Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítsam meg a lányomnak,...

Hogy tanítsam meg a lányomnak, hogy védje meg magát?

Figyelt kérdés
2 éves a kislányom és elég visszahúzódó lett az utóbbi időkben. Ha elveszik tőle a játékát, fellökik, bántják, nem csinál semmit, mozdulatlan marad, csak látom a szemében a kétségbeesést. Bölcsibe fog menni és nem szeretném, hogy ő legyen az a gyerek, akibe mindenki belerúghat, mert úgyis hagyja magát. Hogy tanítsam meg, hogy meg kell védenie magát?

2012. ápr. 4. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

3hónappal ezelőtt én is kiirhattam volna ezt a kérdést.Most két éves a lányom,multhéten voltunk egy kisbarátjánál és egyszerüen eltolta magától a kisfiút,én csak lestem,soha nem csinált ilyet azelőtt,pont ugy viselkedett mint a tiéd.Mi nem tanitotuk,magától jött rá hogyha nagyon nyuzzák akkor ha eltolja a másik felet akkor az abbahagyja.

Szerintem a lányod is rájön hogy kell ezt csinálni.

2012. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretném, ha rájönne már, mert arra sem akarom biztatni, hogy üssön vissza, mert akkor én adok engedélyt a verekedésre, lehet, hogy utána meg már az lenne a baj.
2012. ápr. 4. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, meglatod nem lesz gond. Kozossegben megtanulja majd. Az en kisfiam olyan volt, hogy amikor kozossegbe mentunk legalabb 30!!! percig nem szallt le az olembol annyira visszahuzodo volt. 30 perc utan kezdett feloldodni es jatszani de ha elvettek tolle a jatekokat akkor csak szomoruan nezett. Jelenleg 26 honapos es bolcsis mar eleg reg ota. Ha valamit nem akar odaidni akkor siman beszol, hogy: "ezzel most en jatszom" es elfordul. Egyebkent en ezzel kapcsolatban azt olvastam, hogy most is es nagyobb korban is az a jobb, ha a gyerek maga jon ra sokszor a megoldasra. Tehat mielott barmit javasolsz neki, nem art tolle megkerdezni, hogy "szerited mit kene tenni" mert allitolag a gyerekek eloallnak a sajat nagyon is jo otletukkel. Ha ez megsem sikerul akkor felsorolhatsz par megoldast amibol kivalasztja a szamara megfelelot. De olyat, hogy ne legy gyava, uss vissza, ne hagyd magad... nem jo tanacsolni. Tenleg nem kioktatni akarlak csak valahol olvastam es gondoltam megosztom veled. Kisfiamnal nagyon jol mukodik.
2012. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást és a tanácsot.
2012. ápr. 4. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!