Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéri konfliktus? Ti...

Játszótéri konfliktus? Ti hogy reagáltatok volna?

Figyelt kérdés
Lent voltunk a játszótéren, és már egy kisfiú direkt a kisfiam nyakába pakolta a homokot, úgy, hogy előtte már kétszer megtette, és én szépen megkértem, hogy ne csinálja. Aztán egy óra múlva kb. megint beült a kisfiam mögé, és elkezdte szórni a homokot, de mindenkire. Egy másik anyuka is rászólt, ő ismerte a kisfiút. Aztán ezek után(pár mp. telt csak el) fogta a lapátot és az egészet direktbe a kicsim nyakába borította. Én meg elkaptam a kezét, és közöltem vele, jó belátom elég hangosan, hogy most szóltam rá, és mit képzel, hogy a direkt bántja a kisebbet, és ráadásul harmadszor teszi meg. A kicsimnek mindene totál tele ment, öntöttem ki a pelusból ott helyben, hogy nehogy a kukijába belemenjen. Az anyja isten tudja hol volt éppen, csak az eset után jött oda. Azon hóztam fel magam, hogy szándékosan gonoszságból csinálta a gyerek. Ti hogyan reagáltatok volna?
2012. márc. 23. 17:49
1 2
 1/15 anonim válasza:
kb mennyi idős volt a fiú aki a homokot a pici nyakába szórta?
2012. márc. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
az én fiam 2, az a fiú kb. 3-3,5
2012. márc. 23. 17:58
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Én simán szóltam volna az anyjának, hogy a játszótér mindenkié, egészen addig, amíg az elvárható normákat be is tartják. Rendben, hogy problémás a gyerek, de lesz szíves akkor rajta tartani a szemét.
2012. márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Gabkával értek egyet, ha viszont az anyja sehol nem volt, akkor vszeg én ugyanazt csináltam volna mint te. Elég idős gyerek már ahhoz hogy ilyet ne csináljon, főleg ha már egyszer megkérték.
2012. márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
legközelebb az lesz, szólok is, ha megint kinézi magának a fiamat a gyerek. nem érdekel az ilyesmi különösebben, mert gyerek az gyerek, de ez gonoszságból volt. kinézte a legkisebbet, és ennyi, azt kezdte el bántani.
2012. márc. 23. 18:17
 6/15 anonim ***** válasza:

És te mit mondtál az anyukának ?


Engem is zavart volna, és bár mikor másodjára láttam volna lehet, az én kicsimet mozdítottam volna arrébb, és szóltam volna a másikra is, hogy ezt nem szabad.

Csak azért mert nagyobb még ő sem nagy egy ekkora gyerek el ne hitesd magad, hogy gonoszságból csinálja. Direkt lehet, mert még javában most tanulja a határokat mit szabad és mit nem, és ez igenis érdekes játék számára.

MIndenesetre anyukának is szóltam volna, hogy ezt csinálta a gyerek, próbáljon meg rá figyelni máskor.

Ja, és egy gyereknek azt mondani, hogy mit képzel, nem fog tudni sokat reagálni sem, meg nem is érti lehet, hogy az mit jelent. Azt kell mondani egyenesbe, szigorúan, hogy nem szabad.

2012. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
az első borításnál ott volt, és akkor annyi volt megkérte a kisfiút, hogy kérjen bocsánatot, és nem szabad. tehát már egyszer rászólt. az sem hatott a kisfiúra.
2012. márc. 23. 18:25
 8/15 A kérdező kommentje:
semmit nem szóltam anyukának, mert mire kipakoltam a kicsimból a homokot elmentek onnan, a kisgyerek meg ahogy az anyukája megkérdezte mit csinált, sírva fakadt.
2012. márc. 23. 18:32
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Első alkalom: rászólok, másodiknál: lefogom a kezét, hogy ne szórja a gyerekemre a homokot. Nem írtad, mennyi idős volt a homokszóró gyerek, de a nemet már meg kell értenie. A te dolgod megvédeni a saját gyerekedet, és ha baja lesz, begyullad a szeme, mert belemegy a homok? Ne a másik gyerek érdekeljen, ha nem érti a nemet és az anyja sem képes megakadályozni, hogy mást bántson. Szerintem nem volt gonosz a gyerek, csak az anyja tett rá magasról, hogy mit csinált, és azt hitte, ezt mindenki eltűri majd. Hát nem, le kell állítani, ne legyen a te gyerekednek baja egy neveletlen gyerek és egy nemtörődöm anya miatt. Ha az enyém így viselkedett volna, már pakolhatta volna össze a homokozócuccait és irány haza.
2012. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
az volt a bajom, h harmadszorra csinálta meg, hiába már a mászókáról is leszedtem a kicsimet, mert az a fiú úgy csinált, mintha nem lett volna ott a fiam, és többször is majdnem a kezére lépett. és egy egész lapátot direkt beleszórt a hátába, tele ment a pelusa is homokkal, mert az egész lapát a pulcsiban és a bodyban landolt. nem hiányzik egy fütyigyulladás. én nagyon temperamentumos vagyok, bár direkt kerültem a konfliktusokat, arrébb pakolgattam a fiamat többször előle, mert mindig mögé ült be lapátolni, de mikor már többször kértem, h ne tegye, és direkt mégis, akkor paff, agyam eldurrant.
2012. márc. 23. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!