Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, ha 2.5 éves...

Mit lehet tenni, ha 2.5 éves gyerekem azzal nyúz, hogy tanítsam meg olvasni?

Figyelt kérdés
3 hónapos kora óta a könyv a mindene.Másfél óráig olvastam neki akkoriban egyhuzamban,mert különben sírt.Azóta egész könyvtárunk van,hetente járunk könyvtárba,ha lehet oda is költözne.Mostanában azzal piszkál,hogy tanítsam meg olvasni.Nem tudom,mi a jó megoldás.Nem tudom,hogy kell csinálni,ezért nem szeretnék rossz beidegződéseket.Ezen kívül nem szeretnék "koravén" gyereket nevelni belőle,és hogy megszóljanak ezért (erőltettem,stb) Természetesen szeret játszani,imádja a gyereket,szóval egyébként teljesen "normális",csak ez a könyvmánia...
2012. ápr. 10. 20:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktak a gyerekek avval nyúzni, hogy olvasni tanítsák meg őket, hanem azt szokták kérdezni: "Oda mi van írva? Ez milyen betű?" Hát válaszolj neki! Ahogy gondolom minden kérdésére válaszolni szoktál.
2012. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy összeolvasni mennyire tudná a betűket, de az enyém is ismerte 2,5 évesen a betűket. Hát szoktak nézni, mikor a rendszámtáblákat olvasta. Simán meg tudja tanulni a betűket, vegyél mágnestáblát, azon gyakoroljatok.

Én autósújságot vettem neki mindig, és mikor a betűket kérdezte, megmondtam, milyen betű, így megtanulta. Én voltam legjobban ledöbbenve, mikor egyszercsak lebetűzte a feliratot az utcán. Még beszélni sem tudott, szavakat sem. Aztán játék lett a dologból, tanítgattam.

Szerintem addig kell és akkor, amíg érdeklődik, kárára nem fog válni!!!! Sok sikert!!

2012. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Kedves első! Lehet nem szoktak,az enyém szó szerint ezt mondta. A mágnestábla jó ötlet,de abban csak nagybetűk vannak.Ő konkrétan könyvből szeretne olvasni,abban pedig kicsik a betűk.
2012. ápr. 10. 20:50
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Ne olvasni tanítsd, hanem a betűket.

Az én fiam is 2 éves kora körül kezdte, hogy melyik betű melyik. Most 3,5 évesen ismeri az összes betűt és számot, de ennyi. Én ennek sem vagyok a híve, de annyira nyaggatott érte, hogy belementem.

2012. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És hogy mondtad neki? Pl "té" betű vagy "tö"?
2012. ápr. 10. 20:51
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Elég extrém eset, de szerintem pozitív. Én mindenképpen tanítanám.

Ez érdekes lehet neked [link]

Azért ne a Harry Potter legyen az első könyv amit kiolvas :D

Sok sikert.

2012. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején én ilyen jellegű betűkártyákról tanulgattam a betűket: [link]
2012. ápr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%
megáll az eszem. Egy szülő vissza akarja tartani a gyerekét a tanulástól...?
2012. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Igen, anno én is "betűnként" tanultam meg olvasni, igaz, én 5 évesen. A "T" betű az "té", és nem "tö", de azért persze ejtsd is ki neki, és hasznos lehet, ha társítod valamihez, pl. "T, mint tigris".


A nagy betűkkel érdemes kezdeni, és ha már jól megy a manódnak a dolog, javaslom a régi képregényeket, azok nagy betűkkel vannak nyomtatva. Kicsiknek pl. a BOBO-t. (Antikváriumban, Vaterán fillérekért találni.)


A betűket a picik is hamar megtanulják, hiszen igazi kis szivacs az agyuk, viszont az összeolvasáshoz kelleni fog még némi idő. Viszont ha valóban érdekli, akkor hamar meg fogja tanulni. Az írás nehezebb, mert abban még nagyon érvényesül az öntörvényűségük, én pl. az E-nek sokáig több vízszintest húztam be, mert "úgy szebb". :)

2012. ápr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

olyan mágnestáblára gondoltam, amire te írsz, letörölhető.


[link]

2012. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!