Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy reagál (ná) tok, ha a...

Hogy reagál (ná) tok, ha a gyereketek kiveszi a játékot a másik gyerek kezéből?

Figyelt kérdés

Nem az alvós- vagy kedvenc játékra gondolok, amihez senki más nem nyúlhat.

Mondjuk játszanak a gyerekek, a másik gyerek megfog egy játékot, a tiéd odaugrik és elveszi tőle, mert mostantól neki az kell. Aztán mondjuk ezt elfogadja a másik gyerek, mást vesz a kezébe, de a tiédnek onnantól az kell, és azt is elveszi tőle. Mit csináltok? A másik gyerek lehet testvér, unokatestvér, barát gyereke.


2012. máj. 8. 14:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Minden gyereknél van egy ilyen időszak, kialakul a birtokos- tulajdonos fogalmak alapja, csak még nem tudnak mit kezdeni vele. Természetesen rá kell szólnia az édesanyának, cserejátékot ajánlani, elterelni a figyelmet, bármi. Minden gyereknél más jön be.

Kisfiam két éves lesz, most ért ebbe a korba, borzasztóan küzdök vele, de általában sikerül megoldani úgy, hogy cserél valamire.

2012. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
De egy 3-3,5 évestől már elvárható, hogy ne így viselkedjen. Nevelés kérdése. 2-3 éves kor között természetes, utána a szülő hibája. szerintem.
2012. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is vissza kellene adni, ha magától nem teszi meg a gyerek. Én fiam még pici, nem érti (1 éves), úgyhogy ha elveszem és visszaadom, megint megy érte, sír utána. Adok neki mást, játszótéren meg elviszem onnan akkor kicsit messzebb, és mutatok valami más érdekeset.


Na de az a kislány már csúcs a játszótéren (4-5 éves), amelyik látja a fiamon, hogy úgy szeretné megnézni a játékát, odanyújtja, de mikor elvenné a fiam, akkor elhúzza.

2012. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ikerfiaim vannak, 16 hónaposak. Tengernyi játékuk van, de nap mint nap előfordul, hogy az kell, amivel a tesó játszik. Nagyon akaratosak, és képesek egymás kezéből kiragadni a játékot. Én ilyenkor szigorúan rászólok arra, aki ezt tette, megmondom, hogy tessék visszaadni tesónak a játékot. Ha nem adja, sőt elkezd kotorni vele kifelé, akkor bizony utána megyek, és elveszem tőle. Biztos kegyetlennek gondol valaki ezért, de nem fogom őket szófogadatlannak nevelni, másrészt ott a másik fiaim is, aki ilyenkor könnyes szemmel, kérdően néz rám, és tőlem várja az igazságot. A játékot visszaadom, s a makrancoskodónak még egyszer nyomatékosan elmondom, hogy ilyet nem szabad, és adok neki valami mást, hasonlót.


Épp ma pedig azt történt velünk, hogy a játszóházban egy idegen kisfiú akart valamit elvenni az egyik fiamtól, de nagyon erőszakosan, ő persze nem adta. Odamentem hozzájuk, és rátettem a kezemet a játékra. Annyit mondtam (szépen): kérlek, ne vedd el tőle, ő játszik most vele. A kisfiú erre elengedte a játékot. Nem tudom, hol volt az anyukája, de nem érdekel, mit szólhatott ehhez.

Amikor az én fiaim akarnak a játszóházban elvenni mástól valamit, azt sem hagyom soha. Néha egy-egy anyuka azt mondja: nyugodtan elveheti tőle... mire közlöm, hogy nem, nálunk ezt otthon sem lehet. Annyira tudnak ezen az anyukák csodálkozni, nem értem, miért!

2012. máj. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Noha nem vagyok szakember, sem pedagógus, de én úgy vettem észre, hogy kb. két évesen ez életkori sajátosság.

A szomszédi-baráti társaságunk nagy, átlag 2 év körüli gyerekekkel, az enyém és a másik kisfiú 13, ill. 14 hónapos. A múltkor a 2 év körüli kislányok olyan iszonyatos hisztit és patáliát csaptak a játékok körül, hogy zengett az utca, pedig 3 gyerekre, tök egyforma, ugyanolyan 3 kismotor jutott. Valahogy mégis a másiké kellett. A fiam csak állt ott és nézte, mégis min vinnyognak a lányok, nem értette szegény, ha ott az elkért játék, miért sírnak.

A kicsik ha el is vesznek valamit egymástól, azonnal nyúlnak egy másik után.

Ahogy írták előttem is, talán ilyenkor kezd kialakulni, tudatosulni a "birtokviszony". Próbálják megérteni, hogy enyém, tied stb. és a kölcsön fogalmát. Érdekes, mert ha azt hallják hogy "Danika sokkal kisebb mint te, ne vedd el tőle", akkor simán visszaadják az elvett játékot, de ha már egymás között zajlik a lánykáknál, akkor óriási hiszti kerekedik belőle.

2012. máj. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Biztos életkori sajátosság, viszont az én fiam és a másik unokatestvér kisfiú soha semmit nem vesz el a másiktól, ha együtt vannak, csak a kislány mindenkitől. A kislány 3 éves, a fiam 2, a másik kisfiú két és fél. És a kislány az én egy éves lányomtól is ugyanúgy elvesz mindent, mint a fiúktól. Ha nincs ott az anyja, vagy nem látja, ugyanúgy rá is rászólok, mint a fiamra, ha a húgával csinálja, de azért az anyja jelenlétében nem teszem (várnám, hogy ő tegye).
2012. máj. 8. 17:52
 17/20 anonim ***** válasza:
31%

Tényleg életkori sajátosság, ez nem "szerintem" kérdése, ez tény.

Maximum nem jön elő minden gyereknél (amit őszintén szólva kétlek), vagy később jön el. A szülő lereagálja, az a fontos.

2012. máj. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két fiam van, egy 1 éves és egy 4 éves. Mindig, a legelejétől úgy szoktattam őket, ugye főleg a nagyot, mert a pici most még nem érti, de legalább ő is ezt szokja meg, hogy van egy szabályunk. Ez az, hogy minden játékuk közös, persze vannak olyanok, amikkel most még, amíg a pici mindent lenyelne, a nagy játszhat csak, és csak az étkezőasztalnál, mert úgy biztonságos. De ezek is közösek, és később a kicsi is ugyanúgy fog velük játszani. Na de a lényeg, hogy a kicsinek sem engedem, hogy kivegyen valamit a másik kezéből, és a nagynak sem. Nincs olyan, hogy "ő még kicsi, hadd vigye". Nem. Attól, hogy kicsi, tanulja meg, hogy nem tépjük ki a másik kezéből a cuccot. Megvárjuk, míg szépen leteszi, és akkor vihetjük. Vagy a másik lehetőség, hogy egy másik játékot előre odaadva neki, elkérjük, de ha nem adja, akkor ismét csak várunk. Ez a szabály. A játszótéren is alkalmazom velük, ha valaki játszik a fiam homokozócuccával, annak a kezéből sem tépjük ki, hiába a miénk, max visszakérjük. És azt mindig visszaadják, hiszen ott a másik anyuka is, aki megkéri a gyerekét, hogy adja vissza.

Tehát elkérni lehet, cserélni is, ha a másik is akarja. De csak úgy kivenni a kezéből, azt nem.

Nem mondom, hogy mindig betartja a nagyfiam, van belőle pár vita naponta, de csak így érzem következetesnek és igazságosnak.

2012. máj. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nagyon igazad van, utolsó, nálunk is így megy. A kicsinek sem szabad semmit elvennie mástól, pláne, hogy az a nagyot is csak összezavarná, hogy miért csak neki nem szabad (nálunk a nagy is csak két éves, de már most látom rajta az "igazság-érzetet"). És tényleg, biztos, hogy nem egy hét vagy egy hónap alatt tanulják meg, de érdemes és muszáj is végigvinni konzekvensen, mert későbbi életkorban még sokkal nehezebb lesz!
2012. máj. 9. 13:07
 20/20 anonim ***** válasza:
Elveszem a játékot és adok nekik helyette olyat, amiből kettő van, vagy lehet közösen játszani.
2012. jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!