Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnál, ha egy másik...

Mit csinálnál, ha egy másik gyerek bántaná a tiédet, aki ezt nem veszi fel?

Figyelt kérdés

A fiam 2 éves lesz jövőhéten. Van egy 3 hónappal fiatalabb kisfiú, akihez át szoktunk menni, hogy hagy játszanak együtt a gyerekek. Csütörtökön voltunk megint. A fiúk a homokozóban játszottak, egyszer csak felálltak mindketten, a másik kisfiú elkezdte rángatni a pólójánál fogva a fiamat, majd hanyatt lökte, aki így kiesett a homokozóból és vágott egy bukfencet. Felállt, majd annyit mondott, hogy HOPPÁ! Az anyja hiába szólt rá, fenekelte el, "büntette meg", hogy nem mehet a homokozóba, míg nem tud normálisan viselkedni, nem hatotta meg. Kicsit később, mikor visszamerészkedett a homokozóba, akkor meg a fiam fejét elkezdte ütni a műanyag homokozós gereblyével (nem a fokaival, a sima oldalával). A fiam csak annyit mondott, hogy AU! Anyuka reakciója ugyan az, fenekelés, kiabálás, eltiltás. Már sírva kért bocsánatot, hogy nem tudja, miért csinálja ezt a gyerek, és egyszerűen nem tud rá hatni, nem érdekli semmi a kisfiút, se büntetés, se verés, se magyarázás.

Mondtam, hogy hagyja, amíg nem sír a fiam, addig nincs gond. Neki is meg kell tudnia megvédeni magát. Stramm egy kis kölök a fiam, nem veszi fel az ilyeneket. Aminek örülök, de nem szeretném, ha majd jövőre ő lenne az az oviban, akit állandóan püfölhetnek, mert úgy sem szól semmit.

Én is próbáltam magyarázni a másik kisfiúnak, hogy nem szabad, mert az fáj neki, nem verekszünk, érti is, mert mondja, hogy nem szabad, de nem érdekli, csinálja tovább... Én nem vagyok a verés híve (engem is vertek minden nap, sokszor ok nélkül is, de ez más téma), de ez az ő dolga. Bár szerintem ilyen helyzetben a fenekelés nem sokat ér, főleg, hogy csak röhög rajta a gyerek.

Ott voltunk a gyerekektől pár méterre, tehát közbe tudtunk volna avatkozni, ha nagy baj lett volna.


2011. szept. 17. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Most arra vagy kíváncsi, hogy mit csinálj a saját kisfiaddal, hogy jobban meg tudja magát védeni és ne csak egy Au legyen a válasza, vagy arra, hogy mit kezdenék a barátnőm kisfiával, aki megveri?
2011. szept. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Is-is. Én örülök annak, hogy nem pityereg állandóan, ha kap egyet, de jó lenne, ha meg is védené magát. Meg hát egy ilyen szituban mit mondanátok a másik anyukának? Meg a gyereknek? Vagy elhoznátok a gyereket, és soha a környékükre se? Itt van ugyan játszótér, de kisgyerekes anyukák nem igazán járnak le, inkább a 7-8 éves korosztály a jellemző. Kis kertváros, mindenkinek inkább otthon van játszótere. Nincs több hasonló korú gyerekes ismerősünk.
2011. szept. 17. 15:20
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Szia. Kinövi(k) a fiúk ezt. :) Főleg a verekedős kisfiú, hiszen ha jól látom, ő még csak nemrég múlt másfél éves. Nem hinném, hogy direkt azért üti a te kisfiadat, mert fájdalmat akar neki okozni ,sokkal inkább vicces, ahogy koppan a másik (vagy a másik fején valami). Szerencsére az anyukája azért rászól, megbünteti, ezt jól csinálja.


Te annyit tudsz tenni, hogy a szemed még jobban rajta tartod a fiúkon (amit amugy se igen lehet róluk levenni ebben korban még) és ha látod, hogy készül valami, akkor közbeavatkozol. A másik kisfiút neveli az anyukája, te viszont mondd a tiédnek, hogy "xy még kicsi, és nem tudja, hogy nem szabad bántani a többi gyereket, de a verekedés az nagyon csúnya dolog, nem szabad". Kb. ennyit tudsz tenni az ő szintjükön :)

2011. szept. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Korban idősebb az én fiam, de alkatilag a másik kisfiú a nagyobb, jó fél fejjel magasabb, meg húsosabb is. 3 hónap van a fiúk között, ő most 21 hónapos.
2011. szept. 17. 15:45
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, és az anyja folyamatosan panaszkodik, hogy őt is, és a nagymamát is folyamatosan püföli a gyerek, nem tudnak vele mit csinálni. Tőlem kért tanácsot, de hát én nem tudok mit mondani, lévén a fiam nem ilyen.
2011. szept. 17. 15:47
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

tuti megszakítanám azzal az anyával a kapcsolatot, ilyen buta primitív nőt, atyaúristen! azért verekszik a gyereke mert ő veri nevelés célzattal. pfff, pont azt éri el ezzel, hogy példát mutat, ha valamit szeretne a kicsi, tessék ütni a másikat, hisz ez a megoldás!

ráadásul 2 évest fenekel el, szegény pici gyerkőc :((

2011. szept. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Intelligens egy anyuka lehet, veréssel tanítani egy gyereket arra, hogy nem verekszünk, gratulálok...

Nem szívesen barátkoznék velük, nem azért, mert vadul a kisfiú, az ilyen előfordul, ha normálisan foglalkoznának vele, kinőné. De egy ilyen anyára rá nem bírnék nézni.

2011. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Ja, ha tőled kér tanácsot, javasolhatnád, hogy első körben talán fejezze be az állandó fenekelést.
2011. szept. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
szerintem még kicsi a gyerek, de veréssel nem lehet elérni semmit. Bár kicsi, de tudnia kell, hogy ez nem helyes. Hasonló esetben, ha a fiam a tesóját bántotta, kiültettem a padra, és nézhette, ahogy a tesóval játszom. Nem szabad hagyni. Persze nem biztos, hogy megérti a magyarázatot, de lehet próbálkozni, és érezze, hogy ez nem helyes.
2011. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%

Jól neki estettek szegény anyukának,szerintem azt se tudja mit csináljon már,h a fia ne verekedjen.

Küldjétek rá azonnal a gyámügyet is.

2011. szept. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!