Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám rászoktatni...

Hogyan tudnám rászoktatni kisfiam a bilire?

Figyelt kérdés
2,5 éves és hallani sem akar róla.magától szóba se jöhet hogy ráüljön,ha ráerőltetem orditás a vége.a wc vel sem jobb a helyzet,hiába van gyerekmintás szűkitője az se hatja meg.teljesen el vagyok keseredve.szeptembertől oviba kéne járnia,de igy hogyan?
2011. febr. 20. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáltad már a Wc-nél a pisilést állva?Az én fiam sem volt hajlandó ráülni se a bilire,se a Wc-re,de az állva pisilés bejött.
2011. febr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
egyszer kétszer próbáltam,de nem engedi hogy fogjuk a kukiját,ő meg nem akarja fogni..
2011. febr. 20. 22:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor meg ne eröltesd.Az én fiam októberben töltötte a hármat,és az előtte lévő tavasz végén,nyár elején lett szobatiszta,és úgy hogy nem eröltettem,egyik napról a másikra nem hagyta hogy pelust tegyek rá,hanem indult a wcre,hogy pisi.Nekem is voltak már hamarabb kísérleteim vele,tehát tudta hogy mire is való a wc.A doki mondta hogy amig nem akarja addig ne gyötörjem vele,magától rá fog jönni.Szerencsére így is lett,így pont mire kezdtük az ovit,szobatiszta lett.
2011. febr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jobb időben könnyebb a gyerekeknek, én megvárnám a helyedben a tavaszt, nyarat. Akkor a balesetek sem annyira zavaróak, és van kis ideje kipihenni a noszogatásotokat is. Nem jó, ha kialakul benne a félelem, hogy ezt most muszáj.
2011. febr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is az ovi előtti nyár volt a tuti. Pisilés bárhol az udvaron, bilik kihelyezése több helyre. Kakilással voltak vicces pillanatok, amikor már hozta a bilit a nappaliba, nehogy lemaradjon a meséről ...:) Egyébként az oviban volt pelus, ott majd megtanulja rendet a többiektől. Ne aggódj, türelem!
2011. febr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam ezt csinálta 2,5 éves koráig. Aztán levettem róla a pelust, lássuk, mi lesz. Kétszer-háromszor bepisilt, utána szabályosan visszatartotta fél napig. De a bilire nem akart ráülni. Végül gondoltam, valami baja van a rendelkezésre álló szűkítővel, bilivel. Megkérdeztem, hogy szereti-e a bilijét. Azt mondta, hogy nem, fáj a feneke tőle:)

Másnap tettem a zsebébe egy ezrest, megbeszéltük, hogy elmegyünk a boltba, és ő maga vehet magának egy olyan bilit, amilyet szeretne, és ő fogja kifizetni a néninek. Nagy komolyan válogatott, és végül vett is magának egyet (kifutotta az ezres:)

Attól a naptól nappal szobatiszta. 2 éves és 7 hónapos volt ekkor pontosan.

Nála ennyi volt, nem túlzok, többször nem pisilt be. Összesen kétszer volt baleset, ebből az egyik a délutáni alvásnál.

2011. febr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én egy hangyát dobtam a bilibe és szóltam, hogy tanítsuk meg úszni a pisiben.:D
2011. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek,akkor még várok.
2011. febr. 21. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!