Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ordít minden elalvás...

Miért ordít minden elalvás előtt?!

Figyelt kérdés
Másfél éves kisfiam kb. két hete minden délutáni alvás előtt sír 5-15 percet. én meg hagyom, mert ha bemegyek hozzá, akkor egy órát is elkínlódunk, mire végre elalszik. azt reméltem, pár nap alatt rendeződik a dolog, hogy nem megyek bele a "játékba", hagyom sírdogálni (inkább hiszti, mert könnye nincs), hátha rájön, hogy nincs értelme. de nem hatja meg. ugyanúgy sír. pedig kb. egy hónapig egyedül aludt el délután is, este is, gond nélkül. mostanában kevesebbet alszik, rosszabbul alszik és a legnagyobb gondom, hogy már este is sír :-( pedig eddig csak délután sírdogált :-( szóval nemhogy jobb lenne, a helyzet, inkább rosszabb. mit tegyek? már nagyon sajnálom, de nem akarom elkapatni...
2012. máj. 12. 20:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket :-) de beszél, meg tudja mondani általában, mi baa van, de ilyenkor maga sem tudja szerintem. Apjának ugyanezt csinálja, ha nem még cifrábban :-(((( sohasem cumizott, szóval ezzel se nyugszik meg sajna :-( alvósállatkái ott vannak, de az sem segít. elalvás előtt egy órával iszik-eszik, de van, hogy közvetlen elalvás előtt is kap inni. úgy látom nem ezene múlik... dentinoxot mindig kap, mert egész nap a szájában a keze, de ez sem segít. délután fél órát alszik, esetleg 40 percet. az éjszakát átalussza fél 9-től úgy 5ig,aztán még köztünk egy órát kb, de ált. 6kor kel. szóval összességében szerintem keveset alszik, ennél talán többre lenne szüksége egy ekkora gyereknek, pláne, hogy egész nap a szemét és az orrát dörgöli, mert nyilván álmos marad :-( még az éjszakai kb. 10 óra talán elég is lenne, de a délutáni 30-40 percnél szerintem többre lenne szüksége :-(
2012. máj. 13. 14:07
 12/13 anonim ***** válasza:
NA kiderult vegul hogy mi volt a baja? Hatha tanulunk vmit az esetetekbol.
2015. szept. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem, de lehet, hogy nyomon vagyunk már. Sokat változtak az alvási szokásai az elmúlt években. Ami nem változott, az az, hogy továbbra is utál aludni :-)

Felmerült a hiperaktivitás, ADHD gyanúja. jelenleg zajlanak az ez irányú vizsgálatok, még semmi konkrétat nem tudunk. de összefügghetnek ezzel is, nagyon is az alvásproblémák. Vélhetően túlpörgött és sirdogálással nyugtatta magát. én csak egy újabb ingerforrás voltam neki azzal, hogy megjelentem és ténylegesen zavartam a jelenlétemmel, jól éreztem. az érzelmeit a mai napig nehezen kezeli, főleg a negativ érzéseket, többek között ezért is kerestünk fel szakembert. egy-két hónap és kiderül talán, hogy mi a gond. az az érzésem, hogy sok kérdésre válasz lesz az eredmény...

2015. szept. 7. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!