Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon letudom még szoktatni a...

Vajon letudom még szoktatni a kézben altatásról? Kisfiam 8 hónapos lesz és eddig csak kézben aludt el! Most próbálom rászoktatni az egyedüli elalvásra de egyik módszer sem válik be!

Figyelt kérdés

Próbáltam már azt,hogy ott ültem a kiságya mellett és simogattam meg énekeltem neki de csak ki akart jönni és sírt! Próbáltam a felvesz-letesz módszert is de amint vissza teszem a kiságyba már ordít!

Mit tegyek? Sírni nem akarom hagyni semmiképpen!


2010. jan. 7. 20:06
 1/7 anonim válasza:
Én nekem is volt ilyen gondom és egyszer már annyira ideges voltam hogy hagytam bőgni.Bőgőtt 5 percet utána meg arra megyek be hogy alszik:D Utána már ha aludni akart azért bőgőtt de elaludt a végén az ágyában.Én nem tudok más módszert ajánlani.Nekünk ez bevált.
2010. jan. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én kézben altattam a nagyfiamat másfél éves koráig, aztán a tejesüveggel aludt el, aztán később már teljesen magától. A kicsi 20 hós, ő még mindig kézben a cicin alszik el.

Idővel megérnek rá a babák, hogy önállóan is el tudjanak aludni, és maguktól leszoknak az ölben elalavásról.

Légy türelmes, a kicsid még kicsi, ráadásul 8 hós kora körül a fejlődésének egy fontos szakasza érkezik el, az anyától való elválás félelme, vagyis a második újrakötődési fázis. Ez nagyon fontos a kicsiknek hogy biztonságban érezzék magukat, és az anyukájuk mindig mellettük legyen amikor igénylik. Sok jól alvó baba ebben a korszakban újra ébred éjjel, mégpedig azért mert "ellenőrzik" hogy megvan-e még az anyukájuk.

2010. jan. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk ugyanezt csinálta a kislányunk.Nekünk azt tanácsolta a védőnő hogy tegyük be a kiságyba,simogassuk,ha sír próbáljuk megnyugtatni.Ha már annyira sír hogy tényleg muszáj kivenni az ágyból,akkor vegyük ki beszélgessünk vele de semmiféleképpen ne játszunk vagy ne adjunk játékot a kezébe.Magyarázzuk el neki hogy miért kell neki az ágyba elaludni.Ha megnyugodott rakjuk vissza még akkor is ha elkezd sírni.1 hónap kellett ahhoz hogy elaludjon a kiságyba(már majdnem feladtuk).Én adok neki egy fél cumisüveg teát közbe megsimogatom az arcát.Az az egy hónap nagyon nehéz volt nekünk is,de megérte.Remélem megoldódik nektek is.
2010. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A felvesz, letesz módszer jó, de kitartás, ebben a korban már nehezebb rászoktatni.
2010. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az öt és fél hónapos lányomat egy hete kezdtem leszoktatni a kézben elalvásról. Úgy, hogy sírt a kezemben és meg megelégeltem és betettem az ágyba. Korábban is történt ilyen 3-4 alkalommal, de 5 perc után is annyira ordított, hogy nem volt szívem otthagyni. Most meg betettem és elaludt 15 perc után, sírt ugyan, de nem ordított. 2 percenként mentem be. Második alkalommal is 15-20 perc volt mire elaludt. Aztán már csak 8, majd negyedjére nem volt sírás se. Azóta hol-így-hol úgy van, sokszor hang nélkül, néha picit sírdogálva (ilyenkor bemegyek megpuszilgatom) gyorsan elalszik. Én sem hittem soha, hogy sikerülni fog, de valóban csak kitartás kérdése szerintem. Azóta sokkal jobbak a napjaink, mert nem félek előre, hogy mennyi ideig kell ringatni és fog-e ordítani közben... (előfordult fél órás ordítós ringatás is) Ja! Az még hozzátartozik, hogy előtte kb. egy hónappal szokott rá a cumira, meg egy altatókendőre. Szerintem ilyenek szükségesek. (Ha cumi nem is, állatka vagy kendő igen)

Remélem sikerülni fog neked is!!!!!!

2010. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia,

kisfiam is nagy ölben alvó volt, Ő teljesen magától szokott le. Este egyedül, délután viszont 1 éves koráig ringatva aludt el. Aztán egyik-napról a másikra lemászott-kimászott az ölemből, és lefeküdt mellém. Most így megy, odabújik, néha felmászik az ölembe, de sétálva altatni már nem kell, egyszerűen nem igényli már.

Üdv

2010. jan. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia


Én úgy döntöttem a fokozatosan teszem. Jelenleg csak leülök az ágyra török ülésben bölcsőtartásba veszem a fiam, és ha kellőképpen ellazult, a mellkasomra veszem, és a testemmel ringatom. De csak az elején, utána hátsimi. Pillanatok alatt alszik el, nem sír, és a ringatásról leszokott. Utána már csak ringatás nélkül fogom csinálni. És szép lassan leszokik róla.

2010. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!