Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéri konfliktus? Ti...

Játszótéri konfliktus? Ti hogy reagáltatok volna?

Figyelt kérdés
Lent voltunk a játszótéren, és már egy kisfiú direkt a kisfiam nyakába pakolta a homokot, úgy, hogy előtte már kétszer megtette, és én szépen megkértem, hogy ne csinálja. Aztán egy óra múlva kb. megint beült a kisfiam mögé, és elkezdte szórni a homokot, de mindenkire. Egy másik anyuka is rászólt, ő ismerte a kisfiút. Aztán ezek után(pár mp. telt csak el) fogta a lapátot és az egészet direktbe a kicsim nyakába borította. Én meg elkaptam a kezét, és közöltem vele, jó belátom elég hangosan, hogy most szóltam rá, és mit képzel, hogy a direkt bántja a kisebbet, és ráadásul harmadszor teszi meg. A kicsimnek mindene totál tele ment, öntöttem ki a pelusból ott helyben, hogy nehogy a kukijába belemenjen. Az anyja isten tudja hol volt éppen, csak az eset után jött oda. Azon hóztam fel magam, hogy szándékosan gonoszságból csinálta a gyerek. Ti hogyan reagáltatok volna?
2012. márc. 23. 17:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Pf. amilyen mimóza vagyok, az első eset után a sajátomat arrébb vittem volna. De ilyen esetben "meg van kötve a kezed", mert ha az anyja olyan, akkor számonkér, hogy miért nyúlsz a gyerekéhez.stb. nehéz ügy. De lehet hogy ronda fejjel odavicsorogtam volna a kölyöknek, hogy gyogyós vagy? :)
2012. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Pedig ebben az esetben anyukára kell szólni erélyesen. Nem értem miért nem szóltál? Főleg többedszerre, amikor a kisfiú láthatólag nem értett a szóból. Anyuka dolga megnevelni.
2012. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
anyuka nem volt ott
2012. márc. 23. 21:22
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ne a gyereket hibáztasd, és ha első rászólásból nem ért, az nem baj, de utána már szólhatsz anyukájának bátran. Minden gyerek más, és ekkora korban nem ők a hibásak, hanem aki neveli.

Az én gyerekeim, főleg a kisfiam figyelmetlenségből előfordult hiba, de még 6 évesen is mentem velük tavaly és idén is fogok a játszóra, hogy ők hogyan játszanak, hogy tanítani tudjam ha kell, és persze meg is védjem ha kell.

Ekkorák még nem gonoszak, de a hibájukra fel kellene a szülőnek hívni a figyelmüket, abból tanulnak, fejlődnek. Legyél bátor, és ne mérges ha ilyen van. Vannak anyukák akik úgyis felhúznak. Mi egyedül voltunk a játszón mikor a kisfiam a csúzda aljába szórt száraz homokot. Mikor láttam jönnek mások kértem, hogy söpörje ki. TÖbbedjére meg is tette, de addigra már látta az egyik anyuka, aki jól be is szólt, hogy megnevelhetném a gyerekem. Ja ezt talán azért merte, mert még én szólaltam meg először, hogy bocsi, hogy beszórta a kicsi, de már dolgozik a tisztításon, erre még ő volt a bunkó. Szóval a bunkók elől úgyse fogsz tudni elmenekülni, de azért te is odateheted a magadét.

2012. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. márc. 23. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!