gyerek fog neki imponálni!

A hisztis gyereknek is van jó tulajdonsága, amiből a tied tanulhat. PL. kezdeményezőbb, bvátrabb, vagy ügyesebb.

Terelgetni tudod, de az nemigen szokott bejönni se kicsiknél, se nagyoknál, akit a szülő jelöl ki barátnak. Sokszor éppen egy nagyon más gyerek lesz a barátja.

Ez a jó!

Érthető, hogy mindentől megóvnád, és nagyon kedves. De nem egy anyámasszony katonáját nevelsz.

Aki "kényes"azt hamar kiveti a gyerektársadalom. Nem ezt szeretnéd? Bátorítsd, majd választ ő. Egy évesen még nem egy életre szövődnek a barátságok :)

2009. jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ettől félek, hogy eltanulja. Mert az enyém elég jó gyerek. Nem hisztis és ma is ahogy látta a másiktól, nekem is bepróbálta a hisztizést amit különben nem szokott. Én amúgy nem szoktam elvinni a gyerekektől először mindenkinek adok esélyt. De sajnos tapasztaltam már, hogy rosszindulatból, a gyerek direkt az én gyerekem kezére lépkedet.És amikor rászoltam akkor sírvafakadt és a végén még őt vígasztalták ahelyett, hogy jól megszidták volna
2009. jún. 26. 19:57
 6/31 anonim ***** válasza:
65%

19:49!

nekem tetszik a lányod!

A többi gyereket sem sokáig lehet felkapni már. Akkor eljön az ő ideje.

Azért viszik el, amiért puszi után törlőkendővel fertőtlenítik a babájukat!

Keltetős anyukák. Betették őket annó a bölcsibe, gondolom. Csak a steril gépeket ismerik.

Elnézést a bölcsis néniktől, akik nagyon jók. Nem őket szólom le.

Eleve, mi az hogy felveszi, elviszi? Mint egy tárgyat?! Nincs a gyerekének füle? Nem beszélnek, csak menekülnek?

Egyszer megkérdezhetnéd, kedvesen. Sokan azt hiszik, a saját gyerekük mindenkinek terhére van. Másoké meg cukorból van.

A tied tetszik.

2009. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ilyeneket nem csinál a kislányom de nem is engedném.Csak odamegy egyből átöleli meg kiabál(mint egy baba)és ez tetszik a babáknak csak a szülőknek nem.Meg nem is hisztis.
2009. jún. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Ne félj, hogy eltanulja! Örülj, hogy mindenfélét tanulhat. A túl jó gyerekeknek jót tesz, ha van lehetőségük megismerni egy kis rosszaságot.

Attól ő nem lesz hisztis, hogy más az! Ez nem rubeóla!

Ha jönnie kell a hiszti korszaknak, jönni is fog, ha az ágy alá dugod is!

Viszont így arra van esély, hogy túl félőssé, szégyellőssé neveled. Esetleg gondot okozhat majd neki a gyerekközösségbe való beilleszkedésnél.

Inkább tanítsd meg kedvesen ismerkedni, ugyanakkor megvédeni magát szükség esetén. Sajnos, nem tudjuk őket vatelinbe burkolni, bárhogy szeretnénk :)

2009. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy maga választ de az érzés még attól marad.Nagyon sok fáradalmamba és odafigyelésembe került, hogy a gyerek ne legyen hisztis és agresszív nem akarom, hogy a másik gyerektől eltanulja. Amúgy barátkozós nem félős gyerekről van szó. Szerintem velem van a baj. Másnak szerintem eszébe sem jut ilyen. Azért kérdezem, hogy mással is van így?
2009. jún. 26. 20:03
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

De ne te szólj rá a más gyerekére (ha nem okvetlen muszáj)

A te kisgyerekedet bátorítsd, hogy védje meg magát. Ne hagyja ott a kezét. Mondd a másiknak is(finoman) meg a tiednek, hogy "vedd el a kezedet" vagy ami oda illik. "ne hagyjad" Nemsokára egyedül kell megállnia a helyét! Elrepül az az egy-két év, mint a pillanat. Tanítgasd. A sajátodat. a többi olyan-amilyen. Nem válogathatod ki, kikkel találkozzon! Őt kell tanítgatnod! Ne csak a jóságra! Életrevaló legyen az a kölök!!!

2009. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!