Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, ha 2.5 éves...

Mit lehet tenni, ha 2.5 éves gyerekem azzal nyúz, hogy tanítsam meg olvasni?

Figyelt kérdés
3 hónapos kora óta a könyv a mindene.Másfél óráig olvastam neki akkoriban egyhuzamban,mert különben sírt.Azóta egész könyvtárunk van,hetente járunk könyvtárba,ha lehet oda is költözne.Mostanában azzal piszkál,hogy tanítsam meg olvasni.Nem tudom,mi a jó megoldás.Nem tudom,hogy kell csinálni,ezért nem szeretnék rossz beidegződéseket.Ezen kívül nem szeretnék "koravén" gyereket nevelni belőle,és hogy megszóljanak ezért (erőltettem,stb) Természetesen szeret játszani,imádja a gyereket,szóval egyébként teljesen "normális",csak ez a könyvmánia...
2012. ápr. 10. 20:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az írás eszembe sem jutott,a kézkoordinációja nem is lenne rá alkalmas.Kedves 8-as!Nem gátolni akarom,de azért mégis csak 2.5 éves.lehet,hogy te örülnél neki,én annyira nem. (persze örülök,hogy kis érdeklődő),de szerintem ennek nincs még itt az ideje. És mint említettem,a technikáját sem tudom.Ész nélkül pedig nem tanítom olvasni,mert több kára lehet belőle mint haszna. Mindenkinek köszönöm,utána fogok nézni azoknaka,miket javasoltatok.Megpróbáljuk,aztán meglátjuk,mi lesz.
2012. ápr. 10. 21:39
 12/18 anonim ***** válasza:
A melyik milyen betű ismerkedéssel nem hiszem, hogy kára származna. 3-4 évesen én is ismertem a betűket, 5 évesen tudtam egész jól olvasni. iskolában kicsit unatkoztam, de legalább jó voltam valamiben :-) elsők között iratkozhattam be a sulikönyvtárba az osztályból és a mai napig nagyon szeretek olvasni :-) örülj, hogy érdekli :-)
2012. ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam neki, hogy "tö" mint ... és ilyenkor mindig egy általa is ismert személyt, vagy szeretett dolgot mondtam.
2012. ápr. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
nem, íratni még nem kellene, te írsz ő meg felismeri a betűt. Bár mondjuk homokba ő is tudna nagybetűket írni, de ez nem jutott eszembe, még ehhez kicsi.
2012. ápr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az írást én nem azonnali kezdéssel, pláne nem szülői erőltetésre gondoltam, viszont ha 3-4 éves korára megtanul olvasni, akkor értelemszerűen a következő lépcsőfok az írással való próbálkozás lesz. (Pl. le szeretné írni majd a saját nevét, "valódi" betűkkel próbál majd levelet írni, stb.) Erre írtam én azt, hogy előfordulhat, hogy a betűket sokáig a saját ízlésének megfelelőre fogja alakítani, és hogy ez teljesen normális dolog.


Ami azt illeti, persze, hogy nem kell "íratni", de olvasni se te akarod megtanítani, hanem ő akarja, pedig a 2 és fél évesek zöme még beszélni is csak most tanul, nem hogy olvasni, tehát nincs kizárva, hogy a gyerkőcöd az írást is hamarabb akarja kezdeni majd, mint az "átlag"...

2012. ápr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kisfiam most 2,5 éves. Karácsonyra kapott egy babalaptopot. Már előtte is kérte, hogy a mágnestáblájára rajzoljunk neki "apa-betűt", meg "mama-betűt", stb. Na a laptopozás óta viszont saját maga tanulgatja a betűket. Ahogy a laptopon a hang tanítja: ká, mint kutya, i mint indián, stb. Most már rengeteg betűt felismer, mondja magától, sőt, elkezdte zsírkrétával ő is gyakorolgatni lerajzolni a betűket, pedig istenigazából rajzolni a szó klasszikus értelmében véve még nem tud. De ha egyszer érdekli, akkor hagyni kell, ha korai, ha nem.

Az is "korai", hogy elmondja ennyi idősen az anyám tyúkja című verset, mégis el tudja mondani elejétől a végéig, mert a bölcsiben megtanulták. Most éppen az öreg néne őzikéjénél tartanak, amiből 4 versszakot már tud kívülről. Most mit csináljak, ha imádja ezeket??? Vissza nem foghatom... Majd olyan sulit kell neki találni, ahol a neki adott plusz feladatokkal nem fog unatkozni.

2012. ápr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A gyerekek nem fejlodnek egyforman es termeszetes, hogy mas az erdeklodesi koruk. Lehet te ugy gondolod nincs keszen ra de sokszor nem csak az szamit amit mi gondolunk hanem az is amit ok. Hidd el ha nem lenne keszen ra nem erdekelne. :) Kisfiamat 20 honaposan kezdtek el erdekelni a szamok. Jelenleg 26 honapos es mar gyongyot, babot, autos magazinba autokat es a jo eg tudja meg mit szamolgatunk nap mint nap. :)) Egyaltalan nem hiszem azt, hogy okosabb lenne barmelyik gyereknel mert viszont vannak olyan dolgok amiket nem tud. De azert mert ezek nem erdekeltek ot soha. Ilyen pl. az allatok meg a hangjuk. Sok gyerek tudja, hogy a barany beget, a lo nyerit stb. A fiam nem. Mert akkarhanyszor egy allatos konyvet vettem elo otthagyott mint a fene. De ha szamolos konyvet vettem elo vagy szamos kartyakat, puzzlet akkor imadott jatszani meg szamolni. O ebbe jo es ezt szereti, en szivesen szamolok vele es tanitgatom, eroltetni sosem eroltetem. A telefonomat siman kikodolja mert tudja a kodot szamjegyekben. Szoval vigyzni kell vele. :))
2012. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem is 2.5 éves a kisfiam, őt is érdeklik a betűk. Nekünk olyan "habtapink van", ami abc-s. Ebben tanítgatom neki az anyabetűt, cicabetűt, vonatbetűt stb. Mondjuk én ebből messzemenő következtetést nem vonok le, de ha a tied olvasni akar, az azért nem semmi. Nagyon okos gyereked lehet, szerintem tanítsd, ha kéri.
2012. ápr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!