Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok tenni egy akaratos...

Mit tudok tenni egy akaratos gyerekkel?

Figyelt kérdés
3 éves a fiam,de mostanában teljessen megváltozott.Jövőre megyünk oviba.Mostanában teljessen megváltozott.Akaratos lett és nyűgős.Betegnek nem beteg.Eddig mindig jó fiú volt le tudta magát foglalni.Most viszont üt vág mindent.Öltözni se akar szóval semmi nem jó.Türelmetlen és szófogadatlan.Nincs elkényeztetve se.Mit tudnék vele csinálni?
2011. okt. 26. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

LEgyél vele nagyon türelmes. Mást nem tudok tanácsolni. Én 3 hónapig "tanultam" a gyerkőccel a szobatisztaságot, volt hogy még a szőnyeget is lekakilta pl, de úgy voltam vele, h "türelem, türelem, türelem".

Az öltözködésnél is volt egy hónap, amikor szabályosan elfutott tőlem.

Olyankor át kell menni a másik szobába/konyhába, akárhova és nem foglalkozni vele meg az akaratosságával. Nekem ez bejött az esetek többségében. Max. ennyi, amivel kicsit "keményebb" tudsz lenni.

2011. okt. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De mi az ok amiért úgy mond kifordul önmagából?
2011. okt. 26. 13:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Késői dackorszak, ha nem volt neki olyanja.

Az enyém már úgy 2 éves kora előtt elkezdte, most lesz 3 , kezd lecsengeni nála lassan. Bár ez sem végleges, mert hullámvölgyek mindig lesznek.

2011. okt. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet olyasmi is az oka, hogy nem kap akkora figyelmet, mint amekkorát szeretne. Hogy nem elég izgisek a napi játékprogramjai, ilyesmi. Legalábbis az enyém ilyenkor még nyűgösebb, hisztisebb. Lehet, hogy olyan fajta, akinek a társaság már fontos lenne. Sok minden okozhatja ezt a hangulatot.
2011. okt. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 fotucsok ***** válasza:

Az enyém 2,5 éves, és mostanában olyanokat nem akar csinálni, ami ellen korábban nem volt kifogása. Olyan érzésem van, hogy csak azért mondja, hogy ellenkezzen. Nem szeretne pancsolni, de ha már benne van nem szeretne kiszállni, nem szeretne levetkőzni, nem szeretne felöltözni. Ha előveszek egy papírzsepit: anya ne fújd ki az orrod... anya ne menjél pisilni. A narancssárga pohárból nem issza meg a teát, csak a lilából... :)))))

A lépcsőházban sosem akar az első lépcsőfoknál tovább jönni.


Szóval türelem, türelem, de sokszor elfogy... :)


Nálunk a legjobban az jött be, ha közben mondókázok. Pl,ha nem akar öltözni, akkor elkezdem, hogy búj búj kis láb kicsi lábikóka...

Vagy a lépcsőn fel: gyere számoljuk meg: egy-kettő-három négy, te kis nyuszi hová mégy?


Mikor már napjában többször csinálja, nem mindig van türelmem mondókázni.


Biztos, hogy a dackorszak. Ez már a második fejezet, amikor csakazértsem akarja, amit te.


Egyébként azt is megfigyeltem, hogy ha betegség miatt nem tudtam eleget a levegőn vele lenni, és nem szaladta ki magát, sokkal elevenebb.

2011. okt. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!