Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert nem akar bilire ulni...

Miert nem akar bilire ulni 2,5 eves kisfiam?

Figyelt kérdés
Egyszeruen nem ul ra.Eroltetni nem akarom es nem is teszem.Kb 2 honapja mar nem akar pelenkat,viszont bili wc hasznalata sem megy ha ulni kell ra.Erdekes allva pisi ok,de sosem fogja meg a kukijat,mert fel hogy pisis lesz a keze.Kaki eddig foldre ment vagy nadragjaba.Raultetni nem tudom mert sikit.Tehat nem ultetem ra sajat akarata ellen.Annyira jo lenne ha leszokna a pelenkarol.Nem stresszelek rajta,sosem szidom le ha esetleg bepisil,bekakil nadragba.Ma egyszer magatol mondta hogy pisi lesz.Ha elmegyunk itthonrol viszont automatikusan pelust teszunk ra.Nem kellene?Otleteket varok most mit tegyek.
2012. ápr. 14. 23:25
 1/6 anonim válasza:
26%

Szia

Az én kisfiam is nehezen szokott le a pelenkáról. Már meg is ijedtem, hogy mindjárt itt az ovi és még pelenkás.

Szereztem egy új bilit. Az valamit segített. Majd, szégyen ide, szégyen oda, elvertem a fenekét és érdekes, tudott szólni!!!!

1-2 nap alatt szobatiszta lett!

Remélem segítettem.

2012. ápr. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amíg vannak ilyen balesetek, kénytelen vagy rá pelust adni. Nekünk vagy 3 hónap rábeszélés (ebből 3 hét mindennapos, gyakori felemlegetés, kérdezgetés) után sikerült ráültetni, de az első sikerélmény után 2 hét volt az egész. Sokat segíthet ha lát egy kis barátját, nekünk talán az volt az utolsó lépés hogy látod ő is....

Gonődolom szűkítővel ülteted a wc-re, ezt nem is ragozom.

Még próbálhatsz rá matricákat ragasztani, hogy barátságosabb legyen a hely.

Még talán annyit csinálnék, hogy amíg nem szól stabilan, adnék rá pelenkát akkor is ha nem akarja, legalább van ami motiválja. Ha megszokja hogy az is alternatíva hogy a gatyóba mennek a dolgok, nem tudom jó-e.

2012. ápr. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

2,5 éves a kisfiam, és kb. 1 hónapja szobatiszta. Elég kalandos volt az utunk, hogy hogy lett az. Először is egyszerűen levettük róla a pelust, mert tavaly már nagyon szépen kiment a lakásból pisilni, kakilni az udvarra, de aztán jött az ősz, és visszaszokott a pelóra. Most már a bölcsiben is mondták, hogy érett lenne ő rá, csak lusta. Úgyhogy nem volt több pelus. Az elején volt pár baleset, de most már kijelenthetem, hogy ágytiszta is, hetek óta nem adok rá napközbeni alvásra pelust, és éjjel visszatartja a pisit, reggel tök száraz rajta, úgy ébred.

Egyébként párhuzamosan több dologgal is próbálkoztunk, mindamellett, hogy naponta vagy 60x magyaráztam el neki, hogy hová kell pisilni-kakilni:

- matricázás (vettem egy kemény fedelű füzetet, amibe ragaszthat verdás matricákat - pisiért egy, kakiért kettő jár)

- Felejtsd el a pelust, Elmo! dvd-t nézte sokszor, de ez nem igazán hatotta őt meg, sok gyerkőcnek viszont segít.

- Megvettem a Pagony kiadó Bilikönyv című kis mesekönyvét, [link] aminek a hatására végre hajlandó volt ráülni a bilire és wc-szűkítővel a vécére. Addig csak úgy visított, ha ráültettem valamelyikre, mint akit nyúznak.

- kicsit drasztikusnak hangzik, de a fenekét neki (is) kellett megmosni a kádnál, ha bekakilt, illetve a kakis bugyiját vele (is) lötyköltettem ki. Együtt tettük a lavórba a meleg mosószeres vizet, és velem együtt kellett, hogy hozzányúljon a kakis bugyihoz. Kb. 3 ilyen alkalom elég volt ahhoz, hogy megértse: nem csak anya mos kakis bugyit, hanem az is, aki a kakiját a bugyiba engedte.

Egyébként egy másik kérdésnél ezért alaposan lepontoztak, de ha csak abba belegondolunk, hogy egy 6 versszakos verset el tud mondani a gyerek az elejétől a végéig tökéletesen, plusz tavaly nyáron gyakorlatilag már szobatiszta volt, akkor van ahhoz elég értelmes, hogy felfogja: nem a bugyiba kell kakilni.

2012. ápr. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a wc-szűkítőt, nekünk az vált be. Az én kisfiam se akart ráülni a bilire, nem is pisilt bele sosem, a nagy wc-be pedig szépen elvégzi a dolgát. Ne erőltesd semmiképpen, mert csak rosszabb lesz.
2012. ápr. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vinne rá a lélek, még nagyobb dolog miatt se, hogy ráüssek. Az enyém se ül rá, majd rá fog, ha eljön az ideje.
2012. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
Első válaszoló! Elverted a fenekét??? És ezt még le is írod tanácsként??? Gratulálok.
2012. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!