Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos gyerekátlag fél...

16 hónapos gyerekátlag fél órát vergődik (forgolódik, nyöszörög, kínlódik) az ágyban elalvás előtt. Mivel tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
Már csak egyszer alszik, kb 12-től 2-ig. Rengeteget jön-megy, estére nagyon fáradt szokott lenni. Fél 7-kor van vacsora, utána fürdés, utána a 0 hónapos korától megszokott lágy zene, kis könyvnézegetés, ablakból csillagnézegetés, lecsillapodás, majd 1/2 8 körül tesszük le a kiságyba, de kivétel nélkül mindig legalább él óra, mire lenyugszik. Annyira fáradt egyébként mindig, látszik, hogy túlpörgött, és olyan, mintha képtelen lenne leállni. Van valami javaslatotok, hogyan tudnánk ezen változtatni?

2012. márc. 13. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

gyerekátlag????


Hány perced van rá? Fél óra nekem is kell, mire lenyugszom.EZ a jókis meghitt együttvagyunk félóra.


Ha nagyon pörög, akkor változtassatok az időponton! Eleve mindent kezdjetek később! Cirka 90 perces ciklusban váltja egymást a pörgés-lassulás. Lehet, hogy ti a lassulásban fürdettek, s a pörgésben altattok, Csúsztassátok meg egy kicsit a napirendet!

2012. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is, de nem látok ebben problémát. Ha nem sír. Mi teszünk be neki egy kis nyugis zenét. Szoktam hallani, hogy még énekelget egy darabig, aztán szép csendben elalszik. Ha nem kiabál, vagy nem sír, mi nem szoktunk bemenni hozzá.

Mi is fél 8-kor tesszük le. Próbáltam később, de akkor is kell neki fél óra, hogy elaludjon.

2012. márc. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Tapasztalatom szerint 16 hónaposan illetve korábban nem szükséges a könyvnézegetés. Új ismeretekkel nem érdemes "bombazni" a kicsiket lefekvés előtt. A halk zene valóban remek ötlet, de bevallom, hogy nekem a hagyományos módszer vált be. Mielőtt az ágyba került magamhoz öleltem és altatót énekeltem neki. Kicsit dajkáltam, énekeltem, majd lefektettem. Pár perc és aludt. Az igaz, hogy amint letettem, egy-két fej simogatás után kimentem a szobából.

(A csicsija babája valaimért nagyon bevált) :-)

2012. márc. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Válaszolok külön-külön:

1. válaszoló:

Elnézést, gépelési hiba miatt kicsit érthetetlen lett a kérdés, a gyerekátlagból hiányzik egy szóköz, tehát így akartam írni: 16 hónapos gyerek átlag (átlagosan) fél órát vergődik.

De a fél óra előtt egy jó fél órát együtt vagyunk csillapodás céljából, akkor van a halk zene, a könyvnézegetés, az már olyan alvásra felkészítő meghitt félóra. És ő még ezután vergődik fél órát az ágyban :-(

Köszönöm ezeket a ciklusokat, erre nem is gondoltam.

2012. márc. 15. 19:31
 5/6 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak:

sajnos, én ha kijövök, akkor hisztérikus sírásba kezd (próbáltuk leszoktatni, de annyit sírt, és hiába, úgyhogy feladtuk), így bent maradok vele, amíg elalszik. A legtöbbször ez annyit jelent, hogy én néhány méterrel tőle ülök egy fotelben, és néha mondok neki valami megnyugtatót, vagy énekelek neki halkan. Örülök, hogy írtad, hogy hiába rakjátok le később, mert ezek szerint nem ezen múlik.

2012. márc. 15. 19:34
 6/6 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak:

A könyvnézegetés nem új ismeret este, a kedvenc könyvét nézegetjük, gyakorlatilag csak képek vannak benne, és nem új neki, mert minden este elővesszük. A kisfiunk nagyon futkározós, így a könyvnézegetésnek mi azért örülünk, mert azzal tudjuk egyedül egy helyben tartani este. És mielőtt betesszük az ágyba, mi is szoktuk kézben tartani, ringatgatni, sőt minden este együtt énekeljük el a férjemmel a neki írt kis altatódalunkat, utána együtt duruzsoljuk el az Altatót (a József Attila-félét). Szóval azt hiszem, hogy azzal nem lehet baj, hogy nem elég lelassulós, meghitt, pihe-puha a lefekvés előtti időszak.

De majd beszámolok, mire jutottunk, nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2012. márc. 15. 19:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!