Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ordít minden elalvás...

Miért ordít minden elalvás előtt?!

Figyelt kérdés
Másfél éves kisfiam kb. két hete minden délutáni alvás előtt sír 5-15 percet. én meg hagyom, mert ha bemegyek hozzá, akkor egy órát is elkínlódunk, mire végre elalszik. azt reméltem, pár nap alatt rendeződik a dolog, hogy nem megyek bele a "játékba", hagyom sírdogálni (inkább hiszti, mert könnye nincs), hátha rájön, hogy nincs értelme. de nem hatja meg. ugyanúgy sír. pedig kb. egy hónapig egyedül aludt el délután is, este is, gond nélkül. mostanában kevesebbet alszik, rosszabbul alszik és a legnagyobb gondom, hogy már este is sír :-( pedig eddig csak délután sírdogált :-( szóval nemhogy jobb lenne, a helyzet, inkább rosszabb. mit tegyek? már nagyon sajnálom, de nem akarom elkapatni...
2012. máj. 12. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szerintem hiányzol neki:)

bújj oda, úgy aludjon el szerintem

én így tennék

2012. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Barátnőm 2,5 éves gyereke itt aludt nálunk, vigyáztam rá egyik nap. Szóval nagyon okos, értelmes gyerek. Egyedül alszik el. Délben lefekvéskor mondta, hogy minden elalvás előtt anya olvas neki, majd kimegy a szobából, ő pedig halkan sír míg el nem alszik, hogy Anya meg ne hallja.

Hát a szívem szakadt meg érte!


Szerintem ettől nem lesz elkapatva egy kis gyerek, ha azt szeretné hogy az anyja feküdjön mellé míg el nem alszik.

Ha erre van szüksége érzelmileg, miért ne adjam meg neki?

Azért hogy rám ne szokjon? Azért vagyok hogy ott legyek neki ha szüksége van rám, ez a dolgom mint Anya!

Hugom 6 éves koráig csak úgy tudott elaludni, ha anyu fogta a kezét míg el nem aludt! Utánna megbösszebtolták az ágyainkat, és az én kezem fogta. Félt!

Ettől nem lett elkapatva! Mindig tudtuk mi a határ, mindenben segítettünk, és még most is segítünk amiben tudunk, és azért, mert Anyu ilyen odaadó, gondoskodó volt velünk, nem

Tudjuk neki elfelejteni azt a sok mindent amit érzelmileg adott, illetve mindent megkaptunk amire vágytunk, a kereteken belül, amit megtudtak venni.

Most már mi segítjük ahogy tudjuk, anyagilag, illetve érzelmileg.

Ez szerintem a szoros kapcsolat végett van, mert mindig ott volt, mikor kellett!

2012. máj. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszöböm a tanácsokat, de a melléfekvés csak ront a helyzeten. próbáltam, többször is, de csak még jobban sír és kvázi elzavar. egyébként kiságyabn alszik még, ott melléfeküdni nem tudok. nagyágyon meg gondolom nem szeretne aludni még, mert onnan meg elküld és ott is sír. illetve elküld meg utánam jön, ahogy egy lépést is hátrálnék.

Fogtam a kezét is nagy lelkesen meg simiztem, de ez az ő elképzelései szerint egész alvásidő alatt kéne, hogy tartson. elalszik, mélyen alszik és mégis észreveszi hogy eljöttem tőle, legkésőbb a küszöbhöz érve és még hatalmasabb hisztit csap. volt, hogy közel két órát ültem az ágyánál este és fogtam a kezét, hogy ennyi idő alatt tuti elalszik, de azonnal felébredt, amint kiértem a szobából. meg eleve olyan dacos mostanában. tud egyedül inni pohárból, mégis direkt végigborítja magán a tartalmát. feldönti a tányért ebédnél. olyan dolgokat tesz, amiről pontosan tudja, hogy nem szabad. holott szerintem eleget figyelünk rá napközben, foglalkozunk vele, játszunk is együtt és mégis. nem értem, miért változott meg. de a simizem/fogom a kezét/ bentmaradok nála/ összebújva alszunk dolgokkal minth csak adnám alá a lovat a hisztihez :-(

2012. máj. 12. 21:02
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, ilyenkor nekem is az jut eszembe, hogy mikor nagyobb lesz,tinédzser, "elvárom" majd, hogy hozzám jöjjön ha valami problémája van, ha valamit el akar sírni,akkor azt nekem sírja el.

Most mikor kicsi ugyan úgy vannak nehéz időszakai, amit nem tud elmondani, de szüksége van rám.Hát ha sír,én megyek és ha kell vele alszom....és szerintem nálatok is erről van szó, hiszen ha csak sima hiszti lenne akkor már rendeződött volna, "leesett" volna már neki, hogy nincs értelme sírni.

Én is igyekszem nem elkapatni 1,5 éves fiam, ezért ha kell szigorú és kemény vagyok vele és lekezelem a hisztit,de mikor érzem, hogy másról van szó,akkor nem keménykedem csak azért mert ez van leírva a szakirodalomban...

Azt írod, hogy sajnálod,tehát érzed, hogy nem hisztiről van szó,még pici, kellesz neki...én mellé feküdnék!

2012. máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

hmm...érdekes amit írsz...nem történt mostanában valami a családban,ami megrázhatta??ami esetleg nektek nem volt nagy szám,de az lehetett?

beszélgess vele esetleg lefekvésnél.Kérdezd meg mi a baja, mondd neki,hogy mondja el mit szeretne.Tudom,nem tud még beszélni, de az én 1,5 évesem szépen megérteti velem mi van ha megkérdezem.

3.

2012. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet fáj a fogzás, nagyobb foga bújik lehet ezért ilyen sírós és vigasztalhatatlan.
2012. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Aludj vele a nagyágyban. Így ha éjjel megébred, ott vagy mellette, vissza alszik.

Nálunk ez bevált, köztünk alszik el, velünk alszik, az egész éjszaka nyugodt, végig alussza.

Éjjel ha megébred, megkeresi a cumiját, vagy kitapogat hogy ott vagyok, de meg sem nyikkan, azonnal vissza alszik, gondolom megnyugtatja hogy ott vagyunk neki.

Nem vagyok ellene, hogy a gyerek a szülővel aludjon. 1 éves koráig elaludt maga a kiságyában, de mikor 1 évesen jöttek a hátsó fogai, magunk közé vettük. (addig nem is mertem volna vele aludni, mert féltem volna hogy ráfekszem, agyon nyomom, de nem:)


Barátnőmnek 2 gyereke van, 4-en alszanak 1 ágyban, most várja a harmadikat, azt mondta minap, most nagyobb ágyat kell venniük, hogy majd 5- en is elférjenek!

2012. máj. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na, lehet közelítünk.... elkezdett félni a bogaraktól, mióta egy cserebogár berepült hozzánk, ami ugye elég méretes. illetve egy nagyobb költözés előtt állunk, amitől lehet, eleve feszültebb kcisit a hangulat. ez is közrejátszhat. szerintem szemfogai is készülődnek, mert néha még álmában is rágja a kezét, szinte már sebesre, de az ínyén még nincs nyoma és Dentinoxot minden alvás előtt kap. egyik éjjel Panadolt is kapott, de nem sokat hatott.

Beszél már egyébként, szavakkal is elég ügyesen megérteti magát meg mutogatással is. de ezzel valahogy nem boldogulunk. :-( én is érzem, hogy nem csak szimpla hiszti, de nem tudok mit kezdeni az elutasításával sem, hogy gyakorlatilag, ha bemegyek, még jobban sír és szinte kiűz :-( ha fogom a kezét, az szereti. de mint már említettem, a kézfogó átcsap a másik, követelőző oldaba, hogy akár egész éjjel fogjam a kezét. próbáltam hogy köztünk alszik (egyébkénmt minden hajnalban közénk kéredzkedik és itt is laszik 5-6 körül egy-másfél órát köztünk), de ha velünk alszik, nem tud pihenni, csak forgolódik és másnap extrém nyűgös mindig, ha végső kétségbeesésben ezzel próbálkozunk. 3 hónapos korában a másik szobába kellett tennünk a kiságyat, mert arra felébredt, hogy átfodult vmelyikünk a másik oldalára :-( külön szobában egyből 6-7 órákat aludt egyhuzamban. már arra is gondoltam, hogy valami van a szobájában, ami zavarja, vagy amitől fél, de nem tudok rájönni mi az

2012. máj. 12. 21:42
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem, mi a jó abban, ha három-négy-öt ember szanaszét rudgossa egymást egy ágyban éjszakánként, de nyilván vannak helyzetek és esetek és családok, amikor beválik. nálunk nem ,egyikünk se tud úgy pihenni. hajnalonta mindig köztünk alszik,de akkor úgyis már csak félálomban vagyunk. arról nem is beszélve, hogy a kicsi fél 9 körül fekszik le, mi éjfélnél előbb szinte soha. és nincs külön hálónk, csak neki. ma is kipróbáltam, hátha igazatok van és hiányzom neki. már nem lát az álmosságtól, sőt szerintem tulképp már alszik is, de még mindig magánkívül ordított másfél óra kínlódás után is, mire végül állva elaludt. úgy tűnik, szüksége van az ordításra, másra nem tudok gondolni. már teljesen kikészülök. nem tudom,e z miért jó neki... ez idő alatt egyébként négyszer mentem be, majd jöttem ki különböző idő elteltével, de mindhiába. elég egy parketta reccsenés és csukott szemmel is azonnal két lábon ordít és sikítozik. a lakás romokban, minden úszik körülöttem, mert egy másfél éves gyerek mellett is a fél napom altatással megy el. nem hiszem, hogy ez a normális...
2012. máj. 13. 13:34
 10/13 anonim ***** válasza:

Kend be az ínyét dentinoxal vacsi után, hátha a foga fáj. Cumizik?

Délután vidd ki 2-3 órára játszani, lehet jobban lefárad, és könnyebben elalszik.

Apa nem tudja elálltni, lehet neki nem csinálná.

Nem éhes vagy szomjas?

Annyi minden lehet, csak nem tudja még megmondani mi a baja.

2012. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!